Přeskočit na hlavní obsah

BARCELONA 2019 5/5: ODLET DO PRAHY

Poslední den pařil už jen zpáteční cestě domů a taky trochu rekapitulací našeho výletu do katalánské Barcelony.

ITINERÁŘ
- 1/5 Přílet do Barcelony
- 2/5 Gotická čtvrť, Placa d´Espanya, pobřeží, pevnost Montjuic
- 3/5 Park Güell, Turó del Carmel, Sagrada Família, Gaudího stavby, Arc de Triomf, Ciutadella Park

- 4/5 Aquarium, čtvrť a pláž La Barceloneta, Cathedral of Barcelona, ulice La Rambla, Plaça d'Espanya, fontána Font Màgica de Montjuïc
► 5/5 ODLET DO PRAHY


5/5 ODLET DO PRAHY

► POPIS
Ve čtvrtek nám letadlo odlétává v 11:20 hodin takže už není dnes na nic času. V osm hodin si tak jak včera sedáme na ranní svačinku na místním tržišti a pak již spěcháme na Plaza de Cataluña (náměstí Katalánska), odkud jezdí autobusy na letiště. Musíme si jen dát pozor aby jsme si vybrali autobus na správný terminál (jezdí se na t1 nebo t2) a v 9:30 hodin jsme na letišti.

U odbavení vše proběhlo bez problémů, jen odlet opět probíhá opět s menším zpožděním.

Z Barcelony odlétáváme za krásného, teplého počasí, kdy se teploty pohybovali kolem 30 °C ve dne a v noci neklesali pod 20 °C. 
Domů se pak vracíme již za daleko jiných teplot.


FOTO
FotogalerieBarcelona nás okouzlila, bohužel i když jsme za tři dny nachodili přes 80 km tak jsem nestihli co jsme měli všechno plánované, např. stadion Nou Camp, více pochodit v Gotické čtvrti. Tvář ji vtiskl hlavně geniální architekt Antoni Gaudí, jehož nejslavnější dílo katedrála La Sagrada Familia je také nejvýznamnější symbol města.

 SOUHRN - 2 LIDÉ (1 Euro 26,50 Kč)
Letadlo (tam a zpět) - 6747 Kč
Ubytování (4 noci) - 7038 Kč (Airbnb)
Průvodce (4 hodiny) - 4240 Kč (160 E)
Aerobus (zpáteční) - 540,60 Kč (2x10,20 E)
Metro (T-10 na 10 jízd) - 270,30 Kč (1x10,20 E)
Hlavní jídlo - 2225 Kč (84 E)
Ostatní nápoje, jídlo - 1070,60 (40 E)
Vstupy - 1325 Kč (50 E - 42 Akvárium, 6 kostel, 2 výtah na vyhlídku)
Doprava po ČR - 1457 Kč
Celkem - 25 000 Kč

S dalšími věcmi 2 lidé - 26 000 Kč

► UŽITEČNÉ ODKAZY
https://mesto-barcelona.cz
https://www.radynacestu.cz/magazin/barcelona

https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en
http://www.dovolenabarcelona.cz  (průvodce po Barceloně)

PŘEDCHÁZEJÍCÍ DNY
1/5 Přílet do Barcelony
2/5 Gotická čtvrť, Placa d´Espanya, pobřeží, pevnost Montjuic
3/5 Park Güell, Turó del Carmel, Sagrada Família, Gaudího stavby, Arc de Triomf, Ciutadella Park

4/5 Aquarium, čtvrť a pláž La Barceloneta, Cathedral of Barcelona, ulice La Rambla, Plaça d'Espanya, fontána Font Màgica de Montjuïc

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.