Přeskočit na hlavní obsah

GARMIN: KDE NAJÍT STAŽENÉ VZHLEDY OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... A JAK JE ODINSTALOVAT

Pokud jste si stáhli z Connect IQ "Aplikaci" (Vzhled hodinek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Hudbu, Doplněk,...) a nevíte kde ji najdete, případně jak si ji zobrazíte v hodinkách (zařízení), připravil jsem pro vás "menší" nápovědu, včetně (úplné) odinstalování "Aplikací".


POZNÁMKY 
- Snímky obrazovky jsou z Androidu, ale iOS by měly být až na výjimky podobné. 

- Vzhledy, Datová pole, Aktivity a aplikace, Doplňky, ... zde nazývám pro zjednodušení většinou jen jako "Aplikace".

MENU
A) Instalace a nastavení Aplikace
B) Kde najdete stažené Aplikace
      1) Vzhledy hodinek
      2) Doplňky
      3) Aktivity a aplikace
      4) Datové pole
C) Odinstalování Aplikace

A) INSTALACE  A NASTAVENÍ "APLIKACE"


- Stažení a nastavení  "Aplikací" je nejlepší přes aplikaci Connect IQ
(Vzhledy, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...)

U Vzhledu hodinek a Datových polí si můžete změnit nastavení, např. jaké údaje chcete mít na ciferníku (kroky, tep, kalorie,...), barvu hodin,...
U Aktivit a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.

Tuto instalaci a nastavení jsem podrobně popsal zde: www.petruvblog.cz/2020/01/stahnuti-nastaveni-aplikaci-datovych.html

► B) KDE NAJDETE STAŽENÉ "APLIKACE"


Pokud nemůžete najít vaše stažené "Aplikace" (Vzhledy obrazovek, Doplňky, Aktivity a aplikace nebo Datové pole,...), tak zde najdete postupy.

1) Vzhledy hodinek
2) Doplňky
3) Aktivity a aplikace
4) Datové pole

▬ 1) VZHLEDY HODINEK

> V hodinkách

Stažený vzhled uvidíte po instalaci hned na vašem ciferníku a nemusíte ho tak již nastavovat.

Pokud by jste chtěli vybrat z dalších, které máte už nainstalované, tak je najdete v Menu, pod Vzhled hodinek. Můžete zde mezi nimi listovat a poté si vybrat, který chcete mít na hodinkách.

> V mobilním - Connect IQ / Connect

Zde najdete přehled o vašich stažených Vzhledech hodinek, můžete si zde také změnit nastavení jednotlivých Vzhledů hodinek. 

Vzhledy hodinek, které máte nainstalované, si můžete také zobrazit v
1) Connect IQ (lepší přehled, např. volného místa v zařízení)
» Moje zařízení (vpravo dole) - Moje vzhledy hodinek


2) Connect
» Menu - Zařízení - Vzhled - Vzhledy hodinek (zde jak u Datových polí si můžete nastavit jednotlivé Vzhledy hodinek). 

▬ 2) DOPLŇKY

Stažený Doplněk najdete mezi dalšími doplňky, jako je Poslední aktivita, Kroky, Statistiky zdraví, Počasí, Kalendář atd.
 

Stažený doplněk si můžete přidat mezi vaše další doplňky, když sjedete dolů a dáte "Přidat". Zde najdete stažené i ostatní doplňky, které nemáte v oblíbených
 

Doplňky mají ještě podmenu (další obrazovky), kde najdete podrobnější informace k těmto Doplňkům (viz foto 2)

Stažený Doplněk se objeví úplně dole v nabídce mezi ostatními Doplňky. Pokud ho budete chtít přesunout výše/níže, můžete použít:

▬  aplikaci Connect: Menu - Zařízení - Vzhled - Doplňky (přidržením a posunutím pravého symbolu).

hodinky: Menu - Doplňky - Upravit.  

Najedete na Doplněk, který chcete posunout (foto 1) a pak ho potvrdíte. Jak budete mít Doplněk označený (foto 2), můžete s ním posouvat nebo ho odstranit.

▬ 3) AKTIVITY A APLIKACE

Stažené Aktivity a aplikace najdete mezi dalšími aktivitami jako je Běh, Cyklistika, Turistika, Lyžování, Plavání, atd.


Stažené Aktivity a aplikace se objeví úplně dole v nabídce. Pokud je budete chtít přesunout výše, můžete použít:

▬ aplikaci Connect: Menu - Zařízení - Aktivity, aplikace a další - Aktivity a aplikace (přidržením a posunutím pravého symbolu). 

▬ hodinky: Menu - Aktivity a aplikace - Zde vybrat, vaši staženou Aplikaci - Změna pořadí - s vybranou Aktivitou pak můžete pohybovat dopředu nebo dozadu.


▬ 4) DATOVÉ POLE

Datové pole nenajdete přímo v menu hodinkách jak ostatní "Aplikace". Jsou součástí Aktivit a aplikací (Běh, Cyklistika, Plavání,...).

Proto stažené Datové pole musíte nejdříve přidat k dané aktivitě (u hodinek jdou přidat maximálně 2 stažení Datové pole, např. u cyklistických přístrojů jich jde přidat daleko více).
 
Stažené Datové pole (foto 1) tak uvidíte při Aktivitě jako další datové pole mezi dalšími datovými poli (foto 2).


U aktivity (Běh, Cyklistika, Plavání,...) si můžete nastavit jednotlivé datové pole ciferníku, která si chcete na ciferníku zobrazit (foto 2).
Můžete si také stáhnou datové pole z Connect IQ. Ty jsou buď jako jedno datové pole, takže máte jednotlivé pole už nastavena (foto 1) (u některých si některé datové pole ale můžete ještě změnit). Ale můžete si zde ještě také stáhnout datové pole, které můžete přidat jako jedno datové pole.

Nastavení:
První se musíte rozhodnout, ke které aktivitě budete chtít stažené Datové pole přiřadit (zde jsem vybral Trailový běh)

- Aktivity a aplikace - vybraná Aktivita - Nastavení
- Datové obrazovky - zde se vám zobrazí obrazovky co máte u aktivity, musíte sjet dolů - Nová položka
- Vlastní data - dále si musíte vybrat počet polí. Záleží jestli je to datové pole na celou obrazovku (zvolte jedno datové pole), nebo které využívá jen část obrazovky (zde to může být s ostatními datovými poli) - Vybrat platformu Connect IQ  
Zde jsem vybral datové pole stažené z Connect IQ Dozen Run - můžete zvolit kde chcete toto pole posunout (např. na první obrazovku) - u stažených datových polí neuvidíte v nastavení jak vypadají ve skutečnosti
Jak vypadá vaše stažené datové pole můžete vidět až při aktivitě. Na prvních dvou fotkách je jedno Datové pole, na poslední je Datové pole, které využívá jen část obrazovky

Některé datové pole, hlavně ty co využívají právě jen část obrazovky (viz výše foto 3)  přenáší data o aktivitě do Connect, díky čemuž můžete u vaší aktivity vidět další grafy (viz článek: https://www.petruvblog.cz/2020/01/garmin-zobrazeni-grafu-na-connect.html). 

Vaše Datové pole, které máte nainstalované, můžete také vidět:
1) Connect IQ
» Moje zařízení (vpravo dole) - Moje datové pole


2) Connect 
» Menu - Zařízení - Aktivity, aplikace a další - Datové pole (Stejně jako u Vzhledu hodinek, si zde můžete změnit nastavení Datových polí)

D) ODINSTALOVÁNÍ "APLIKACÍ"


Pokud se vám "Aplikace" např. už nebude líbit můžete ji odinstalovat.
Odinstalování je v prvních třech bodech stejně jako u změny Nastavení

1) Connect IQ
Moje zařízení (vpravo dole) - Vybrat kategorii (vzhledy, datové pole, doplňky,...) - Vybrat název jednotlivé aplikace a zde vybrat Odinstalovat.

2) Connect
A) V Zařízení si zvolte kategorii - Vzhled nebo Aktivity, aplikace a další.

B) Dále si můžete vybrat co chcete přesněji odinstalovat, jestli Vzhled nebo datové pole,...

C) Zde jsou např. Vzhledy hodinek. Po vybrání Vzhledu, který chcete upravit, zvolte ODINSTALOVAT.

Když "Aplikaci" odinstalujete, tak se vám zobrazí na kartě s dalším "Aplikacemi" pod NENÍ NAINSTALOVÁNO 
(např. zde u Vzhledu). Pokud budete chtít tuto "Aplikaci" znova nainstalovat, stačí zde na ní jen kliknout a nemusíte tak jít do obchodu Connect IQ.

Pokud chcete odstranit "Aplikaci" úplně, musíte zařízení připojit v PC k Garmin Express.
- Kliknete na "Aplikace", v roletce vyberete "Vše" (nebo si zvolte kategorii, např. jen Vzhledy hodinek). Dále sjedete dolů a u "Aplikace", které nechcete mít v seznamu kliknete pravým a vyberete "Odstranit ze seznamu".

Dejte si ale pozor při případném odstranění předinstalovaných aktivit/aplikací, pokud je nemáte zazálohované, nejdou zpět naistalovat z Garmin IQ a je třeba hodinky resetovat (proto je lepší si při odstraňování vybrat jen kategorii např. Vzhled nebo Datové pole).

Komentáře

 1. Zdravim. Mam garmin vivoactive 3 a aplikaci Connect. Když dám v menu Aktivity, nabídne se seznam asi 10, ale není tam třeba lyžování. Jak ho dostanu do menu? Diky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, už jsem je nějaký čas neměl, ale pokud si pamatuji, tak jak máš aktivity, tak jed dolů a pak tam je +, tak klikni na něj a měli by se ti objevit další aktivity

   Vymazat
 2. Na facebooku řešíme kde vzít miniaplikaci Device Info. Myslím že ji stačilo přidat v menu hodinek na f5 plus, ale na f6 ji nemůžu najít a to ani ve iq obchodě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak v F6 není, podle mě to bude mít jiný název, protože i na Connect IQ jsem to nenašel

   Vymazat
  2. Už jsem na to přišel. Widget pouze v betafirmware. Měl jsem u těch f5 právě betu.
   Každopádně díky za reakci.
   Škoda že někdo neudělal stejnou app pro všechny.

   Vymazat
  3. To je divné, že je to stále pouze betafirmware. Co to vlastně všechno umí ?

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.