Přeskočit na hlavní obsah

SOLNÁ KOMORA 3/5: KOLEM JEZER WOLFGANGSEE, MONDSEE, ATTERSEE A ZPĚT DO BAD ISCHLU

Třetí den nás čekala okružní jízda kolem tří jezer Wolfgangsee, Mondsee a jižní částí Attersee. Počasí se den ode dne lepšilo a tak nás čekala pohodová vyjížďka s krásnými výhledy na jezera a vrcholky Alp.

1. den Bad Ischl - Saint Wolfgang a zpět

2. den Bad Ischl - jezero Gosausee - Hallstatt - Bad Ischl
3. den KOLEM JEZER WOLFGANGSEE, MONDSEE, ATTERSEE A ZPĚT DO BAD ISCHL

Další dny4. den Ze St.Wolfgang na Schafberg (1782 m.) a zpět kolem jezera Mönichsee
5. den 
Bad Ischl - Hallstatt - Hallstatter See + Závěr

Již námi známou cestou se vydáváme nejdříve k jezeru Wolfgangsee...

...,ale tentokrát nenajíždíme do Sankt Wolfgang, ale do obce Strobl
Z obce Strobl se po malé zastávce u jezera vydáváme po jihozápadní straně jezera.
Jezero je rozděleno 200 m. průlivem na dvě části poloostrovem, nacházejícím se zhruba v polovině jižního pobřeží naproti městečku Sankt Wolfgang.

Cesta tak vede v první půlce jezera spíše po zpevněných cestách o něco dál od jezera. Až na konci poloostrova trasa pokračuje po asfaltové cyklostezce po které se v blízkosti jezera dostáváme až do městečka St.Gilgen s cca 3700 obyvateli, ležící na severovýchodě jezera.


V malebném lázeňském městečku 
St.Gilgen obdivuji hlavně nádherné domečky v centru v uličkách Mozartplac a Pichlerplatz. 

Od jezera je pak krásný pohled na okolní kopce Schafberg a Zwölferhorn na kterou vede z obce lanovka.

Za St. Gilgen začínáme stoupat přes obec Winkl u jezírka Krottensee, odkud nás čeká prudší sjezd do obce Scharling u jezeru Mondsee. 


Za obcí pokračujeme po cyklostezce vedoucí podél silnice, po vedlejších cestách a nakonec cyklostezce přes obec St.Lorenz...

...až k severozápadní částí jezera k městečku Mondsee s cca 3500 obyvateli.
V Mondsee se zastavujeme u stejnojmenného jezera Mondsee.


 Já ještě mířím do centra na Marktplatz s barokními měšťanskými domy a nově renovovanou bazilikou svatého Michaela a také se schladím nejlepší zmrzlinou v okolí, aspoň co jsem ochutnal.

Poté již spěchám za ostatními, kteří se o 4 km dále "utábořili"na přírodním koupališti u obce Loibichl. 


Jezero Mondsee je jedním z nejteplejších rakouských jezer, kdy teplota dosahuje až 27 °C. Jeho jihozápadní břeh tvoří hranici mezi Horním Rakouskem a Salzburskem.

Jezero Mondsee jsme obleji skoro celé a u obce Au ho opouštíme, ale o necelé tři kilometry jsme v obci Unterach. Obec jen mineme krajem a po silnici pokračujeme po jižní části jezera Attersee, které je 3. největším jezerem v Rakousku. Naše dnešní poslední, třetí jezero ale již po cca 5 kilometrech v obci Weißenbach am Attersee opouštíme u přístaviště.


Od Attersse začíná naše dnešní největší stoupání. Cesta vede po asfaltové silnici, později lze jet i po šotolinové cestě v blízkosti silnice, ale je dost mělká atak se raději vracíme na silnici.
Po rychlém sjezdu jsme na silnici mezi Ebensee (j.Traunsee) a Bad Ischlem a po dalších pěti kilometrech jsme zpátky v Bad Ischl.

INFO:
Vzdálenost: 85 km
Nastoupáno: 741 m.

FOTOGALERIEKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném