Přeskočit na hlavní obsah

TOULKY PO PAŘÍŽI 2018

ITINERÁŘ: 
ÚVOD: UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ, CENY PAMĚTIHODNOSTÍ
1. Den: Eiffelova věž - Invalidovna - ulice Champ Elysées - Vítězný oblouk - plavba po řece Seina
2. Den: Po zámku a zahradě ve Versailles a historické čtvrti Montmartre (Hora mučedníků)
3. Den: Pantheón - Luxemburský palác - Latinská čtvrť - Notra Dame - Louvre



ÚVOD: UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ, CENY PAMĚTIHODNOSTÍ



Zájezd: www.cktihelka.cz/zajezdy/...

V páteční poledne 4.5 vyrážíme z Krnova se zastávkami v Opavě, Ostravě, a Olomouci na cestu do Paříže, kde jsme sobotní ráno 5.5.2018.
V Paříži tak strávíme sobotu, neděli a pondělí.
V úterý po osmé hodině večerní pak odjíždíme z Place de la Concorde, kousek za Louvrem, domů pak přijíždíme v úterý po třetí hodině odpolední.

Interaktivní mapa Paříže: www.tudosobreparis.com/mapa



Ceny pamětihodností 2018:
Eiffelova věž: 25 eur výtahem do 3. patra, 19 Eur pěšky do 2. patra + výtahem do 3. patra,  Více...
Plavba po řece Seina: 14 Eur. Více... 
Zámek Versailles 18 EUR, zahrada s fontány 9,50 EUR. Více...
Věž baziliky Sacré-Coeur v Montmarte 6 Eur. Více...
Muzeum Louvre 15 Eur. Více...


Ubytování:
- Hotel F1 Villemomble 
2 hvězdičkový hotel se nachází v severovýchodní části Paříže. Snídaně stála 3,5 Eur a na výběr byl toustový chléb (nasládlý), rohlík, cornflakes, máslo, med, nutela, marmeláda a na pití káva, pomerančový džus,...

Stravování:
Kromě zmíněné snídaně byla večer možnost zajít si do vedlejšího Buffalo grilu či nedaleké pizzerie.
Veměstě jsem vyzkoušel zmrzlinu (2 kopečky 3,70 Eur), Crépes (tradiční francouzské palačinky) s nutelou 3 Eur (ceny se liší podle náplně a také podle místa), Croissant (1,2 Eur).
Poslední den jsme zašli v latinské čtvrti (asi nejlevnější místo v Paříži) na oběd, kde byl výběr mezi menu za 9,70 Eur nebo 15 Eur. V menu byla polévka, hlavní chod a zákusek. Malé pivo pak stálo 5 Eur (většinou lze dostat i bezplatnou kohoutkovou vodu). 

Další možností byli různé prodejničky s kebaby, sendviči,...
V parcích pak lze z různých studánek načepovat vodu.


Více: www.radynacestu.cz/magazin/kde-a-za-kolik-se-v-parizi-najist


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN CONNECT BETA 2024

🅶 Garmin čím dále více uživatelům, nabízí možnost vyzkoušet beta verzi platformy Connect . Tu si nemůžete nikde stáhnout, ani si o ni zažádat. Garmin ji, podle svého vyjádření, nabízí náhodně. Podle prvotních informací se finální spuštění plánuje v druhé polovině roku 2024, ale možná se ji dočkáme i dříve. Změna se týká domovské obrazovky , kterou si můžete přizpůsobit vašim cílům a prioritám. Tím získáte přehlednější a rychlejší přístup k informacím, které vás zajímají. Jak si nastavíte domovskou stránku v mobilní aplikaci, tak se vám zobrazí prakticky stejně ve webové verzi. Nemusíte si je tak nastavovat zvlášť jak doposud.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.