Přeskočit na hlavní obsah

ŠUMAVA 2020

Již před rokem jsme se s přítelkyní Yvett rozhodli, že letos dáme přednost dovolené v České republice. Šumava je jednou z nejnavštěvovanějších destinací a koronavirus ještě zvýšil zájem o tuto oblast. Proto, i když jsme si mysleli, že si ubytování hledáme ještě včas, jsme byli nakonec rádi, že jsme si sehnali aspoň nějaké ubytování.

Návštěvu Šumavy jsme si rozdělili na dvě části. První tři noci jsme bydleli v Železné Rudě a další tři noci pak v obci Nové Hutě, část Pláně.

ITINERÁŘ 
- Každý den je zvlášť na nové stránce pod odkazem

PŘÍJEZD (více níže)

STATISTIKA
- Turistika: vzdálenost 36,18 km, nastoupáno 861 m.
- Kolo: vzdálenost 224 km, nastoupáno 3323 m.
PŘÍJEZD
Z Krnova jsme vyjeli vlakem v 7:06 a po přestupech v Ostravě a Praze jsme měli být v 15:39 v Železné Rudě. cesta probíhala v pohodě až do Prahy, kde měl vlak kvůli výluce zpoždění 15 minut, proti čemuž nemám žádnou námitku, ale poté vlak nabral další zpoždění, i když už žádná výluka nebyla hlášena, takže jsme do Železné Rudy přijeli s cca 45 minutovým zpožděním. 
Foto
- https://photos.app.goo.gl/yoniAjU7yW6GBHZV8

UBYTOVÁNÍ (přes Booking)
- ATC Železná Ruda (3991 Kč)
- Penzion Pláně (6116 Kč se snídaní). Třípokojový pokoj jsme museli zaplatit celý 

INFO

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném