Přeskočit na hlavní obsah

1/3: SRAZ CYKLOBANDY 2018: BRNO - DOLNÍ VĚSTONICE

Letošní druhý sraz Cyklobandy jsme posunuli na půlku září, z jednoho důvodu a tím byla naše cesta na jižní Moravu za burčákem.
ITINERÁŘ
1/3 BRNO - DOLNÍ VĚSTONICE
2/3 D. Věstonice - Lednice - Velké Pavlovice - D. Věstonice
3/3 Dolní Věstonice - Brno

1/3 BRNO - DOLNÍ VĚSTONICE

V pátek jsme se Zdeňkem a Krtkem vydali vlakem do Brna, kde nás už čekal Milan. Po asi dvou hodinách na brněnském nádraží, kde jsme se zdrželi při čekání na konec deště, jsme se vydali převážně po cyklostezkách, kolem soutoku Svratky a Svitavy a areálu Olympie dál na jih.

V Židlochovicích se zastavujeme na polévku v bufetu u cesty, který se ukázal jako velmi levný a poté již pokračujeme na vodní nádrž Nové Mlýny.

V Dolních Věstonicích nesmí chybět fotka s Věstonickou Venuší, zašli jsme také na první burčák a potom už následovalo naše ubytování

FOTOGALERIE
https://photos.app.goo.gl/TZuw524Txo7qEAjP9

INFO
Vzdálenost: 45 km

TRASA

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .