Přeskočit na hlavní obsah

CESTA NA JARNÍ SRAZ CB 2018 1/3: PŘEROV, PIVÍN, SOUTOK MORAVY A BEČVY

Jak je zvykem na cestu na sraz Cyklobandy jsme se domluvili s Milanem a Zdeňkem, který nám nachystal trasu přes Pivín.

ITINERÁŘ:

1) PŘÍJEZD NA SRAZ: PŘEROV, PIVÍN, SOUTOK MORAVY A BEČVY
2) Přerov - hrad Helfštýn - lázně Teplice n.B. a podél Bečvy zpět do Čekyně
3) Návrat přes Hranice, Suchdol n.O., Studénku do Ostravy-Svinov

1) PŘÍJEZD NA SRAZ: PŘEROV, PIVÍN, SOUTOK MORAVY A BEČVY


Páteční ráno jsme se vlakem dopravili do Přerova, odkud jsme vyrazili po cyklostezce Bečva přes Troubky do Tovačova.

Před Tovačovem jsme si ale ještě zajeli k soutoku Moravy a Bečvy.

Od soutoku Moravy s Bečvou pokračuje dále největší moravská řeka na jih, ke státním hranicím, kde se do ní vlévá Dyje.

Po cyklostezkách (č. 5040 podél Moravy) a cyklotrasách jsme pak pokračovali přes Kojetín na Pivín.

V Pivíně jsme byli ještě brzo a tak místní hospody měli ještě zavřeno, naštěstí  jeden místní občan nás pozval k sobě domů aspoň na lahvové pivo:)

V Pivíně se k nám přidává druhý Milan s kterým jsme si odskočili z cesty k místním jezírkům.

Po terénní vložce jsme o chvíli ve Skalce, kde si zajíždíme k místním menším lázním, kde se léčí převážně choroby revmatického charakteru a pohybového ústrojí. My si zde ale dáváme pauzu na oběd. Na meníčko (89 Kč) zde mají smažený sýr a tak je volba jasná :)

Ze Skalky míříme do Bedhošti u Prostějova, kde neplánovaně máme malou zastávku u Radka, který bude naším dalším společníkem na jarní sraz.

S Radkem se naše tempo zvyšuje a tím také ujíždíme bouřkovým mrakům. V dětském táboru v Čekyni jsme tak již o půl šesté.

Navečer postupně dojíždí další účastníci našeho srazu. Večer pak ukončujeme den v letním výčepu Čekyňka.

FOTO:
https://photos.app.goo.gl/CVWE0PzTUnOTd0IQ2

INFO:
Vzdálenost: 77,5 km
Nastoupané metry: 611 m.

TRASA:
- cykloserver.cz/...
- strava.com/...2. DEN: https://petmikeska.blogspot.cz/...

FOTOKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném