RAKOUSKO 2018 - STUBAITAL, INNSBRUCK A OKOLÍ

Letos se konalo mistrovství světa v cyklistice relativní blízko, v Rakouském Innsbrucku, takže jsme využili této příležitosti a začali plánovat dovolenou v této oblasti.
I když jsme hledali s předstihem, sehnat ubytování nebylo lehké a v okruhu 15 km, bylo všechno již obsazené. Nakonec jsme si vybrali z toho z mála co zbylo ubytování v Milders u Neustift im Stubaital cca 20 km od Innsbrucku, s čímž jsme byli ale velmi spokojeni. Paní domu v Apartmány Toscana uměla česky, navíc jsme dostali Stubai Super Card která poskytuje neocenitelné výhody a slevy na letní dovolenou ve stubaiské oblasti: do vzdušných výšin Vás zdarma vyvezou všechny čtyři lanovky, včetně té na Stubaiském ledovci, dále máte volný vstup do bazénu v Miedersu, zdarma jízdu autobusem veřejné dopravy mezi Mutterbergem a Innsbruckem a další...

ITINERÁŘ
1/6 Horská turistika
2/6 Brenner pass 1374 m., Jaufenpass 2094 m.
3/6 Na ledovec Stubaier Gletscher
4/6 Kühtai 2020 m., Innsbruck
5/6 Lanovkou na Elfer 1790 m. a na kole do druhého údolí
6/6 Mistrovství světa v cyklistice Innsbruck 2018

Ubytování na 7 dní přišlo na 1 190 Eur (30 720 Kč) + městský poplatek 156,80 Eur (2,80 E na osobu a den) + úklid 35 Eur (za celý pobyt) = 1381,80 Eur (35 680 Kč)

Byli jsme zde v osmi lidech a měli jsme v jednom bytě pro sebe tři pokoje (jeden mi na fotce chybí) pro 3, 2 a 4 lidi, velkou a výborně zařízenou kuchyni, koupelnu se záchodem a ještě záchod zvlášť. 

V Tyrolsku žije přes 700.000 obyvatel. Největším městem je Innsbruck, který11 leží v centru země.
Majestátní vrcholy hor, malebná údolí, drsné útesy, zelené pastviny či nádherné ledovce. Tyrolsko, země v horách, je jedním z nejhezčích míst pro odpočinek a aktivní dovolenou. Ideální kombinace čisté a nezkažené přírody, středověkých hradů a měst, dokonalé pohostinnosti, výborné kuchyně a kvalitního ubytování přiláká každý rok tisíce hostů z celého světa.
Tak představuje Tyrolsko web www.tyrolsko.cz

ODKAZY
www.stubai.at/cz - Web údolí Stubaital
www.stubai.at/cz/info-services/interaktivni-mapa - Interaktivní mapa oblasti
www.stubai.at/cz/aktivity/pesi-turistika/stubai-super-card - Jedno údolí, jedna karta

www.tyrolsko.cz - oficiální turistický průvodce po Tyrolsku
www.tyrolsko.cz/... - Cyklotrasy v Tyrolsku

Komentáře