Přeskočit na hlavní obsah

DLOUHÉ STRÁNĚ A ČERVENOHORSKÉ SEDLO 2018

Kamarád Láďa ještě nebyl na silničce na Dlouhých Stráních a tak jsme se srpnu vydali do Loučné pod Desnou, odkud jsme vyrazili po té náročnější cestě vzhůru na Dlouhé Stráně.
První část k rozhledně a horní stanici lanovky má v průměru 8 %, ale místy má část 12% a dá pořádně zabrat.

Od větrníků vede cesta na chvíli z kopce, ale poté začíná další část stoupání k horní nádrži Dlouhých Strání

Po hodině jsme dorazili na Dlouhé Stráně, kde ještě vyjíždíme úplně nahoru k nádrži.

Od nádrže sjíždíme druhou cestou kolem vypuštěné spodní nádrže do Kout nad Desnou

Máme ještě nějaký čas a tak se vydáváme na 7,6 km dlouhé stoupání na Červenohorské sedlo, kde jsme z Kout za cca půl hodiny.

Po občerstvení se vydáváme zpátky do Kouty n.D.Ve Velkých Losinách se na chvíli zastavujeme v papírnách a na zámku a pak již ukončujeme dnešní cestu.

INFO
Vzdálenost: 84 km
Čas: 3:51 hodin
Nastoupáno: 1400 m.

FOTO
https://photos.app.goo.gl/KEienD5cSsbvGHiDA

TRASA

Segmenty

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.