Přeskočit na hlavní obsah

GARMIN

Články - Garmin
#návody #funkce #trénink #aplikace #Connect/Connect IQ #bezpečnost/zdraví #Garmin Edge #recenze

► NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Představení mobilní a webové beta verze Connect.
Garmin přišel v roce 2023 s novou verzí funkce ClimbPro, díky které, již nemusíte, pro znázornění nadcházejícího stoupání, mít nahranou trasu ve vašem zařízení.
Sledování staminy (výdrže) v reálném čase je funkce, která umožňuje sledovat a usměrňovat vaši námahu v průběhu aktivity, abyste optimálně využili svou energii.
Vzhledy obrazovek do hodinek si můžete také stáhnout mimo obchod Connect IQ. Tyto vzhledy můžete najít, nebo si je také vytvořit pomocí on-line programu Watch Builder for Garmin, aniž by jste znali kódovací jazyk Monkey C (programovací jazyk pro zařízení Garmin).

► NEJČTENĚJŠÍ (za poslední rok)
» Nechodí notifikace na hodinky, odpojuje se Bluetooth
U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.
» Odznaky v Garmin Connect
» Tipy, rady, zkušenosti

Z obsahu
- 1) Návody, rady, tipy, zkušenosti
- 2) Funkce
- 3) Trénink
- 4) Bezpečnost
- 5) Aplikace
- 6) Garmin Connect, Connect IQ
- 7) Garmin Edge
- 8) Recenze / Představení
- 9) Odjinud

REKLAMA
Bombus - Vícevrstvá crunchy proteinová tyčinka v mléčné čokoládě.
►1) NÁVODY, RADY, TIPY, ZKUŠENOSTI #návody
Pokud vám nevyhovují vzhledy obrazovek na Connect IQ, můžete si vytvořit vlastní pomocí on-line programu Garmin Device App Builder, aniž by jste znali kódovací jazyk Monkey C (programovací jazyk pro zařízení Garmin).
» Kde najdete stažené "aplikace" (Vzhledy hodinek, datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) a jak je odinstalovat 
Pokud jste si stáhli z Connect IQ nějakou "Aplikaci" (Vzhled hodinek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Hudbu, Doplněk,...) a nevíte kde ji najdete, případně jak si ji zobrazíte v hodinkách (zařízení), připravil jsem pro vás "menší" nápovědu, včetně odinstalování "Aplikací".
» Jak stáhnout a nastavit "Aplikace" (Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) přes aplikace Connect IQ a Connect
Pokud si budete chtít stáhnout nové "Aplikace" (Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ.
Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect.
Nastavit si můžete např. u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.
» Aktivity a porovnání aktivit mezi sebou
Kromě číselného porovnání až čtyřech vašich aktivit mezi sebou, přidal Garmin ve webovém Connect možnost porovnání vašich aktivit na interaktivní mapě.
» Plánování a import tras v Garmin Connect
Návod jak v Garmin Connect vytvořit trasu a poté ji importovat do přístroje.
» Jak zobrazit na hodinkách jméno volajícího
Na hodinkách můžete vidět např. kdo vám píše SMS zprávu, či posílá email, ale může se stát, že u volající osoby se Vám ukáže jen její číslo a nikoliv jméno volajícího (hlavně u telefonů Huawei, Honor, Xaomi, kde se stává že vypadává Bluetooth)
» Tipy, rady, zkušenosti
Odpovědi na různé problémy se zařízením Garmin. 
Např. když nejdou hodinky spárovat, platba hodinkami, používání hodinek v sauně, zkušenosti s plaváním, ...
» Nechodí Notifikace na hodinky, odpojuje se Bluetooth
U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

► 2) FUNKCE #funkce
Garmin přišel v roce 2023 s novou verzí funkce ClimbPro, díky které, již nemusíte, pro znázornění nadcházejícího stoupání, mít nahranou trasu ve vašem zařízení.
» Garmin Stamina
Sledování staminy (výdrže) v reálném čase je funkce, která umožňuje sledovat a usměrňovat vaši námahu v průběhu aktivity, abyste optimálně využili svou energii.
» Garmin Edge - Datové pole, aplikace, doplňky,...z Connect IQ
Kromě datových polí, aplikací, doplňků...které najdete ve vašem zařízení si můžete také stáhnout další v obchodě Connect IQ.
» Garmin Edge - nové mapy, heatmaps, lepší synchronizace
Nová aktualizace softwaru přinesla pro Garmin Edge nové mapové vrstvy, směrové šipky na mapě a také lepší synchronizaci.
» Live segmenty na zařízeních Garmin
Live segmenty Strava přestavují virtuální závodní tratě. Poskytují Vám srovnání v reálném časem se soupeři, kteří jsou v žebříčku segmentu před vámi.
» ClimbPro
Oproti Segmentům nepřináší tato funkce soutěžní aspekt, ale zato umožňuje sportovcům v reálném čase lépe znát průběh kopce.
Aby jste mohli tuto funkci využívat, je třeba si nahrát plánovanou trasu do přístroje.
» Garmin Connect - Zobrazení aktivity v číslech a grafech
Datové pole, které zaznamenané údaje z přístrojů Garmin přenášejí do souboru FIT. V Connect pak po synchronizaci můžete vidět u aktivity jak číselné vyjádření tak grafické zobrazení vašeho výkonu, které tato datové pole nabízí.
» Nastavení času spánku, sledování spánku, dýchání a pulzní oxymetrie
Nastavení předpokládané doby spánku. Funkce sledování spánku každou noc měří kvalitu i kvantitu vašeho spánku. Zobrazení dechové frekvence ve spánku. Pulzní oxymetrie (zkráceně Pulzní Ox) je metoda která se používá k měření hladiny kyslíku v krvi.
» Mobilní Connect: Nové sdílení aktivity s fotkou a statistickými údaji
V nejnovější aktualizaci mobilního Connect, přidal Garmin nové možnosti sdílení aktivity s fotkou a statistikou na sociálních sítích, Messengeru, apod.
Jako první si můžete zvolit jaké data (statistické údaje) z nabízených možností si chcete na vybrané fotce zobrazit. Druhá volba je úplná novinka a to jsou nálepky, které můžete přidat na fotografii.
» Shrnutí postupu (statistika) na Garmin Connect
Zde se můžete podívat na statistiku vašich aktivit, např. jak upravit nastavení hodinek během aktivity, jak vytvořit klávesové zkratky, jak zobrazit na hodinkách jméno volajícího,...
» Segmenty na Garmin Connect
Na každém ze segmentů můžete závodit sám se sebou, snažit se překonat svůj osobní rekord nebo také s přáteli či ostatními uživateli Garmin Connect.
» Live segmenty Strava vs. Garmin (zkoušeno u Edge 520 Plus)
Na právě probíhajícím segmentu máte okamžité srovnání se svým nejlepším časem, nejlepším časem vašeho nejbližšího konkurenta z řad přátel nebo absolutně nejlepším časem. A to bez nutnosti mít přístup na internet.
» Možnosti navigace (zkoušeno u Edge 520 Plus)
Jaký je rozdíl mezi navigací po trase, kterou vám připravila navigace nebo podle trasy kterou jste si nahráli do přístroje (např. vlastní trasa, podle trasy z aplikace Strava routes, podle již absolvované trasy)
Bez nutností připojení k internetu vás navigace např. upozorní na nadcházející odbočky nebo vás bude navigovat zpět na trasu v případě špatného odbočení.

► 3) FUNKCE - TRÉNINK #trénink
Bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení - Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.
» Návrhy doporučených denních tréninků
Hlavním cílem těchto navrhovaných tréninků je na základě vašeho aktuálního stavu kondice vám pomoci zlepšit vaši celkovou kondici (VO2 Max)
Najdete ji u zařízení Fenix 6, Forerunner 745, Forerunner 945 a cyklistický Edge 1030 Plus (k 12/2020)
» Strategie Tempa PacePro
V minulosti zkoušel Garmin plánování tempa pomocí Virtuálního partnera, bohužel ten nebral v potaz ani výškový profil, ani rozložení síly.
Nová inteligentní funkce PacePro již umí tyto aspekty zohlednit.
U funkce PacePro je možnost vybrat si ze dvou variant. Podle toho zda chcete vytvořit vaší "strategii tempa" na základě vzdálenosti aktivity nebo podle konkrétní trasy/kurzu. (Bohužel tuto funkci podporují jen nejnovější výrobky)
» Tréninkové plány a trénink s Garminem
Tréninkové plány jsou založené na vyzkoušených trénincích a odborných doporučeních nejlepších světových trenérů. Až najdete plán podle svých představ, přidejte jej do kalendáře služby Garmin Connect. Tréninky můžete dokonce zaslat na kompatibilní zařízení Garmin a používat ho jako virtuálního trenéra.
» Trénink (zkoušeno na Edge 520 Plus)
Můžete si naplánovat trénink na webu Garmin Connect nebo také přímo v mobilním Connect. Garmin podporuje i tréninky z webu TrainingPeaks.
Z webu Garmin Connect si také můžete stáhnout již vytvořený tréninkový plán. V menu přístroje najdete i intervalový trénink nebo závodění s předchozími aktivitami.
» TRAINING EFFECT - Tréninkový efekt
Metrika, která vám dává představu o tom, jaký vliv má podle předpokladů každý trénink na vaši budoucí kondici.
» Dynamika běhu
Sledování klíčových prvků vašeho běžeckého stylu a kondice vám pomůže získat lepší představu o aktuální úrovni vaší výkonnost. Vybraná zařízení Garmin shromažďují během vašeho tréninku data, aby vám mohla tato vyhodnocení a fyziologické údaje poskytnout. Pokud byste rádi lépe porozuměli statistikám, které vám vaše zařízení ukazuje, pak jste tady správně.
» Tréninkové terminologie
Jednoduché vysvětlení některých sportovních terminologií - FTP, VAM, NP, GAP, IF, TSS, TRIMP, HRRS, Watty.

► 4) FUNKCE - BEZPEČNOST/ ZDRAVÍ #bezpečnost/zdraví
Jedná se již o třetí verzi radaru, který díky optickým a zvukovým varováním upozorňují cyklisty na všechna rychle se blížící vozidla.
» Mohou chytré hodinky upozornit na příznaky nemoci ?
Nositelné zařízení mohou vyslat první signály, že s jejich tělem není něco v pořádku, např. změny srdeční frekvence, dechové frekvence, hladiny kyslíku v krvi (měření pulsním oxymetrem), spánku a dalších údajů.

5) APLIKACE #aplikace
Vzhledy obrazovek do hodinek si můžete také stáhnout mimo obchod Connect IQ. Tyto vzhledy můžete najít, nebo si je také vytvořit pomocí on-line programu Watch Builder for Garmin, aniž by jste znali kódovací jazyk Monkey C (programovací jazyk pro zařízení Garmin).
» Garmin Edge - Datové pole, aplikace, doplňky,...z Connect IQ
Kromě datových polí, aplikací, doplňků...které najdete ve vašem zařízení si můžete také stáhnout další v obchodě Connect IQ.
» Garmin Edge - nové mapy, heatmaps, lepší synchronizace
Nová aktualizace softwaru přinesla pro Garmin Edge nové mapové vrstvy, směrové šipky na mapě a také lepší synchronizaci.
» Grafické zobrazení dat z přístrojů Garmin v Connect
Datové pole, které zaznamenané údaje z přístrojů Garmin přenášejí do souboru FIT. V Connect pak automaticky u aktivity můžete vidět grafické zobrazení vašeho výkonu, které tato datové pole nabízí.
» Kde najdete stažené "aplikace" (Vzhledy hodinek, datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) a jak je odinstalovat 
Pokud jste si stáhli z Connect IQ nějakou "Aplikaci" (Vzhled hodinek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Hudbu, Doplněk,...) a nevíte kde ji najdete, případně jak si ji zobrazíte v hodinkách (zařízení), připravil jsem pro vás "menší" nápovědu, včetně odinstalování "Aplikací".
» Jak stáhnout a nastavit "Aplikace" (Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) přes aplikace Connect IQ a Connect
Pokud si budete chtít stáhnout nové "Aplikace" (Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ.
Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect.
Nastavit si můžete např. u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.
» APLIKACE, DATOVÉ POLE, CIFERNÍKY, WIDGETY NA CONNECT IQ
1) Vzhledy obrazovek
Pro ty, kterým nestačí základní vestavěné ciferníky od Garminu a chtějí vyzkoušet i jiné druhy obrazovek s různým rozvržením, jsem připravil pár typů, které jsem vyzkoušel.
2) Aplikace
Zde najdete např. aplikace na měření spánku, multisportovní nebo tréninkové.
3) Datové pole
Můžete si vyzkoušet další různé datové pole, které nabídnou také daleko více polí na jedné obrazovce, grafy nebo barevné rozlišení.
4) Doplňky
Kromě již originálních doplňku jako např. počasí, kalendář, ukazatel tepové frekvence si zde můžete přidat podobné doplňky třetích stran např. počasí, kalendář, kompas, ale i další např. widget procenta kyslíku ve Vaší aktuální výšce, widget pro sledování vašeho denního příjmu vody, ukazatel biorytmu.

► 6) GARMIN CONNECT / CONNECT IQ #connect/IQ
» Garmin Connect Beta 2024
Představení mobilní a webové beta verze Connect
» Barevné rozlišení mapy podle tempa/rychlost, srdečního tepu a nadmořské výšky
Na mapě můžete vidět barevné rozlišení úseků. Od modré barvy, která znamená menší hodnoty, než je celková průměrná rychlost/tempo, srdeční tep nebo nadmořská výška, přes průměrnou zelenou až po červenou, která znamená největší hodnoty.
» Garmin Edge - Datové pole, aplikace, doplňky,...z Connect IQ
Kromě datových polí, aplikací, doplňků...které najdete ve vašem zařízení si můžete také stáhnout další v obchodě Connect IQ.
» Mobilní aplikace Connect IQ, včetně funkce Face-it
V dubnu 2019 spustil Garmin nový mobilní obchod Connect IQ (Connect IQ Store), kde si můžete stáhnout asi 5 000 aplikací pro telefony od více než 2 000 vývojářů.
» Grafické zobrazení dat z přístrojů Garmin v Connect
Datové pole, které zaznamenané údaje z přístrojů Garmin přenášejí do souboru FIT. V Connect pak automaticky u aktivity můžete vidět grafické zobrazení vašeho výkonu, které tato datové pole nabízí.
» Odznaky na Garmin Connect
Motivační odznaky dostanete z oblasti aktivit, výzev, zdraví, kroků nebo funkcí. Např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, např. 5 km, 50 km, pokud nachodíte např. 50 000 kroků, za 8 hodin spánku, vytvoření tréninku, výhry ve výzvě a mnoho dalšího.
» Můj den
Úvodní stránka mobilní aplikace Connect s jednodušším zobrazením vašeho dne
» Nový webový Garmin Connect (Můj den)
Modernější vzhled s novým menu, které je více přehlednější, jednotlivé položky pak lépe uspořádané.
» Datové pole pro běh
Na běh existuje nejvíce datových polí, které najdete v obchodě Connect IQ. Některé jsou méně čí více konfigurovatelné, některé nabízejí odečet kilometrů či času (využitelné např. na závodech) nebo kadenci

► 7) GARMIN EDGE #Edge
Garmin přišel v roce 2023 s novou verzí funkce ClimbPro, díky které, již nemusíte, pro znázornění nadcházejícího stoupání, mít nahranou trasu ve vašem zařízení.
Sledování staminy (výdrže) v reálném čase je funkce, která umožňuje sledovat a usměrňovat vaši námahu v průběhu aktivity, abyste optimálně využili svou energii.
» Garmin Edge - Datové pole, aplikace, doplňky,...z Connect IQ
Kromě datových polí, aplikací, doplňků...které najdete ve vašem zařízení si můžete také stáhnout další v obchodě Connect IQ.
» Garmin Edge - nové mapy, heatmaps, lepší synchronizace
Nová aktualizace softwaru přinesla pro Garmin Edge nové mapové vrstvy, směrové šipky na mapě a také lepší synchronizaci.
» ClimbPro
Oproti Segmentům nepřináší tato funkce soutěžní aspekt, ale zato umožňuje sportovcům v reálném čase lépe znát průběh kopce.
Aby jste mohli tuto funkci využívat, je třeba si nahrát plánovanou trasu do přístroje.

► 8) RECENZE/PŘEDSTAVENÍ #recenze
» Garmin Fenix 7 a Epix PRO (Gen.2)
Představení novinek a vylepšení oproti Fenix 6 u modelů Fenix 7 a nového modelu Epix PRO s Amoled displejem.
» EDGE 705 (recenze)
» EDGE 800 (recenze)
» EDGE 810 (recenze)
» EDGE 1030 (představení)
» EDGE 520 PLUS (recenze)
» EDGE 530/830 (recenze)
» VÍVOFIT (recenze)
» VÍVOSPORT (recenze)
» FORERUNNER 645/645 Music (představení)
» FORERUNNER 645/645 Music (recenze)
» VÍVOACTIVE 3 (představení)
» VÍVOACTIC 3 Music (představení)
» FENIX 2 (recenze)
» FENIX 3 (recenze)
» FENIX 5 (představení)
» FENIX 5 PLUS (představení)
» FÉNIX 6 (představení)

► 9) ODJINUD
Přemýšlíte o hodinkách Garmin ? Vyzkoušejte nový průvodce od Garmin.cz: www.garmin.com/cs-CZ/which-watch
> Z webu Garmin (Garmin blog (en))
» Fyziologické údaje
Stav tréninku, VO2Max, Tréninková zátěž, Tréninkový efekt, zhodnocení výkonu, ClimbPro, Stamina,...
Funkce chytrých hodinek Garmin (které se liší podle zařízení), které jsou ovlivněny spánkem.
» Nové funkce, které pomáhají maximalizovat váš trénink (en)
Nové funkce stavu variability srdečního tepu (VST), připravenost na trénink, stejně jako vylepšený stav tréninku, jsou vytvořeny s ohledem na sportovce.
» Co je pro mě nejlepší hodnota VO2 Max? Vysvětlení vaší aerobní zdatnosti (en)
VO2 max je číslo, které popisuje vaši kardiorespirační zdatnost. Je to jediné číslo, které zachycuje vaše srdce, plíce, oběhový systém a svalové buňky, které pracují nezávisle a společně. A není divu, že vaše  VO2 max je spojeno se zdravím, výkonem a dlouhověkostí.
» Funkce monitorování zdraví a wellness (en)
Stále více důkazů ukazuje jasný vztah mezi spánkovými návyky, úrovní fyzické aktivity a výsledky duševního zdraví.
Informace obsažené na těchto stránkách nepředstavují lékařské poradenství, mohou vám však poskytnout základní informace o zdravotních údajích, které vaše chytré hodinky shromažďují, a o tom, jak je můžete využít k práci na zdravějším životním stylu.
» Jak fungují funkce Garmin Stress Score a Body Battery ?
Funkce Stress Score má pro češtinu trochu nešťastný název. Zapomeňte na „stress“ ve smyslu napětí v práci nebo před zkouškou ve škole. U Garminu je Stress Score = zatížení organizmu. Body Battery pak souhrnným vyhodnocení Stress Score v delším období vyjádřené jednoduše a srozumitelně pomocí jedné hodnoty.
» Jak pečovat o chytré hodinky a fitness náramky
Při dlouhodobém nošení hodinek můžou na řemínku a těle hodinek ulpět nečistoty. Je proto dobré hodinky čas od času umýt. Odolnost proti vodě by tak měla být základní vlastností zejména chytrých hodinek, které se používají pro sport a fitness aktivity.
» Jak naplánovat trasy pro hodinky a cyklopočítače Garmin ? (z mapy.cz)
» Měření plavání pomocí hodinek
» Garmin Venu 2 - začínáme (Video)
» Garmin Pay (platba s hodinkami)

Garmin Pay je systém bezkontaktních plateb, který ve vybraných modelech chytrých, sportovních GPS hodinkách nabízí značka Garmin.
» Funkce TrueUp synchronizuje výkonostní statistiky mezi více sporttestery
Funkce TrueUp je funkce u novějších sporttesterů Garmin, umožňuje pro trénink používat více sporttesterů a výsledky navzájem synchronizovat.
» Dynamika jízdy na kole a fyziologické údaje
Sledování klíčových prvků vašeho pokroku při jízdě na kole a zlepšování kondice vám pomůže získat lepší představu o aktuální úrovni vaší výkonnosti a o tom, co musíte udělat pro udržení nebo zlepšení současného stavu.
» Dynamika běhu a fyziologické údaje
Sledování klíčových prvků vašeho běžeckého stylu a kondice vám pomůže získat lepší představu o aktuální úrovni vaší výkonnosti a o tom, co musíte udělat pro udržení nebo zlepšení současného stavu.
» Měření VO2 Max v hodinkách a cyklopočítačích Garmin
Sportovec s vyšším VO2 Max má předpoklad k snadnějšímu dosažení lepšího sportovního výsledku. Důvodem je to, že sportovec s vysokým VO2 Max je oproti sportovci s nižším VO2 Max schopen při sportovním výkonu využít větší množství kyslíku. Pokud svalům dodáme více kyslíku, dokážou vykonat více práce a současně dochází k rychlejší regeneraci a pomalejší únavě.
» Pozastavení funkce "Stav tréninku"
Jsou situace, ve kterých je potřeba přerušit nebo omezit trénink. Patří k nim například období po úrazu, období po náročném závodu nebo náročné tréninkové přípravě nebo období, kdy hledáte nový zdroj motivace.
Sledování funkce stavu tréninku může být v podobných případech demotivující nebo dokonce kontraproduktivní. Sporttestery v takovém případě často ukážou stav „Podtrénování“ nebo „Žádný stav“. Z toho důvodu Garmin u vybraných sporttesterů připravil novou funkci, pomocí které je možné funkci sledování stavu tréninku pozastavit a obnovit ho, až budete zase připraveni pokračovat.
» Trénujeme s Garminem
Tréninkové plány. Dostanete se k ní jednoduše přes webový i mobilní Garmin Connect, kde si vyberete, o jaký trénink máte zájem. Pozor, nemusí jít nutně o běhání. Na výběr je i triatlon a cyklistika.Já ale zkoušel běh, takže jsem si mohl vybrat z několika vzdáleností, na které chci natrénovat, a u nich ještě jak často chci trénovat a jak moc dobrý běžec jsem. Uvedu konkrétnější příklad, můžete trénovat třeba na ½ maraton stylem tří tréninků týdně, nebo třeba na rychlou pětku se čtyřmi tréninky týdně. Prostě, jak se kdo cítí. Dále stačí vybrat začátek a konec tréninkového období, které se pohybuje mezi 12 až 20 týdny, abyste vyladili formu přesně na závod. No a pak už jen začnete trénovat podle jednoho z těchto standardních plánů.
» Mapy pro nositelné zařízení
Přednahrané mapy a mapové funkce vybraných hodinek Garmin
» Nový software pro měření běžeckého výkonu (Fenix 5, Fenix 5 Plus, Forerunner 645 a 935 a novějších)
Aktualizace přináší do vybraných GPS hodinek Garmin možnost měření běžeckého výkonu ve wattech.
Pomocí obchodu Garmin IQ Store stáhnete do hodinek datová pole, která na displeji zobrazí hodnoty výkonu. Odkaz na konkrétní IQ aplikace najdete zde: https://apps.garmin.com/cs-CZ/developer/2df7614e-cd02-4940-8df7-cc28410550c9/apps
» Srovnání Edge 130 a 520

> Ostatní
» Kde opravují neopravitelné hodinky - dvcomputers

Videa z Youtube
> Hodinky 365
» Jak nahrát hudbu do hodinek Garmin
» Chcete si koupit Garminy ? Těchto 5 otázek si určitě musíte položit» NFC platby chytrými hodinkami – Jak to funguje a je to bezpečné ?
» Jak nahrát platební kartu do hodinek Garmin (Garmin Pay)
» Barometr - proč je v chytrých hodinkách
» Hrudní pás vs optický snímač optické frekvence - Jaké jsou plusy a mínusy
» Pulzní oxymetr - Proč je v chytrých hodinkách
» Jaké typy navigací jsou v hodinkách Garmin

» Recenze Venu 2

> Od Veroniky:
» Jak si nahrát trasu do hodinek
» Jak jednoduše vytvořit novou trasu v aplikaci Connect
» Jak nahrát nové typy aktivit do hodinek Garmin a jak je seřadit
» Plánování tréninku do hodinek Garmin
» Jak získat a nahrát sport, kterou nenajdete ve vašich hodinkách (např. skok přes švihadlo)

> Ostatní
- Jak chytré hodinky měří tep

ROUVY, světová mobilní platforma virtuálních tréninků pro cyklisty a běžce spouští spolupráci s Garmin Inc. Integrace API pro aktivity ROUVY s Garmin Connect™ umožní majitelům zařízení Garmin synchronizovat své sportovní aktivity a všechna tréninková data z platformy ROUVY přímo do jejich účtu v Garmin Connect™. Více: www.roadcycling.cz/...

VELKÁ SROVNÁVACÍ TABULKA (Do Fénix 6, Foreruner 935XT, Vivoactive 3)
POROVNÁNÍ FÉNIX 6 (Celá tabulka: https://docs.google.com...

Komentáře

 1. Ahoj zdravím Tě
  Dotaz najdu někde v hodinkách Fenix 6x počítadlo nabíjecích cyklů ?
  Díky za odpověď David

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, tak to jsem neslyšel, že by to u Garmin šlo. Jedině snad nějaká aplikace na Garmin IQ

   Vymazat
 2. Zdravim, potrebovala bych poradit...mame dvoje hodinky, Venu a Vivoactive 3, Vivoactive nam u stejne aktivity meri spatnou vzdalenost, i celkovy cas aktivity se lisi. Nevite cim by to mohlo byt? Mapu nahraje stejnou...
  Dekuji
  Radka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, zeptám se první 1) Jak velký je rozdíl ve vzdálenosti ? 2) Je to měřené při současné aktivitě ?, 3) Aktivita je prováděná na místě s pěkným výhledem na oblohu nebo např. v lese (kde není signál GPS tak silný) ?, 4) Máte oba dva stejné nastavení GPS např GPS+Glonass ? 5) Máte záznam trasy po 1 sekundě nebo automaticky ?. Můžete také zkusit oboje hodinky aktualizovat připojením k PC. Snímače se plně aktualizuji pouze takto.

   Vymazat
 3. U jedne aktivity to bylo rozdil dvojnasobny-7km a u druhe 3km s tim, ze u te prvni aktivity Vivoactive merily spatne vzdalenost. Obe aktivity byly mereny soucasne.
  Jedna aktivita byla na hory, druha po meste s dobrym gps signalem, gps bylo nastaveno stejne.
  Vidim problem v tech vivoactive, zkusime aktualizovat pres pc. Dekuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To spíše vypadá, že u jedněch hodinek máte úsporný zapnutý režim UltraTrack. Když se podíváte na mapu, tak stopa nekopíruje trasu, ale jsou to spíše takové přímky

   Vymazat
  2. Podívejte se, jestli nemáte zapnutý úsporný režim UltraTrack

   Vymazat
  3. Ještě se podívejte jestli nemáte na jedněch hodinkách zapnuté míle místo kilometrů

   Vymazat
 4. Hezký den, prosím, mohla bych se poradit? Mám nově vívoactive 4S a bohužel se mi nedaří hodinky připojit na wifi. V aplikaci Connect se wifi zobrazují v seznamu přidaných sítí, ale při testu sítě se nelze připojit.
  Hledala jsem, že v minulosti s tím Garmin hodinky měly také problém. A všechny návody, co jsem zatím našla na odstranění problému, selhaly.
  Tím, že se nelze připojit k wifi, nelze třeba ani aktualizovat systém. A logicky, ani stáhnout hudbu do hodinek třeba z Deezer nebo Spotify. Moc díky za případnou pomoc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den
   1) Zkuste přes Garmin Express aktualizovat hodinky
   Další tipy, které jsem našel na netu (je to přeložené překladaček)
   2)Pokud vaše zařízení Garmin nefunguje s vaší sítí Wi-Fi, je to pravděpodobně kvůli problému souvisejícímu s kanály 2,4 GHz / 5,0 GHz a vyžaduje, abyste používali výhradně 2,4 GHz.
   - Museli jsme restartovat připojené k počítači a problém vyřešen a internet musí byt
   3) Zde je napsané jaké chyby můře zařízení hlásit
   - Chyba Wi-Fi 0700
   - Zpráva o chybě sítě, zkuste to znovu
   - Chyby selhání připojení
   https://www.myhealthyapple.com/wifi-problems-not-connecting-with-garmin-smartwatch-venu-vivoactive-forerunner-fennix-try-these-steps/#Other_suggestions_for_WiFi_problems_with_Garmin_smartwatches
   4) Navštivte http://download.garmin.com/pub_cert/root_ca/general/general-ca-bundle2.pem
   Klikněte pravým tlačítkem na stránku a vyberte Uložit jako
   Uložte soubor na plochu jako general-ca-bundle.crt
   Připojte hodinky k počítači *
   Vložte soubor do složky Garmin
   Odpojte hodinky od počítače a soubor se nainstaluje
   - Pokud to nepůjde, tak se musí opravit:
   V tomto okně prohlížeče stiskněte pravé tlačítko myši na výše uvedeném odkazu (odkaz bundle2.pem), v nabídce vyberte možnost „uložit odkaz jako“ (používám Chrome)
   Přejděte do složky, kam jste soubor uložili, přejmenujte soubor na „ general-ca-bundle.crt“
   Nyní zkopírujte informace o tomto souboru do složky „Garmin“ ve vašem zařízení garmin, pro Vivoactive to je (složka zařízení), pak přejděte do primární složky, tam byste měli vidět složku „Garmin“ a umístit ji do této složky.
   Zde je celý postup v angličtině: https://forums.garmin.com/sports-fitness/healthandwellness/f/venu/196644/wifi-0200-error (ta další oprava je uvedena v diskuzi)
   5) Zde je ještě jeden postup: https://support.garmin.com/en-US/?faq=fHkFNHQCEE5Zkr7vRQL6p6&productID=643260&searchQuery=wifi&tab=topics

   Vymazat
  2. Viete mi poradiť aj pre FENIX 6X pro?Tento postup mi nefunguje ....vďaka.

   Vymazat
  3. 1) Zkuste odinstalovat Connect, vypnout a zapnout telefon i hodinky a znovu nainstalovat Connect. 2) Vypnout a zapnout Bluetooth, 3,)¨Připojit k počítači k Garmin Express

   Vymazat
 5. Dobrý den, prosím o radu. Již 2x se mi stalo, že po synchronizaci FENIX 3 neodpovídal počet kroků v hodinkách počtu kroků v aplikaci. Např. v historii hodinek "včera" 10500, aplikace 9400. Po ruční synchronizaci z hodinek po wifi se "včera" v hodinkách přepsalo na 9400. To že bylo nachozeno 10500 o tom již nikde nebyla ani zmínka. Při "boji" o odznak 10k kroků za 30 dní po sobě, to opravdu po 23 dnech naštve. Vždy se to stalo, když byli kroky nachozeny mezi 23-24hodinou dne a vlastní synchronizace byla spuštěna až následující den. Děkuji za jakoukoliv radu, co se mohlo stát. Zdenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mě, hodinky Fenix 3 nemají tak velkou paměť, navíc se již tak malá paměť časem ještě zmenší. Proto asi synchronizace většího množství dat, probíhá ve vice krocích, postupně. Někdy nestačí jedna synchronizace, ale je třeba v Connect synchronizovat 2-3x. Zkuste teda každý den v Connect zapnout synchronizaci i 2-3x po sobě. Dejte pak vědět zda to pomohlo

   Vymazat
  2. Dobrý den, synchronizaci dělám 2-3x denně. Jedná se o max. 3 aktivity denně o celkové době cca 3 hodiny celkem a k tomu kroky. Jak se již 2x stalo, vždy se jednalo o chybu kroků. Nechápu ale věc, že v historii hodinek vidím správný údaj a po synchronizaci dat ( VŽDY to bylo po půlnoci a zbývalo dosynchronizovat pouze kroky za předešlý den), se data z Garmin aplikace přepsala do hodinek a tím pádem "zničí" nachozené kroky. Veškeré data aktivit, včetně dat z hrudního pásu byli naprosto v pořádku. Jak píšete o té paměti, mluvíte o množství volného místa, které je vidět po připojení hodinek k PC, jako uložiště? Díky za reakci.

   Vymazat
  3. Mate na hodinkach a telefonu spravny datum a cas? Nemate na hodinkach cas manualne misto automaticky?

   Vymazat
  4. Vše je v automatu a sedí +-1 vteřina.

   Vymazat
  5. Tak to mě už nic nenapadá. Zkuste ještě synchronizaci přes webový Connect co to udělá.

   Vymazat
  6. Ano, dělá to úplně stejně. Ach jo.

   Vymazat
  7. To vypadá, že je ale asi chyba v hodinkách...Nevím co bych vám ještě poradil

   Vymazat
  8. Já sem to psala i do Garminu, ale když jsem popsala problém, tak to vše skončilo na informaci, že mám použít Garmin Conect. Když jsem jim poslala fotku, co je v hodinkách, co je v PC, co je v Android aplikaci a to vše při přenosu přes Conect, tak nastalo emailové ticho... Každopádně děkuji za konzultaci a přeji hodně životních úspěchů

   Vymazat
  9. Nemáte zač, bohužel jsem vám neuměl poradit. Jediné co mě ještě napadá je hard reset, ale to nemusí vůbec pomoct a taky by jste musela vše znovu nastavovat. Zkusím se ještě podívat na zahraniční fóra

   Vymazat
 6. 1) Podívejte jestli máte správné nastavení časového pásma / času. 2) Zda nejsou vaše hodinky spojeny s více účty 3) asi nejpravděpodobnější - může být poškozen monitorovací soubor FIT. Problém jaký máte jak jsem si všiml, má hodně lidí a Garmin jim neuměl pomoci. Prošel jsem více stránek, kde se to řeší a nikdo neuměl pomoci. Až jsem našel jednu kde radí: Úložiště (nebo soubor FIT s podrobnostmi o činnosti nebo údaji o HR a údaji o krocích) je poškozené nebo plné. Zkuste zálohovat a odstranit staré soubory ze složky // GARMIN / Activity a // GARMIN / Monitor. Vyhledejte poslední nesynchronizované aktivity ze složky // GARMIN / Activity a zkuste je importovat ručně na stránce Import Data na GC Web. Pokud se při pokusu o jejich import vyskytnou chyby, zkuste opravit poškozené soubory tak, že je projdete nástrojem FIT File Remover na odstranění oddílů (aniž byste cokoli odstranili) a poté znovu importujte opravené soubory. Je to popsané i s odkazy zde (v zeleném rámečku: https://forums.garmin.com/apps-software/mobile-apps-web/f/garmin-connect-web/239998/no-data-in-garmin-activity-folder/1139673#1139673

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. První bych zkusil vyčistit (pokud máte všechno již sesynchronizováno složky- //GARMIN/Activity and //GARMIN/Monitor a pak když tak postupovat jak je popsané výše. Více už vám asi neporadím, taky to nemám vyzkoušené, takže doufám, že vám to nevymaže i jiná data (ale nemělo by)

   Vymazat
  2. Ještě poznámku, hodinky musíte připojit přes webový Garmin express a pak hledat tyto složky přímo v hodinkách.

   Vymazat
  3. Ještě jsem našel jeden návrh, vyčistit složky: /GARMIN/Activity, nepotřebné Kurzy (//GARMIN/Course), Cvičení (//GARMIN/Workouts), a jazyky (//GARMIN/Text). vypadá to, že to postihuje právě starší zařízení, které nemají tolik paměti

   Vymazat
  4. Tak, po několikadenním experimentování a zkoušení, bylo zjištěno, že na garmin.com, mám ve svém účtu přidané ještě jedny hodinky, dcery, což je asi špatně. Nemyslím v connect.garmin.com, tam mám jen svoje. Po odstranění jejich hodinek z garmin.com, vše chodí jak má. Naprosto perfektně. Nechápu, nezjišťuju...prostě to šlape jak hodinky :-)

   Vymazat
  5. Tak jen pro zajímavost a úsměv. Bez jakéhokoliv přenastavování, přidávání, odebírání... včera hodinky 10125kroků (v historii hodinek) , web 9750. Po opakované synchronizaci se web nezměnil a do HISTORIE !!! hodinek se přepsala hodnota z webu 9750. A to vše samo a po 3 měsících naprosté spokojenosti. Tak si tak... krokům zdar

   Vymazat
 7. Čus mám fenix 6 a při navigaci při odchýleni s trasy mě to samozdřejmě navadí zpět ale když se vrátím zpět na trasu v jinem místě (zkratka ,zabloudění ). Tak mě to stále navádí k tomu bodu kde jsem se odchýlil a nenavádí mě to po trase na které jsem. Nevíte jak tu odchylku vyresetovat aby mě to zpět navádělo. Dyžtak dík za radu :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naplánuj si trasu v PC. TRASOVÁNÍ je vytváření trasy pomocí hodinek. NAVIGOVÁNÍ je prostě navigování, ať už podle trasy vytvořené hodinkami nebo podle předem vytvořené trasy. Pokud máš předem vytvořenou trasu, navigace ti ukazuje vytvořenou trasu.

   Vymazat
 8. Ahoj, v mobilní aplikaci se mi zobrazí kroky jen na hlavní stránce, ale už se nikde jinde nepočítají ani nezobrazují - ani ve statistikách, ani ve výzvách. Garmin Instinct Solar.
  Díky za radu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, první bych zkusil připojit hodinky ke Garmin Express a synchronizovat (případně aktualizovat). Pokud by to nepomohlo, zkus odinstalovat Connect v telefonu a pak restartovat telefon a hodinky. Nakonec zase nainstalovat Connect (a přihlásit se do něho).

   Vymazat
 9. Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda nevíte, jestli je možné pokud si vytvořím trénink ( např. intervalový ) ho přeposlat nějak i dalším garmiňákům ?? Zatím jsem takovou možnost nenašel. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj. bohužel Garmin sdílení nepodporuje :(. Sdílet jde ale přes odkaz, celý kalendíř, viz tento článek: https://www.trainbydata.com/sharing-your-training-plan-from-garmin-connect/

   Vymazat
  2. Díky za odpověď. Tak s tím se nedá nic dělat -:(.

   Vymazat
 10. Zdravím Petře.
  Rád bych prokonzultoval jeden problém. Nemohu ho vyřešit a proto Tě chci požádat o radu.
  Když si pustím na fenixu 6 pro aktivitu, a zároveň si chci pustit uloženou trasu staženou z mapy.cz a nechat jí navigovat .....zjistil jsem , že tato navigace jiná než když si pustím navigaci bez aktivity. Tam je prostě vyznačená trasa bez jakýchkoliv šipek a výstražných upozornění. A taky když dám první variantu a přerušit aktivitu...otevřu později, tak naplánovaná trasa není uložená a musím spustit znovu . A ještě jeden problém, když zapnu aktivitu do toho zapnu navigaci a dám uloženou trasu.....tak minimálně 5 minut se vypočítává trasa .
  Snad jsem to popsal dobře a pochopíš.
  Děkuji za Tvůj čas a třeba mi něco poradíš.
  Díky
  Karlos

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, tu trasu z mapy.cz, si stáhneš v .gpx a pak nahraješ do hodinek přes Connect ? Trasa se nějakou dobu načítá, ale pět minut je fakt hodně. Zkus vypnout Topo mapy (TOPO Czech v4 PRO), ty dělají občas problém.

   Vymazat
  2. Ahoj, ano tu trasu si z mapy.cz exportuju do Conectu a pak přenáším do fenixu. Ok vyzkousim mapy vypnout , ale měl jsem za to, že topo mapy slouží k lepší prehlednosti .
   Ale děkuji a měl jsem tam ještě jeden dotaz....souvisí to i stim ?

   Vymazat
  3. Ještě otázka, tu mapu mám vypnout v Conectu?. Nebo ve fenixu . Diky

   Vymazat
  4. Myslel jsem v hodinkách. Bohužel s tou navigací asi nepomůžu. Já z mapy.cz trasu nestahuji, tak nevím. Ale můžu se zeptat na FB stránce Garmin.

   Vymazat
  5. Nejspíš máš na mysli naprosto zbytečnou aplikaci Navigovat... což je aplikace jako každá jiná, jen má trochu odlišné menu - po stisku START místo datových obrazovek zobrazí menu výběru navigace...
   Každopádně je to aplikace jak každá jiná. Jak se bude navigace v konkrétní aplikaci chovat, záleží jen a pouze na jejím nastavení a položce Trasování. Pokud nechceš, aby se trasa přepočítávala, musíš si to tak nastavit... https://docs.google.com/document/d/1VTqmWrLRw7HPd1kiCS8ogBEv4RaOOtRTRBII1bPL-wk/edit?usp=sharing

   Vymazat
  6. Dlouhé - několikaminutové - úvodní načítání trasy, způsobuje nastavení Trasování a volba "Použít mapu" u položky Trasy.

   Vymazat
  7. Díky za info ,Petře
   Karlos

   Vymazat
 11. Mohu se zeptat jak získat odznak "štěrk". Díky za odpověď. Racek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Záleží jaký máš přístroj, když dáš aktivitu po nezpevněných cestách tak by to mělo jít. Případně pak aktivitu změnit na jízdu po nezpevněných cestách

   Vymazat
 12. Ahoj. Měl bych dotaz. Mám Garmin Epix. Při příchozím hovoru mě hodinky jen jednou pípnou a jednou zavibruji a to je vše. Dá se někde nastavit vyzvánění a vibrace po celou dobu, než hovor příjmu? Děkuji

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj dnes získán odznak 60 denní cíl kroků 30 denní se nenacetl jak to? Prvních 30 jsem odznak obdržela. Bez přerušení pokračovala, po přihlášení do conectu vysčítáno 60 ale odznak za druhých 30 ne. U odznaku 30 denní cíl je 29.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to nebude tím, že nelze najednou získat dva odznaky

   Vymazat
 14. Mám problém s epixama pro. Když zapnu svítilnu nezobrazí se mi ten proužek na změnu či přepnutí světla, intenzitu. A ještě jeden. Pri rolování v menu.mi.nejde gesto rukou překrytí displeje ať se dostan u rychle na původní obrazovku.hodin.mate někdo radu nebo se něco takového už někomu stalo? Mám epixy týden.vsechny aktualizace. Nebo hodinky reklamovat? Je to prkotina ale hodinky za 20 tis...Děkuji.moc za rady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se zapne svítilna skrz dvojklikem tak svítí aktuálně nastavenou intenzitou. Intenzitu lze nastavit skrz menu a svítilna.

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.