BARCELONA 2019 1/5: PŘÍLET, DOPRAVA

První den naší poznávací dovolené Barcelony patřil prakticky naší cestě z Krnova do Španělské Barcelony.

ITINERÁŘ
► 1/5 PŘÍLET DO BARCELONY
- 2/5 Gotická čtvrť, Placa d´Espanya, pobřeží, pevnost Montjuic
- 3/5 Park Güell, Turó del Carmel, Sagrada Família, Gaudího stavby, Arc de Triomf, Ciutadella Park
- 4/5 Aquarium, čtvrť a pláž La Barceloneta, Cathedral of Barcelona, ulice La Rambla, Plaça d'Espanya, fontána Font Màgica de Montjuïc
- 5/5 Odlet

1/5 PŘÍLET DO BARCELONY, UBYTOVÁNÍ, DOPRAVA

POPIS
Po ranní svačince nasedáme po deváté hodině s přítelkyní Yvett na vlak z Krnova a vydáváme na naší dlouhodobě plánovanou cestu do Barcelony.

Na letišti jsme asi dvě hodiny před příletem, protože se přiznám ještě jsem ani já ani Yvett letadlem neletěli. Zatím mé cesty byli spíše na kole, případně vlakem. Odbavení na letišti nakonec není tak strašné jak jsme si mysleli (ale měli jsme vše připravené) a v šest hodin se odpoutáváme ze země. Po dvouapůlhodinovém letu, o půl dáváte pak již za přítmí přistáváme v Barceloně.

Z letiště se dá dostat např. vlakem, metrem, ale my jsme zvolili Aerobus, který spojuje letiště prakticky s centrem města -  Placa Catalunya. Autobus jezdí opravdu co chvíli, je v něm i dost místa na kufry a cesta trvá cca 35 minut.

O půl desáté jsme na zmiňovaném Placa Catalunya (náměstí Katalánska), kde se chvíli rozhlédneme a poté se vydáme na cca kilometrovou cestu k našemu ubytování.


► FOTO
Fotogalerie► UBYTOVÁNÍ
Ubytování jsme měli zařízené přes web Airbnb - www.airbnb.cz/rooms/26314788?. Na pokoji jsme měli klimatizaci, vlastní koupelnu, jen to lůžko mohlo být trochu měkčí. V budově byla také kuchyně s ledničkou, pračka,... Místo hlavně vyniká svoji polohou, protože všude bylo blízko, např. obchody, restaurace, trh nebo kavárny, které jsou otevřeny již od 6:00 hodin.


 DOPRAVA

V Barceloně lze využít různé druhy dopravy, my jsme na cestu z letiště využili Aerobus - 10,2 Euro zpáteční jízdenka (viz výše).

Více o dopravě z letiště: https://mesto-barcelona.cz/doprava-z-letiste

Na cestování po městě nejlépe vycházela jízdenka T - 10. Na jednu jízdenku za 10,2 Euro lze cestovat ve více osobách a to až na 10 jízd. Díky našemu ubytování jsme měli řadu míst relativně blízko, ale i přesto jsme absolvovali 8 jízd (4 jízdy x 2 osoby). Klasická jednorázová jízdenka na jednu cestu pak vyjde na 2,20 Euro. Nákup jízdenky z automatu byl bezproblémový.

Využili jsme dvě linky metra L1 a L3. Orientace zde byla také jednoduchá.


V Barceloně se také pohybovalo dost taxíků a to i ve dne. Všechny mají stejnou černožlutou barvu a dokonce i tarif. Také si zde leze půjčit kola, stojanů s koly je tu opravdu hodně, jenom ty červenobílé jak nás upozornil náš průvodce jsou jen pro místní lidi.

Více o dopravě v Barceloně: https://mesto-barcelona.cz/...

NÁSLEDUJÍCÍ DNY
2/5 Gotická čtvrť, Placa d´Espanya, pobřeží, pevnost Montjuic
3/5 Park Güell, Turó del Carmel, Sagrada Família, Gaudího stavby, Arc de Triomf, Ciutadella Park

4/5 Aquarium, čtvrť a pláž La Barceloneta, Cathedral of Barcelona, ulice La Rambla, Plaça d'Espanya, fontána Font Màgica de Montjuïc
5/5 Odlet

Komentáře