Přeskočit na hlavní obsah

MAJOLA PASS NA KOLE A PODÍVAT SE DO ST.MORITZ

Na zpáteční cestě domů jsme se zastavili Majola pass, který jsme si vyjeli na kole a podívali se po známém zimním středisku St.Moritz.

ITINERÁŘ:
1) PŘÍJEZD: Z Krnova do Cannobio
2) CYKLISTIKA: Cannobio - Finero - passo Marco Pantani - Malesco - Re - Ascona - Cannobio
3) TURISTIKA: Mergoscia - Madone 2051 m. a zpět
4) POZNÁVACÍ: Lavertezzo, Locarno

5) RELAX: Prší a prší...večer na chvíli do města
6) CYKLISTIKA: Vira (230 m) - Alpe di Neggia (1385 m) - Maccagno - Vira
7) CYKLISTIKA: MAJOLA PASS, SANKT MORITZ7. DEN) CYKLISTIKA: MAJOLA PASS, SANKT MORITZ (9.8.19)

► POPIS
Poslední den naší dovolené s Pepou ráno balíme auto a vyrážíme na cestu zpět domů.

Projíždíme přes krásný horský průsmyk Julier Pass, který spojuje náš další cíl region Engadin se zbytkem Švýcarska a říkáme si, že by stálo si ho někdy zajet také na kole. Průsmyk nabízí krásné výhledy a jeho nejvyšší bod je ve výšce 2284 m.

Z obce Silvaplana si zajíždíme do obce Majola, kde o půl druhé začínáme zdolávat průsmyk Majola Pass (1815 m.), který jsme si již vyhlédli při naši předešlé návštěvě (viz Švýcarsko 2013).

Casaccia (14548 m.) - Passo del Majola (1815 m.)
Vzdálenost: 5,13 km
Nastoupáno: 357 m.
Průměrný sklon: 7%
Více: www.climbbybike.com/...
Více: www.quaeldich.de/paesse/malojapass
Strava segment: www.strava.com/segments/701982

Z Majola se vracíme zpět do obce Silvaplana, kde si uděláme jen malou zastávku, protože jsme si zdejší jezero obešli již u minulé návštěvy.

O půl čtvrté jsme na samém kraji obce St. Moritz, kde necháváme auto na neplaceném parkovišti a vyrážíme pěšky na obhlídku města.


St. Moritz (česky Svatý Mořic) je proslulé zimní středisko v kantonu Graubünden (Švýcarsko), které se rozkládá se na břehu jezera Moritzer See, v nadmořské výšce 1843 m. V letech 1928 a 1948 se zde konaly zimní olympijské hry.


Po páté hodině opouštíme město a vydáváme se na zpáteční cestu domů.

Oproti původnímu plánu se Pepa rozhodne, že pojede přes noc a proto přijíždíme domů už nad sobotním ránem.

FOTOGALERIE
https://photos.app.goo.gl/zdb7n8Ee4MVMZNqSA
- https://www.zonerama.com/Link/Album/5658320► MAPA
► PŘEDEŠLÉ DNY

1) PŘÍJEZD: Z Krnova do Cannobio
2) CYKLISTIKA: Cannobio - Finero - passo Marco Pantani - Malesco - Re - Ascona - Cannobio
3) TURISTIKA: Mergoscia - Madone 2051 m. a zpět
4) POZNÁVACÍ: Lavertezzo, Locarno

5) RELAX: Prší a prší...večer na chvíli do města
6) CYKLISTIKA: Vira (230 m) - Alpe di Neggia (1385 m) - Maccagno - Vira

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.