Přeskočit na hlavní obsah

PYRENEJE 2015 4/10 - SASSIS - COL DU SOULOR - COL D´AUBISQUE A ZPĚT

Druhý den vyrážíme ze Sassis na známý průsmyk Col d´Aubisque.
ITINERÁŘ
A) Jak to začalo
B) Etapy
1) Odjezd z Brna a podvečerní vyjížďka ve Flassan
4) SASSIS - COL DU SOULOR - COL D´AUBISQUE A ZPĚT
Druhý den v Sassis se probouzíme do deště, naštěstí se počasí včas umoudřuje a kolem 11. hod vyrážím lehce z kopce po pravé straně řeky Gave de Pau do města Argelès-Gazost. 
Propletu se přes město a hned mě čeká 7 % stoupání. Po 4 km se cesta narovnává, aby za obcí Arrens-Marsous opět nabrala na strmosti. 7,5 km s průměrným 8,1 % sklonem dává opět zabrat. Na konci průsmyku Col Du Soulor (1474 m.) mě dojíždí Jarka s Blahošem a Rosťou. Celkem od Argelès-Gazost byla vzdálenost 20 km s prům. 6,3 % sklonem.
Z Col Du Soulor následovalo na Col D´Aubisque 2 km klesání a poté 6 km stoupání s prům. 6,2 % sklonem, těžším hlavně ve své druhé polovině. 
Cesta vedla krásnou cestou po kraji skály s pěknými výhledy do okolí, byť bylo částečně pod mrakem a občas i se zatáhlo.
Na vrcholu Col d´Aubisque (1709 m.) následovalo nezbytné focení u kol v maxi velikostech a krátké posezení v restauraci, kde na nás číšník zkouší české slovíčko"děkuji" :)
Pak už následovala cesta zpátky. Sjezd s následným krátkým stoupáním na Col Du Soulor a další sjezd přes pěkné obce do Argelès-Gazost. 
Do kempu jsme se pak vydali nejdříve po druhé straně řeky Gave de Pau a pak již mírně do kopce. Cestu jsme si ještě kousek prodloužili do města Luz-Saint-Sauver, kde jsem zašli do Carrefour. Nesměla chybět výborná bageta a vínečko na večer :). Trochu ještě zapršelo, ale kolem šesté hodiny jsme se vrátili do kempu.
ZÁKLADNÍ INFO:
Vzdálenost: 97,4 km
Nastoupáno: 1922 m.
PROFIL STOUPÁNÍ: 
FOTOGALERIE:
- Google foto
- Zonerama
Fotopříběh z celé cesty

VIDEO:

TRASA: 
www.strava.com/activities/375966470

INFO:
Vzdálenost: 97,38 km
Rozmezí:  370 m. - 1657 m.
Kalorie: 1396 Cal.
Prům.tep: 97 tep/min.
Kadence: 64 ot.
Prům. rychlost 19,7 km/hod.
Prům. výkon: 107 w
Prům. teplota: 15,8 °C

Čas (čistý/celkový): 5:18:32 / 7:26:31
Nastoupáno / sestoupáno: 1922 m. / 1913 m.

INFO: 
Argelès-Gazost - Col du Soulor - Col d´Aubisque
Vzdálenost: 29,3 km
Nastoupané metry: 1405 m.
Prům.tep: 107,5 tep/min.
Max. tep_ 138 tep/min.
Kadence: 59 ot.
Prům./Max. stoupání: 5,8 / 13,7 %
Prům. rychlost 12,8 km/hod.
Prům. výkon: 121 w
VAM: 649 Vm/h
Čas (čistý/celkový): 1:17:38 / 2:55:08

Nastoupané metry: 1405 m. / - 142 m.

360° FOTO - PHOTOSPHERE
Col du Soulor

FOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.