Přeskočit na hlavní obsah

PYRENEJE 2015 2/10 - BÉDOIN - MONT VENTOUX - MALAUCENE

Po noci ve Flassan míříme druhý den na legendární Mount Ventoux (1912 m.)
ITINERÁŘ
A) Jak to začalo
B) Etapy
1) Odjezd z Brna a podvečerní vyjížďka ve Flassan
2) FLASSAN - BÉDOIN - MONT VENTOUX - MALAUCENE - FLASSAN
Středeční ráno na nás svítí sluníčko, jak se později ukázalo na dlouhou dobu poslední. Z Flassan (Provensálské Alpy) na rozjetí vyrážíme po rovině směr Bédoin a poté již na nás čeká 20 km stoupání s prům. 8% sklonem.

Po úvodních snesitelnějších 3,5 km s prům. 5 % sklonem, přichází nejprudší část, která vede cedrovým lesem, kdy se stoupání pohybuje kolem 10%. Po 13 km od Bédoin přijíždím k restauraci, která se nachází na rozcestí cesty, která přichází z obce Sault. 

Dále už krajina připomíná "měsíční krajinu". Cesta vede po bílá skále, bez možnosti se schovat před větrem, ne nadarmo se ji říká "Větrná hora".
Ke mě je naštěstí shovívavá, fouká, ale není to nic strašného :). 

U studánky nabírám vodu a zastavuji se až asi kilometr pod vrcholem u památníku Toma Simpsona, který tu zemřel při etapě Tour de France v roce 1967, kdy za jeho kolaps tehdy mohl doping a teplota kolem 45 °C.

Posledních cca 1,5 km se sklon kopce opět pohybuje kolem 10%, ale o chvíli jsem už na samotném vrcholu u červenobílého vysílače. Výhledy do dalekého údolí jsou nádherné.

Stoupání z Bédoinu na Mont Ventoux je profesionálními cyklisty považováno za jedno z nejnáročnějších a po této trase se zde také jedou etapy na Tour de France. Nahoru lze přijet také od Malaucene a Saultu (tato silnice se napojuje na silnici z Bédoin)

Na zpáteční cestě míříme kolem věže observatoře dolů do Malaucene. Zde se na chvíli zastavujeme na občerstvení v restauraci. Původně jsme chtěli ještě pokračovat do obce Vaison-la-Romaine s bohatými římskými pozůstatky, ale déšť je proti a tak zbylých 19 km km zpátky do Flassan musíme protrpět v dešti. Horší to měli ale ti co se vydali podruhé nahoru, ale tentokrát od Malaucene.
Po sprše a večeři nasedáme večer do autobusu a přesunujeme se již do Pyrenejí. Místo do obce Arudy, kde mělo podle předpovědi pršet jsme zajeli až do obce Sassis, kde jsme původně měli přijet až o den později. 
ZÁKLADNÍ INFO
Vzdálenost: 65,47 km
Nastoupané metry: 1903 m.
PROFIL STOUPÁNÍ: (další na climbbybike)
www.strava.com/activities/375966138

INFO
Vzdálenost: 65,47 km
Nastoupané metry: 1903 m.
Rozmezí: 312 m. - 1892 m.
Kalorie: 1469 Cal.
Prům.tep: 117 tep/min.
Kadence: 56 ot.Prům./Max. stoupání: 3,7 / 15,2 %
Prům. rychlost 16,5 km/hod.
Prům. výkon: 103 wVAM: 644 Vm/h (relativně objektivní srovnávání výkonů, a odhadu jezdce výkonu na kilogram tělesné hmotnosti, což je jednou z nejdůležitějších vlastností cyklisty)
Prům. teplota: 22,4 °C
Čas (čistý/celkový): 4:08:32 / 6:37:08
Nastoupáno / sestoupáno: 1903 m. / 1903 m.
INFO: BÉDOIN - MOUNT VENTOUX
Vzdálenost: 19,6 km
Nastoupané metry: 1517 m.
Prům.tep: 135 tep/min.
Max. tep_ 150 tep/min.
Kadence: 53 ot.
Prům./Max. stoupání: 8 / 15,2 %
Prům. rychlost 9,2 km/hod.
Prům. výkon: 177 w (na Strava 130 w)
VAM: 720 Vm/h (na Strava 610)
Čas (čistý/celkový): 2:07:12 / 2:32:16
360° FOTO - PHOTOSPHEARE



FOTO

















Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ROZDÍLY MEZI: GARMIN FENIX 8 & EPIX 2 PRO & FENIX E. JAKÉ AMOLED HODINKY VYBRAT ?

⌚ Hlavní vlajkovou lodí Garmin je nyní Fenix 8 Amoled, který postupně více a více poráží verze s MIP ( transflektivním)  displejem. Fenix 8 Amoled, není nejlevnější, přesto si najde mnoho příznivců. Pro ty, kteří hledají jinou variantu s Amoled displejem, se pokusím přijít s menším srovnáním.

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Když se snažíme dosáhnout svých sportovních cílů, chceme se cítit odměněni za své úsilí. Odznaky Garmin Connect přinášejí rychlý a snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, získávat body a uznání za své aktivity. Díky bodům můžete soutěžit se svými známými, stoupat v žebříčku a dosahovat vyšších úrovní. Čím více aktivit dokončíte, tím více bodů získáte.  Úrovně odznaků se pohybují od 1 do 10.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE, ODPOJUJE SE BLUETOOTH, HODINKY NEJDOU SPÁROVAT

Jedním z největších problému Garmin je, že doplácí na to, že každý výrobce telefonu, někdy i model má jiné nastavení. Např. některé nastavení automaticky uspávají Connect (a jiné aplikace) a tím pak vaše zařízení, např. hodinky nedostávají potřebné informace z telefonu.