Přeskočit na hlavní obsah

NA KOLE Z CANNOBIO PŘES PASSO MARCO PANTANI - MALESCO - RE - ASCONA ZPĚT DO CANNOBIO

Druhý den jsme vzali kola a vydali se hlavně v první části poněkud zalesněnou cestou přes passo Marco Pantaniho do Malesca. Po překročení švýcarských hranic vedla cesta krásným údolím do obce Ascona, které leží již u jezera. Večer pak patřil koupání a návštěvě pobřežní promenády.


ITINERÁŘ:
1) PŘÍJEZD: Z Krnova do Cannobio
2) CYKLISTIKA: CANNOBIO - FINERO - PASSO MARCO PANTANI - MALESCO - RE - ASCONA - CANNOBIO
3) TURISTIKA: Mergoscia - Madone 2051 m. a zpět
4) POZNÁVACÍ: Lavertezzo, Locarno
5) RELAX: Prší a prší....a večer na chvíli do města
6) CYKLISTIKA: Vira (230 m) - Alpe di Neggia (1385 m)- Maccagno - Vira
7) 
CYKLISTIKA: Majola Pass, St.Moritz

2. DEN) CYKLISTIKA: CANNOBIO - FINERO - PASSO MARCO PANTANI - MALESCO - RE - ASCONA - CANNOBIO (4.9.19)

► POPIS
Druhý den ráno zajíždíme k jezeru Lago Maggiore, kde na nedalekém parkovišti spatříme tržiště s rozsáhlou nabídkou od zeleniny, ovoce, sýrů, uzenin, domácích potřeb, koženého zboží, oděvů až po boty a mnoho dalšího.
Další dny ho už zde bohužel nespatříme, protože jak se později dozvídáme, koná se zde pouze v neděli.Po deváté již sedáme na kolo a vydáváme se na dnešní trasu, kdy se vydáváme na západ do vnitrozemí.První dva kilometry za městem jsou docela prudké, pak se ale cesta k obci Nivetta narovná. Cesta vede většinou mezi stromy, místy i z kopce, když se přejíždí z údolí do údolí. Průměrný sklon až na vrchol se pohybuje okolo 4,5 %


Výhledů zde není moc, ty přijdou až ke konci stoupání ten nejhezčí je asi u objížďky tunelu Monte Castello


V poslední obci před vrcholem stoupání se v obci Finero na chvíli zastavujeme u pěkného kostela.
Po 23 km jsme na vrcholu stoupání Piano di Sale (985 m), kde nás překvapí památník slavného italského cyklisty Marca Pantaniho. Pamětní kamen "Passo Marco Pantani" zde umístili jeho fanoušci.


Profily stoupání z Cannobia (naše trasa)


Locarna (z druhé strany)

Z vrcholu sjíždíme na druhou stranu do obce Malesca, kdy začátek sjezdu je docela prudký.

Malesco je pěkná obec, kde se také na chvíli zastavujeme.
O něco dál přijíždíme do obce Re, kde se nachází pěkný kostel, kde na původní kostel zde navazuje nová dostavba.

Po překročení Švýcarských hranic, je další část cesty údolím velmi zajímavá.


Projíždíme kolem jezera Lago di Palagnedra, kde také spatřujeme železniční trať, která tímto údolím taky vede.K našemu jezeru Lago Maggiore přijíždíme u obce Ascona, které je takovým předměstím města Locarno, které máme v úmyslu navštívit později.


Cesta kolem západní strany jezera je celkem úzká, ale řidiči jsou zde opatrní a i cedule u cesty nabádají řidiče že mají být na cyklisty ohleduplní.

Po 70 kilometrech se jdeme ještě do jezera vykoupat a poté je čas také něco sníst.


Na večer, jak se stalo tradicí, jdeme opět na promenádu podél jezera, kde se nachází řada restaurací a kde také hrají každý den muzikanti.► FOTOGALERIE
- FotogalerieCYKLISTIKA
Vzdálenost: 70,3 Km
Nastoupané metry: 1161 m.
Čas: 5:42 hod. (čistý 4:12 hod.)


TRASA
- https://www.strava.com/activities/2590091941Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: NASTAVENÍ ČASU SPÁNKU, MĚŘENÍ SPÁNKU, DÝCHÁNÍ, PULZNÍ OXYMETRIE

Od roku 2018 Garmin neustále vylepšuje měření spánku, tím že využívá pro jeho sledování stále více funkcí. Pokročilé sledování spánku se skórem spánku (Advanced Sleep Monitoring) sleduje spoustu metrik, které vám pomohou monitorovat a zlepšit váš spánek. Doby a fáze spánku jsou rozpoznávány na základě kombinace údajů o srdečním tepu, variabilitě srdečního tepu a tělesných pohybech. Cenná data pro analýzu a zlepšování spolehlivosti měření poskytují údaj o věku zadaný v profilu uživatele a detekovaná osobní fyziologická data.