Přeskočit na hlavní obsah

41. ZLATOHORSKÝ TREKING 25 KM

Jako je již tradicí první sobotu v říjnu 41. ročník pochodu Zlatohorskem - ZLATOHORSKÝ TREKING

Jako loni jsem se zaregistroval na 25 km trať na kterou vyrážím s mými přáteli po deváté hodině.

Díky registraci přes internet jsem zaplatil 40 Kč (jinak je cena 50 Kč). Na místě beru kontrolní lístek, bohužel mapu již neměli a samolepku s plechovkou Kofoli jsem si zapomněl vzít. Samozřejmě že při návratu zde již nic neměli.
A není se co divit, počasí bylo parádní, jen vítr byl občas trochu divočejší. Celkem byla letošní účast 761 lidí, což je nový rekord.


O půl desáté po cca 3 km jsme na první kontrolní zastávce u Zlatorudných mlýnů.

Na 5 km je druhé kontrolní stanoviště u Hotýlku u Pekina, kde dostáváme jablko, čaj a také panáčka slivovice :)

Od Hotýlku začínáme prudčeji stoupat kolem stády krav po žluté turistické značce až na Zlodějské louky, odkud po červené turistické trase opět stoupáme k další kontrole. Dostáváme Horalku, čaj a opět panáčka slivovice.

Lesní cestou stoupáme po červené tur. trase, občas projdeme kolem skály, až k vyhlídce Táborské skály (10 km), který se nachází v západní části hřebene Příčného vrchu.

Cesta se už začíná více narovnávat a na Příčném vrchu (975 m.), jsme na nejvyšším místě Zlatohorské vrchoviny.
Z Příčné dále scházíme v 12:30 hod. až k cestě nad Heřmanovicemi, kde je na necelém 14 km naší trasy další kontrolní bod a občerstvení, tentokrát špekáček, který celkem přijde vhod.

Kolem jedné hodiny vedou naše kroky přes hlavní silnici směrem k pramenu Osoblahy. Z cesty se nabízejí krásné pohledy směrem Zlaté Hory a Biskupská kupa.

Z cesty později scházíme na lesní cestu, bohužel místy zde les díky kůrovci prakticky není.Nálada je stále dobrá a další kontrola je na 21,5 km na parkovišti u cesty mezi Zlatýma Horama a Petrovicemi.

Od parkoviště cesta opět prudčeji stoupá a na 23 km jsme u rozhledny na Biskupské hoře. Vstup je zde díky této akci volný a tak se jdeme ještě podívat nahoru.

Z rozhledny už prudce scházíme po zelené turistické trase, přes kapli Sv.Roch zpět do Zlatých Hor.

Nakonec jsme ušli 27 km za 7:28 hod, což je skoro o půl hodiny horší čas jak loni. Ale je to tím, že jsme se déle zdrželi na startu či lezení po skalách :).
V cíli jsme ještě dostali chléb se škvarkovou pomazánkou a završili tak tuto velmi povedenou akci.

FOTOGALERIE
https://photos.app.goo.gl/bg3jCQyqQZWw5Hs5A

ODKAZY:
https://www.facebook.com/zlatohorskytreking - FB akce
http://www.studio4.cz/25/index.html - web akce

TRASA
Cykloserver.cz

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.