Přeskočit na hlavní obsah

SOLNÁ KOMORA 3/5: KOLEM JEZER WOLFGANGSEE, MONDSEE, ATTERSEE A ZPĚT DO BAD ISCHLU

Třetí den nás čekala okružní jízda kolem tří jezer Wolfgangsee, Mondsee a jižní částí Attersee. Počasí se den ode dne lepšilo a tak nás čekala pohodová vyjížďka s krásnými výhledy na jezera a vrcholky Alp.
ITINERÁŘ
1. den Bad Ischl - Saint Wolfgang a zpět
2. den Bad Ischl - jezero Gosausee - Hallstatt - Bad Ischl
3. den Kolem jezer Wolfgangsee, Mondsee, Attersee a zpět do Bad Ischl

3. den KOLEM JEZER WOLFGANGSEE, MONDSEE, ATTERSEE A ZPĚT DO BAD ISCHL

Již námi známou cestou se vydáváme nejdříve k jezeru Wolfgangsee...
...,ale tentokrát nenajíždíme do Sankt Wolfgang, ale do obce Strobl na břehu jezera Wolfgangsee.
Z obce Strobl se po malé zastávce u jezera Wolfgangsee vydáváme po jihozápadní straně jezera.
Jezero je rozděleno, na dvě části poloostrovem, 200 m. průlivem, , nacházejícím se zhruba v polovině jižního pobřeží naproti městečku Sankt Wolfgang.

Cesta tak vede v první půlce jezera spíše po zpevněných cestách o něco dál od jezera. Až na konci poloostrova trasa pokračuje po asfaltové cyklostezce po které se v blízkosti jezera dostáváme až do městečka St.Gilgen s cca 3700 obyvateli, ležící na severovýchodě jezera.

V malebném lázeňském městečku St.Gilgen obdivuji hlavně nádherné domečky v centru v uličkách Mozartplac a Pichlerplatz. 
Od jezera je pak krásný pohled na okolní kopce Schafberg a Zwölferhorn na kterou vede z obce lanovka.
Za St. Gilgen začínáme stoupat přes obec Winkl u jezírka Krottensee, odkud nás čeká prudší sjezd do obce Scharling u jezeru Mondsee
Za obcí pokračujeme po cyklostezce vedoucí podél silnice, po vedlejších cestách a nakonec cyklostezce přes obec St.Lorenz...
...až k severozápadní částí jezera k městečku Mondsee s cca 3500 obyvateli.
V Mondsee se zastavujeme u stejnojmenného jezera Mondsee.

Já ještě mířím do centra na Marktplatz s barokními měšťanskými domy a nově renovovanou bazilikou svatého Michaela a také se schladím nejlepší zmrzlinou v okolí, aspoň co jsem ochutnal.
Poté již spěchám za ostatními, kteří se o 4 km dále "utábořili" na přírodním koupališti u obce Loibichl
Jezero Mondsee je jedním z nejteplejších rakouských jezer, kdy teplota dosahuje až 27 °C. Jeho jihozápadní břeh tvoří hranici mezi Horním Rakouskem a Salzburskem.
Jezero Mondsee jsme obleji skoro celé a u obce Au ho opouštíme, ale o necelé tři kilometry jsme v obci Unterach. Obec jen mineme krajem a po silnici pokračujeme po jižní části jezera Attersee, které je 3. největším jezerem v Rakousku. Naše dnešní poslední, třetí jezero ale již po cca 5 kilometrech v obci Weißenbach am Attersee opouštíme u přístaviště.
Od Attersse začíná naše dnešní největší stoupání. Cesta vede po asfaltové silnici, později lze jet i po šotolinové cestě v blízkosti silnice, ale je dost mělká a proto se raději vracíme na silnici.
Po rychlém sjezdu jsme na silnici mezi Ebensee (j.Traunsee) a Bad Ischlem a po dalších pěti kilometrech jsme zpátky v Bad Ischl.

INFO:
Vzdálenost: 85 km
Nastoupáno: 741 m.
FOTOGALERIE
MAPA:
- www.strava.com/activities/620260957

VIDEO:

360° FOTO:


FOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.