Přeskočit na hlavní obsah

RAKOUSKO 2018 - STUBAITAL, INNSBRUCK A OKOLÍ

Letos se konalo mistrovství světa v cyklistice relativní blízko, v Rakouském Innsbrucku, takže jsme využili této příležitosti a začali plánovat dovolenou v této oblasti.
I když jsme hledali s předstihem, sehnat ubytování nebylo lehké a v okruhu 15 km, bylo všechno již obsazené. Nakonec jsme si vybrali z toho z mála co zbylo ubytování v Milders u Neustift im Stubaital cca 20 km od Innsbrucku, s čímž jsme byli ale velmi spokojeni. Paní domu v Apartmány Toscana uměla česky, navíc jsme dostali Stubai Super Card která poskytuje neocenitelné výhody a slevy na letní dovolenou ve stubaiské oblasti: do vzdušných výšin Vás zdarma vyvezou všechny čtyři lanovky, včetně té na Stubaiském ledovci, dále máte volný vstup do bazénu v Miedersu, zdarma jízdu autobusem veřejné dopravy mezi Mutterbergem a Innsbruckem a další...

ITINERÁŘ
1/6 Horská turistika
2/6 Brenner pass 1374 m., Jaufenpass 2094 m.
3/6 Na ledovec Stubaier Gletscher
4/6 Kühtai 2020 m., Innsbruck
5/6 Lanovkou na Elfer 1790 m. a na kole do druhého údolí
6/6 Mistrovství světa v cyklistice Innsbruck 2018

Ubytování na 7 dní přišlo na 1 190 Eur (30 720 Kč) + městský poplatek 156,80 Eur (2,80 E na osobu a den) + úklid 35 Eur (za celý pobyt) = 1381,80 Eur (35 680 Kč)

Byli jsme zde v osmi lidech a měli jsme v jednom bytě pro sebe tři pokoje (jeden mi na fotce chybí) pro 3, 2 a 4 lidi, velkou a výborně zařízenou kuchyni, koupelnu se záchodem a ještě záchod zvlášť. 

V Tyrolsku žije přes 700.000 obyvatel. Největším městem je Innsbruck, který11 leží v centru země.
Majestátní vrcholy hor, malebná údolí, drsné útesy, zelené pastviny či nádherné ledovce. Tyrolsko, země v horách, je jedním z nejhezčích míst pro odpočinek a aktivní dovolenou. Ideální kombinace čisté a nezkažené přírody, středověkých hradů a měst, dokonalé pohostinnosti, výborné kuchyně a kvalitního ubytování přiláká každý rok tisíce hostů z celého světa.
Tak představuje Tyrolsko web www.tyrolsko.cz

ODKAZY
www.stubai.at/cz - Web údolí Stubaital
www.stubai.at/cz/info-services/interaktivni-mapa - Interaktivní mapa oblasti
www.stubai.at/cz/aktivity/pesi-turistika/stubai-super-card - Jedno údolí, jedna karta

www.tyrolsko.cz - oficiální turistický průvodce po Tyrolsku
www.tyrolsko.cz/... - Cyklotrasy v Tyrolsku

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném