Přeskočit na hlavní obsah

GARMIN VÍVOFIT - RECENZE

Letošní rok je ve znamení boomu fitness náramků. Hned několik jich bylo také představeno na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014. Mezi nimi byl i inteligentní elektronický fitness náramek Garmin Vívofit, který jsem měl možnost si vyzkoušet díky společnosti Garmin Czech.

Pokud hledáte fitness přístroj, který Vás bude motivovat k zdravějšímu a aktivnímu životu, přičemž se nechcete starat o různé data a nevadí Vám mírné nepřesnosti v naměřených údajích je to přístroj pro Vás. Pokud ale hledáte přístroj s přesnějším měřením sportovních výkonů a více funkcemi pořiďte si raději sportovní hodinky s GPS.

Náramek funguje tak, že sbírá po celý den informace o počtu kroků, ušlé vzdálenosti, spotřebovaných kaloriích. Vívofit sbírá tyto údaje neustále a vy tak nemusíte nic zapínat. O půlnoci se pak data automaticky uloží do přístroje a vy jej můžete poté kdykoliv bezdrátově přeposlat přes mobilní aplikaci nebo pomocí ANT+ flash disku do programu Garmin Connect, kde můžete tyto data vyhodnotit .
Pokud chcete samostatně zaznamenat sportovní aktivitu připojte k Vívofitu snímač tepu. Vívofit uloží záznam, který se v Garmin ConnecT uloží, jako samostatný záznam i s grafem srdečního tepu (viz níže tepová frekvence).

Vzdálenost, počet kroků získává Vívofit pomocí vestavěného senzoru: 3-osému akcelerometru. Ten není přesný jak GPS přístroje, výhodu má ale v uzavřeném prostředí, kde GPS nemá signál. Oproti GPS tak může zde změřit naběhané metry. (Některé sportovní hodinky mají jak GPS tak akcelometr)

Uváděná výdrž Vívofitu na dvě klasické knoflíkové CR1632 baterie je přibližně jeden rok, což je obrovská výhoda oproti konkurenci.
Náramek neměří výškové schody, hodiny neukazují vteřiny a nejsou tu také stopky. Energetické úspornosti byli obětovány některé funkce jako je podsvícení, vibrace (alarmy), např. pro upozornění na překročení hranice tepové frekvence.

Garmin Vivofit váží pouhých 25,5 gramů a je menší jak sportovní hodinky. V balení najdete samotné tělo Vívofitu,  který se dá dá vyjmout a vložit do jiného náramku. Ten je k dipozici v balení ve velké (152-210 mm) a malé (120-175 mm) velikosti. Dále tu ještě najdete USB ANT+ flash disk, manuál, případně snímač srdečního tepu. Vivofit lze koupit s hrudním pásem nebo bez něj. (Porovnání cen na Heuréka.cz)
Testování mi ukázalo, že u mě Vívofit ukazoval vždy o něco méně jak GPS přístroj. Někdy to bylo 250 m. na 3 km, jindy 300 m. ale na již 6 km. Počet kroků také víceméně odpovídal skutečnosti. Subjektivně bych řekl že čím je tempo chůze či běhu rovnoměrnější, tím je přístroj přesnější.
U testování, pokud tedy pominu menší nepřesnost, se mi Vívofit osvědčil u běhu, chůze nebo halových sportů, kde se běhá (florbal, fotbal), naopak u jízdy na kole nebo bruslení počet uváděných kilometrů zdaleka neodpovídal skutečnosti. Např. u jízdy na kole ukazoval 2 km oproti skutečným 65 km. Ale to je tím, že akcelometr neumí takové pohyby rozeznat.

PLUSY
+ Roční výdrž náramku
+ Pěkný vzhled
+ Monitoring spánku
+ Vyměnitelné řemínky
+ Automatické denní cíle
+ Voděodolnost 50 m.
+ Bezdrátová synchronizace s programem Garmin Connect
+ Kompaktibilní s ANT+ hrudními pásy

MÍNUSY
- Chybí podsvícení, stopky
- Neměří výškové schody
- Nemá nastavitelný alarm (vibrace) pro upozornění na tepovou frekvenci
- Synchronizace s mobilním telefonem pouze s Bluetooth Smart (Bluetooth 4). Tzn. pouze novější chytré telefony.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.