Přeskočit na hlavní obsah

SOLNÁ KOMORA 1/5: BAD ISCHL - SAINT WOLFGANG A ZPĚT

5 denní výlet do Solné komory s třebíčským FOFO BIKE TEAM v okolí Bad Ischlu.
Salzkammergut (česky Solná komora) je oblast ve středním Rakousku na území spolkových zemí Salcbursko, Horní Rakousy a Štýrsko, v severních vápencových Alpách.

ITINERÁŘ
1. den BAD ISCHL - SAINT WOLFGANG A ZPĚT
2. den Bad Ischl - jezero Gosausee - Hallstatt - Bad Ischl
4. den Ze St.Wolfgang na Schafberg (1782 m.) a zpět kolem jezera Mönichsee
5. den 
Bad Ischl - Hallstatt - Hallstatter See + Závěr


1. den BAD ISCHL - SAINT WOLFGANG A ZPĚT
Ráno po šesté hodině vyrážíme z Třebíče a za trvalého deště míříme do Bad Ischlu v regionu Salzkammergut (Solná komora). Před Bad Ischlem naštěstí déšť ustává a my se ubytováváme v místním Jugendgästehaus kolem dvanácté hodiny již bez deště.
Po ubytování se oblékáme do cyklistického a míříme k jezeru Wolfgangsee, přesněji do městečka Saint Wolfgang.
Cesta vede lehce do kopce mimo silnice přes rakouské vesničky a je značená jako R2. Za obcí Schwarzenbach přejíždíme silnici a pokračujeme po cyklostezce podél silnice až do obce St. Wolfgang.
Cíl poutníků, dnes hlavně lázeňské město St. Wolfgang leží na severním břehu jezera Wolfgangsee, v závětří hory Schafberg a je oblíbeným centrem letní i zimní turistiky. Můžete se zde procházet kolem starých domů či barevných obchodů. Oblíbená je i zubačková dráha na Schafberg – Shafbergbahn (o té později).
Po obhlídce uliček si zajíždíme ještě k průzračnému jezeru Wolfgangsee, které je nejznámějším a jedním z nejteplejším (cca 24°C) jezerem v Solné komoře a devátým největším v Rakousku.
Zpáteční cesta pak vede prakticky stejnou cestou. V Bad Ischlu jsme kolem páté hodiny a proto ještě vyrážíme na obhlídku města.
INFO:
Vzdálenost: 35,5 km + 7 km po Bad Ischlu
Nastoupáno: 256 m.

FOTOGALERIE:
- Google foto

- Zonerama foto


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .