Přeskočit na hlavní obsah

PODZIMNÍ VÝŠLAP NA LYSOU HORU

Krásné počasí se letos drží ještě na začátku října a tak využívám nabídku dělat holkám doprovod a po horském kole mířím letos na Lysou horu také pěšky.
Ráno brzo vyjíždíme z Krnova a tak jsme na parkovišti v Malenovicích u Hotelu Rajská bouda již kolem půl deváté.
Z Malenovic vedou naše kroky po modré turistické trase převážně lesem, ale občas se naskytnou i nádherné pohledy do okolí
Po desáté hodině přicházíme ke skautské mohyle Ivančena
Ivančena je kamenná mohyla stojící v Beskydech pod vrcholem Lysé hory. Byla postavena na památku pěti skautů, kteří byli popraveni za účast v protinacistickém odboji.
Sluníčko na jasné obloze krásně svítí a my míříme vzhůru blíže k jeho paprskům
Na rozcestí Malchor se napojujeme na žlutou turistickou trasu po které poté míříme vzhůru na Lysou horu.
O čtvrt na dvanáct jsme pak na Lysé hoře
Lysá hora - je někdy přezdívána jako královna Moravskoslezských Beskyd. Mohutný masiv je oddělen od ostatních částí Beskyd údolím Ostravice, údolím Řečice a údolím Mohelnice.
Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry
Vrchol Lysé hory 1323 m. je vyznačen betonovým monolitem, na kterém najdete i hladící bod :)
Na jídlo se pak stavujeme do Bezručově chaty s pěknou terasou a krásným výhledem směr v.n. Šance, ale také na Malou nebo Veľkou Fatru a tatranské vrcholy.

Před třináctou hodinou opouštíme Lysou horu a vydáváme se po červené turistické trase zpátky.
Na rozcestí Lukšinec opouštíme červenou tur. trasu, která vede dále do Ostravice a pokračujeme po žluté tur.trase kolem hostince U Veličků.
Nakonec ještě scházíme k Satinskému vodopádu, který patří k těm nejznámějším v Beskydech. Na celé délce toku se nachází řada přibližně metrových vodopádů, které byly vyhlášeny přírodní památkou.
FOTOGALERIE
https://photos.app.goo.gl/5GVf4AuPRQv6ZBKR9
INFO
Vzdálenost: 18 km
Nastoupáno 890 m.
Čas: 6:27 hod. / 4:50 hod. (čistý čas)

MAPA


Podobnou trasu na Lysou horu jsem letos jel i na jaře: www.petruvblog.cz/2018/04/z-frydlantu-pres-malenovice-hute.html


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.