Přeskočit na hlavní obsah

GARMIN CONNECT - BAREVNĚ ROZLIŠENÍ MAPY PODLE TEMPA, TEPU A NADMOŘSKÉ VÝŠKY

Garmin přišel v tichosti před pár dny k barevnému rozlišení vaší trasy na mapě podle vašeho tempa/rychlosti, srdečního tepu a nadmořské výšky. 

Myslím, že proč se Garmin o této nové funkci ještě nezmínil je že tuto funkci prozatím testuje a vyvíjí. Je možné, že se tato funkce také nezobrazuje všem uživatelům.

Tento pěkný doplněk, kteří znají někteří z jiných programů, potěší hlavně ty, co rádi analyzují svůj výkon. 

Barevné rozlišení najdete jak v aplikaci (iOS, Android) tak na webové Connect a to i u starších aktivit - běhu, cyklistice, turistice, chůzi. (U plavání a lyžařských aktivit se mi to nezobrazuje).

Na Connect si můžete vybrat mezi poskytovanými mapami (na webu jich najdete více), zda chcete mít na mapě označené kola/okruhy a podle jakých dat chcete barevné rozlišení.

Na mapě můžete vidět barevné rozlišení úseků. Od modré barvy, která znamená menší hodnoty, než je celková průměrná rychlost/tempo, srdeční tep nebo nadmořská výška, přes průměrnou zelenou až po červenou, která znamená největší hodnoty.
(Průměr se neodvozuje od jedné aktivity, ale asi za nějaký čas. Proto můžete mít skoro celou aktivitu např. v modro-zelené barvě, protože jste trasu běžel volněji než běháte a naopak můžete mít celou aktivitu v červené barvě, když jste běžel rychleji než běháte, např. závod)

TEMPO
Zde můžete vidět, kdy jsem běžel rychleji a kdy pomaleji (Červená znamená kdy se pohybujete rychleji, modrá pak kdy pomaleji, než je vaše průměrná rychlost za za delší období).

SRDEČNÍ TEP
Protože to byl závod tak zde převažuje právě červená barva, která znamená vyšší tep a nižší hodnoty tu tak nejdou vidět (bílá barva).

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Zde je dobře vidět rozlišení podle výšky, protože to byla kopcovitá trať. Modrá znamená nižší výšku, červená pak vyšší nadmořskou výšku.

Zde ukázka barevného rozlišení mapy na webu Garmin Connect.

Nevím jestli to už bylo dříve, ale barevné rozlišení je také u plynulosti a vytrvalosti. Objevilo se mi to u trasy, kde jsem zkoušel funkci (už nevím kterou) u jedné z disciplin horských kol.
Obtížnost měří náročnost jízdy na horském kole. Zohledňuje různé faktory, například rychlost stoupání a klesání nebo úhel zatáček během jízdy.
Skóre obtížnosti by mělo být u všech jezdců na stejné trase přibližně stejné. Je to užitečná hodnota pro srovnání obtížnosti různých tras, kterými jezdíte.

Plynulost sleduje, jak se vám během jízdy na horském kole daří udržovat stejnou rychlost. Zohledňuje různé faktory, například stoupání a klesání nebo úhel zatáček během jízdy.
Nižší skóre plynulosti znamená plynulejší jízdu. Vyšší skóre označuje jízdu s proměnlivější rychlostí nebo zastávkami.

Bohužel jsem to zkoušel na špatně trati, tak tu screen nebudu ani dávat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Když se snažíme dosáhnout svých sportovních cílů, chceme se cítit odměněni za své úsilí. Odznaky Garmin Connect přinášejí rychlý a snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, získávat body a uznání za své aktivity. Díky bodům můžete soutěžit se svými známými, stoupat v žebříčku a dosahovat vyšších úrovní. Čím více aktivit dokončíte, tím více bodů získáte.  Úrovně odznaků se pohybují od 1 do 10.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE, ODPOJUJE SE BLUETOOTH, HODINKY NEJDOU SPÁROVAT

Jedním z největších problému Garmin je, že doplácí na to, že každý výrobce telefonu, někdy i model má jiné nastavení. Např. některé nastavení automaticky uspávají Connect (a jiné aplikace) a tím pak vaše zařízení, např. hodinky nedostávají potřebné informace z telefonu.

ROZDÍLY MEZI: GARMIN FENIX 8 & EPIX 2 PRO & FENIX E. JAKÉ AMOLED HODINKY VYBRAT ?

⌚ Hlavní vlajkovou lodí Garmin je nyní Fenix 8 Amoled, který postupně více a více poráží verze s MIP ( transflektivním)  displejem. Fenix 8 Amoled, není nejlevnější, přesto si najde mnoho příznivců. Pro ty, kteří hledají jinou variantu s Amoled displejem, se pokusím přijít s menším srovnáním.