Přeskočit na hlavní obsah

TURISTICKÉ VÝLETY

» Při turistických výšlapech se rád zastavím také u rozhleden nebo vodopádů.
U nás jsem navštívil jsem Jeseníky, Beskydy, Krkonoše, Šumavu.
V zahraničí kromě Vysokých a Nízkých Tater, jsem se toulal hlavně v Alpách, např. Medvědí soutěska, Hochlantsch (1720 m.), Schafberg (1783 m.), k jezeru Silvrettasee (2030 m.), Madone (2051 m.), chatu pod Matternhornem (3260 m.), Piz Boe (3150 m.), Passo del Vajolon, Marmolada (3265 m.)

Přečtěte si také:
- Navštívené vodopády

OBSAH:
1) Mapa navštívených míst
2) Cestopisy
3) Zdolané vrcholy na webu Vrcholovka.cz
4) Navštívená místa na interaktivní mapě
5) Ostatní

1) MAPA NAVŠTÍVENÝCH MÍST: CHŮZE / TURISTIKA

2) CESTOPISY

TURISTICKÉ VÝLETY
Cestopisy u turistických výletů doma i v zahraničí.
► TURISTICKÉ VÝŠLAPY
Cestopisy z turistických výstupů na hory.
► DÁLKOVÁ TURISTIKA
Cestopisy z turistických výletů nad 25 km.
► NEZNÁMÉ JESENÍKY
Cestopisy z méně známých míst, cest.

3) ZDOLANÉ VRCHOLY NA WEBU VRCHOLOVKA.CZ

► VRCHOLOVKA - Turistické výlety na webu vrcholovka.cz.
Statistiky:


4)  NAVŠTÍVENÉ MÍSTA při cyklistických nebo turistických cestách (od roku 2007)
5) OSTATNÍ

► Domácí hřebenovky - Tipy


► K PLÁNOVÁNÍ TRAS používám
Strava.com - v placené verzi jde plánovat přímo pomocí mapy.cz, je to i jednodušší jak přímo přes mapy.cz. na mapě lze zobrazit i projeté, prochozené trasy, takže vím, jestli se zde už někdo pohyboval.
(Návod, pomocí aplikace, kde si můžete vybírat z více podkladových map, např. mapy.cz)
Dříve také na:
GPSies.com (nyní je to už https://www.alltrails.com a už to není ono) 
Garmin Connect (Návod)

U Garminu i Stravy si můžete při plánování trasy na mapě zvýraznit nejužívanější trasy (Heatmap). U programu Strava ale můžu navíc využít doplněk strava-map-switcher (pro Chrome), díky kterému mám při tvoření trasy podkladovou mapu - "mapy.cz", což je lepší, než když bych dělal trasu jen na "mapy.cz".

Pár malých ukázek

Pod Matternhorn
Nasedáme v Zermattu na lanovku (32 CHF) a necháváme se vyvést až k jezeru Schwarzsee (2583 m). Dole je hodně mraků a tak doufáme, že nás lanovky vyveze až nad tyto mraky. Naše přání se nám plní a my pokračujeme od lanovky prudce vzhůru. Po vrstevnicové cestě nás čeká opět prudší stoupání. Bohužel počasí se opět trochu kazí a tak vrchol Matternhornu nám mizí. Na horské chatě (3260 m.) si na chvíli odpočineme, někteří zkoušejí jít ještě dál, ale kousek od chaty narážejí na stěnu, kterou nelze již bez vybavení překonat. Sestup je také náročný a především kolena dostávají při prudkém sestupu zabrat.
Foto: https://goo.gl/photos/7jKDm7XRrbWq3fxD6
Video (pohled od chaty pod Matternhornem): http://youtu.be/O-SiFOR7fVUTrasa: http://connect.garmin.com/activity/361154248

Zlaté Hory - Krnov 38 km
Na přelomu října a listopadu jsem vyměnil kolo za pěší pochody.
První z nich byl pochod Zlaté Hory - Krnov (36 km, 1243 m. nastoupáno)
Z Krnova jsme vyrazili vlakem do Zlatých Hor, s přestupem v Mikulovicích. Ze Zlatých Hor jsme se vydali po zelené značce na Biskupskou kupu, kdy na 3,5 km bylo převýšení takřka 500 m. Dále jsme pokračovali přes "Petrovy kameny". Poté po žluté značce a poté po zelené až do "Komory". V Holčovicích - Komoře jsme si dali oběd v Lesním zátiší a poté vyrazili směr Křížová, Vraclávek, kde jsme vyrazili podél sjezdovky do kopce (Kozí vrch) a poté pokračovali od "Kotle" po žluté značce k "Pod Lysou". Po zelené jsme již došli za tmy až do Krnova - Ježníku.
Interaktivní mapa:www.wandermap.net/..., www.gpsies.com/...


Jeseník - Rejvíz - Vrbno p.P. 34 km
Druhý pěší výšlap jsme naplánovali na 17.listopad
Ráno jsme opět vyrazili vlakem, tentokrát do Jeseníku, odkud jsme pokračovali již pěšky po žluté turistické značce na Čertovy kameny s nádhernou vyhlídkou na Jeseník, Českou Ves a okolí. O něco dál jsme pak dorazili na rozhlednu Zlatý Chlum, která byla ale bohužel zavřená. Od rozhledny jsme se vydali po červené do Rejvízu, kde jsme se občerstvili a pokračovali dále po žluté k pásmu Orlíka. Od výšky 1000 m.n.m. nás místy čekala sněhová podestýlka. Od křiž. turistických tras (pásmo Orlíka), jsme pokračovali z kopce (bohužel po asfaltu) po zelené až do Vrbna p.P.
Interaktivní mapa: www.gpsies.com/...


Gamsgrubenweg
Turistika v Rakousku pod Grossglocknerem. Trasa od Franc Josephs Hohe přes 6 tunelů ve skále do výšky 2548 m.n.m. Dalo se dojít v klidu také nad 3000 m.n.m., ale nebyl bohužel čas.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: NASTAVENÍ ČASU SPÁNKU, MĚŘENÍ SPÁNKU, DÝCHÁNÍ, PULZNÍ OXYMETRIE

Od roku 2018 Garmin neustále vylepšuje měření spánku, tím že využívá pro jeho sledování stále více funkcí. Pokročilé sledování spánku se skórem spánku (Advanced Sleep Monitoring) sleduje spoustu metrik, které vám pomohou monitorovat a zlepšit váš spánek. Doby a fáze spánku jsou rozpoznávány na základě kombinace údajů o srdečním tepu, variabilitě srdečního tepu a tělesných pohybech. Cenná data pro analýzu a zlepšování spolehlivosti měření poskytují údaj o věku zadaný v profilu uživatele a detekovaná osobní fyziologická data.