Přeskočit na hlavní obsah

ITALSKO-ŠVÝCARSKÝ TÝDEN

Po poznávacích výletech přišla na řadu také sportovní dovolená, i když tato nebyla plánovaná a přišla na poslední chvíli. Můj kamarád Pepa sháněl na poslední chvíli parťáka a protože jsem měl ještě dostatek dovolené, souhlasil jsem a vyrazil s nim na začátku srpna do italské obce Cannobio, které leží na hranici se Švýcarskem a na severovýchodním břehu jezera Lago Maggiore. Obec je známá především jako turistické centrum.

ITINERÁŘ:
► 1) PŘÍJEZD: Z KRNOVA DO CANNOBIO
2) CYKLISTIKA: Cannobio - passo Marco Pantani - Malesco - Re - Ascona - Cannobio
3) TURISTIKA: Mergoscia - Madone 2039 m. a zpět
4) POZNÁVACÍ: Lavertezzo, Locarno
5) RELAX: Prší a prší....a večer na chvíli do města

6) CYKLISTIKA: Vira (230 m) - Alpe di Neggia (1385 m)- Maccagno - Vira
7) CYKLISTIKA: Majola Pass, St.Moritz1. DEN) PŘÍJEZD: Z KRNOVA DO CANNOBIO (3.8.19)

► POPIS:
Z Krnova vyrážíme v sobotu před pátou hodinou ranní a vyrážíme kolem Vídně do Sankt Pölten, u které máme první zastávku.


Před jezerem Mondsee pomalu mizí rovina a v dáli se objevují první hory. Také provoz je u Salzburgu větší a místy musíme hodně zpomalit, počítám, že jsme zde ztratili tak hodinu. Daleko horší to ale měli protijedoucí vozidla, kde byli kolony daleko větší.
Další zastávku máme v Německu na našem oblíbeném místě u jezera Chiemsee, kde nás ale překvapí déšť.Další zajímavostí na trase je Arlberský silniční tunel, který je se svojí délkou 14 km nejdelší v Rakousku a třetí nejdelší v Evropě. Na další cestě nás čeká ještě cesta přes sedlo a jsme ve Švýcarsku.

Cesta po západní straně jezera Lago Maggiore je celkem úzká, ale tabule tu několikrát upozorňují na pohybující se cyklisty, kteří zde nemají moc místa, ale jsou zde podporováni.

Po překročení hranic jsme po cca 4,5 km již v italské obci Cannobio, kde bude našim domovem na pár dnů Camping del Sole

Po vybalení máme ještě dostatek času a tak kolem osmé hodiny se vydáváme k jezeru.
Cannobio je malebné město s mnoha uličkami, schody a arkádami, které vedou k široké promenádě s patricijskými domy ze 16. a 17. století a kde se také nachází množství kaváren, barů a restaurací s italským jídlem a specialitami.
Cannobio působí spíše dojmem jihoevropského charakteru, kde najdete italskou radost ze života. Na promenádě hrají také různí umělci a zdržíme se zde tak až do desáté hodiny.


► FOTOGALERIE
- Fotogalerie► NÁSLEDUJÍCÍ DNY
2) CYKLISTIKA: Cannobio - passo Marco Pantani - Malesco - Re - Ascona - Cannobio
3) TURISTIKA: Mergoscia - Madone 2039 m. a zpět

4) POZNÁVACÍ: Lavertezzo, Locarno
5) RELAX: Prší a prší....a večer na chvíli do města
6) CYKLISTIKA: Vira (230 m) - Alpe di Neggia (1385 m)- Maccagno - Vira
7) CYKLISTIKA: Majola Pass, St.MoritzKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ELBERADWEG 2018 - LABSKÁ CYKLOTRASA S VĚTREM V ZÁDECH

Plán vydat se na Labskou cyklotrasu vznikl už loni kdy se mě kamarád po mé cestě okolo Balatonu a podél Neziderského jezera  zeptal jestli bych nejel právě tuto cyklotrasu. Nakonec kamarád kvůli zdraví nemohl a tak zůstala ta naše loňská trojka. 

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.