Přeskočit na hlavní obsah

ŠUMAVA - Z PLÁNĚ DO STRAKONIC A PŘES ČESKÉ BUDĚJOVICE VLAKEM DOMŮ

Sedmý den patřil odjezdu na vlak do Strakonic se zastávkou v Českých Budějovicích.
Poslední šestá noc na Šumavě nám propršela a déšť měl pokračovat i celé dopoledne, což nás zneklidňovalo, protože 40 kilometrů do Strakonic se nám v dešti moc jet nechtělo. Naštěstí předpovědi nevyšli a my jsme mohli vyjet jen po mokré silnici.

Cesta do Strakonic vede prakticky skoro celá z kopce a tak jsem myslel, že 2,5 hodiny bude stačit i s rezervou. Ale jak to tak bývá, vyjelo se později a problémy s navigací zapříčinili pozdější odjezd, než bylo plánované.

Nakonec do Strakonic přijíždíme po dvou hodinách, včetně zastávek. Díky tomu, že jsme vlastně opouštěli Šumavu jsme sestoupali 940 metrů a nastoupali jen 240 m.

Ze Strakonic již vlakem pokračujeme do Českých Budějovic a na mobilu sledujeme Meteoradar, protože nás zajímá zda se dešťový mrak vyhne Budějovicím, protože se zde chceme podívat.

Do Českých Budějovic přijíždíme za sucha těsně před dvanáctou a máme tak necelé dvě hodiny na prohlídku města.

Metropole jižních Čech na soutoku řek Vltavy a Malše s více než 750 letou tradicí nabízí pestrou mozaiku turistických zajímavostí. Protože každý kdo zde zavítá by si neměl nechat ujít návštěvu nepřehlédnutelné dominanty města Černé věže, jako první zde míříme také my. 

Černá věž byla postavena v letech 1550–1577 a pod vedením italských stavitelů vyrostla do tehdy závratné výšky 72,25 metrů. Věž zároveň sloužila jako zvonice a hláska. V interiéru věže se nachází 6 zvonů, největší je Bummerin váží 3,5 tuny. Z ochozu který se nachází 46 metrů nad zemí je po zdolání 225 převážně dřevěných schodů nádherný pohled na České Budějovice a okolí.

O kousek dále jsme již na náměstí, které s rozměry 133 x 133 m. je největší čtvercové náměstí v Česku a jedno z největších v Evropě. V jeho středu stojí barokní Samsonova kašna a poblíž je v dlažbě zasazen pověstmi opředený bludný kámen.




Ve městě zrovna probíhá multižánrový festival Město Lidem, Lidé Městu, který se vždy odehrává na konci léta v českobudějovických ulicích.
Ve vzduchu zde visí barevné deštníky a lampiony, ulice jsou plné vůní vybraných gastronomických specialit, pražené kávy a čerstvých květin. Kromě návštěvníků jsou v ulicích např. i akrobati, muzikanti, kuchaři, kadeřníci nebo streetartoví umělci.

Na náměstí si dáváme ještě výborný kuřecí salát v MET vietnamské restauraci a poté již nadšeni z města spěcháme zpátky na vlakové nádraží. 

I když jsme měli mít v Praze na přestup 27 minut nakonec díky zpoždění nám zůstalo cca 5 minut. Naštěstí se zde nemusí s kolem po schodech a také vlak z Prahy je zde hned na dalším nástupišti, takže vše nakonec stíháme a do Krnova pak přijíždíme před devátou hodinou.
FOTOGALERIE

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ROZDÍLY MEZI: GARMIN FENIX 8 & EPIX 2 PRO & FENIX E. JAKÉ AMOLED HODINKY VYBRAT ?

⌚ Hlavní vlajkovou lodí Garmin je nyní Fenix 8 Amoled, který postupně více a více poráží verze s MIP ( transflektivním)  displejem. Fenix 8 Amoled, není nejlevnější, přesto si najde mnoho příznivců. Pro ty, kteří hledají jinou variantu s Amoled displejem, se pokusím přijít s menším srovnáním.

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Když se snažíme dosáhnout svých sportovních cílů, chceme se cítit odměněni za své úsilí. Odznaky Garmin Connect přinášejí rychlý a snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, získávat body a uznání za své aktivity. Díky bodům můžete soutěžit se svými známými, stoupat v žebříčku a dosahovat vyšších úrovní. Čím více aktivit dokončíte, tím více bodů získáte.  Úrovně odznaků se pohybují od 1 do 10.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE, ODPOJUJE SE BLUETOOTH, HODINKY NEJDOU SPÁROVAT

Jedním z největších problému Garmin je, že doplácí na to, že každý výrobce telefonu, někdy i model má jiné nastavení. Např. některé nastavení automaticky uspávají Connect (a jiné aplikace) a tím pak vaše zařízení, např. hodinky nedostávají potřebné informace z telefonu.