Přeskočit na hlavní obsah

MOBILNÍ VERZE CONNECT IQ (GARMIN OBCHOD)

V dubnu 2019 spustil Garmin nový mobilní obchod Connect IQ (Connect IQ Store), kde si můžete stáhnout asi 5 000 aplikací pro telefony od více než 2 000 vývojářů.

Aplikace Connect IQ umožňuje uživatelům procházet, konfigurovat a spravovat aplikace Connect IQ a také má integrovanou aplikaci Face-It, která uživatelům umožňuje vytvářet tváře hodinek pomocí fotografií z chytrých telefonů. 
Tyto stahované aplikace se pak odesílají bezdrátově do zařízení.Ve starší verzi jste měli měli u Vzhledu hodinek, Aplikací, Datových polí a Doplňků pouze tři možnosti vyhledávání: nejoblíbenější, nejnovější a nejvýše hodnocené, což jde i nyní (a to i bez ohledu na kategorii).


V nové samostatné aplikace Connect IQ (již není součástí Connect) můžete vyhledávat podle názvu a procházet obchod již podle více logických kategorií, do kterých jsou aplikace rozděleny.

Například zde uvedu vzhledy hodinek, ty zde můžete vybírat v kategoriích Digitální, Analogové, Zábavné nebo Bohaté na údaje.

Nyní tu najdete tyto kategorie:

► Dopravní aplikace, ► Digitální vzhledy hodinek, ► Metriky výkonu, ► Analogové vzhledy hodinek, ► Tréninkové metriky, ► Zábavné vzhledy hodinek, ► Hry a zábava, ► Přehledné počasí, ► Aplikace pro aktivní zdravotní styl, ► Užitečné nástroje, ► Odhady výkonu, ► Přehledný život, ► Námořní aplikace, ► Zdraví a wellness, ► Nástroje, ► Orientace, ► Užitečné metriky cvičení, ► Vzhledy hodinek bohaté na údaje, ► Přehledná zábava, ► Ostatní praktické informace, ► Přehledné wellness.

Škoda jen, že u těchto jednotlivých podkategoriích nelze filtrovat podle oblíbenosti, nových a nejlépe hodnocených aplikací (poslední foto)Dále tu v Menu (tři čárky vpravo nahoře) najdete:

► Face It (viz níže), 
► Vše - všechny Aplikace, také podle kategorií Vzhledy hodinek, Aplikace, Datové pole a Doplňky, 
► Správa zařízení (viz níže) 
► Informace o verzi Connect IQ


Face It

Přímo v Connect IQ nově také najdete Face It, díky níž můžete rychle a snadno vytvářet a odesílat vámi vytvořené vzhledy do hodinek Garmin. Stačí si vybrat některou z fotografií z vašeho telefonu.

Po vybrání fotografie v aplikaci z vašeho telefonu si stačí vybrat ciferník, jeho barvu, typ, případně vybrat ciferník s více informacemi.
Jednotlivé údaje lze také přetáhnout rukou na jiné místo (viz foto 7 a 8)Správa zařízení

Díky přehlednější Správě zařízení, kterou najdete v Menu, nebo se do ní dostanete přímo přes symbol hodinek, můžete sledovat:

► spárována zařízení (nahoře)

► Nainstalované aplikace (Foto 1)
- kolik zbývá úložného prostoru (Foto 1)
- seznam nainstalovaných (a odinstalovaných) aplikací (Foto 2, 3, 4), případně jejich nastavení nebo odinstalování. 
Díky symbolu ozubeného kola máte přehled, které aplikace jsou nastavitelné
► Přehled o Aktualizacích (Foto 1) - zda jsou všechny aplikace aktuální.
► Zapnutí a vypnutí automatických aktualizaci (Foto 1).

Diskuzní fóra
CZ - https://www.facebook.com/groups/1463837943685048/
En - https://forums.garmin.com/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.