Přeskočit na hlavní obsah

ŠVÝCARSKO: 1,2 DEN: RÝNSKÉ VODOPÁDY, LUZERN, PRŮSMYK FURKAPASS, TÄSCH

 ↣ RAKOUSKO - ŠVÝCARSKO - ITÁLIE 📆11.-18. srpna 2013  

První den patřil cestě z Česka do města Bregenz u Bodamského jezera. Následující den jsme se přesunuli nejdříve Neuhausen a.R, kde jsme navštívili Rýnské vodopády, další zastávkou byl nádherný Luzern. Přes průsmyk Furkapass jsme přijeli do kempu v obci Täsch.
ITINERÁŘ
1,2 den: PŘÍJEZD K BODAMSKÉMU JEZERU / RÝNSKÉ VODOPÁDY, LUZERN, PRŮSMYK FURKAPASS, TÄSCH ⤵

1. DEN - PŘÍJEZD K BODAMSKÉMU JEZERU 
Na cyklo-tusticko-poznávací výlet se vydáváme v šesti lidech a dvěma auty z Krnova brzo ráno. Po jízdě v koloně za Salzburgem na chvíli zastavujeme na začátku Německa u jezera Chiemsee.
Po necelých 1000 kilometrech dojíždíme navečer do kempu Weiss Josef u města Bregenz, kde se stačíme ještě vykoupat v Bodamském jezeru...
...a protože je teplo, nevytahujeme ani stany a uleháme jen pod plachtu, kterou natahujeme mezi auta.

2.DEN - PŘES RÝNSKÉ VODOPÁDY V NEUHAUSEN A.R., LUZERN, FURKAPASS DO TÄSCH 
Další den vyrážíme autem nejdříve k dechberoucím Rýnským vodopádůmObrovské masy vody stékají po skalách v šířce 150 m. Jsou 23 m vysoké a průtok dosahuje v létě až 700 m³/s.

Video
Na vodopády se jdeme podívat i z druhé strany řeky Rýn.
Video
Další naší zastávkou je Luzern, který je společenským a kulturním centrem středního Švýcarska.
Mezi největší zajímavosti zde patří Kapellbrücke, nejstarší zakrytý dřevěný most na světě s vodní věží... 
...a Spreuerbrücke (most vetešníků). Tyto mosty spojují, přes řeku Reuss, Staré a Nové Město.
Luzern je nádherné město a tak pokračujeme v jeho obhlídce.
Po obhlídce města míříme ještě na hradby města k tzv. Museggské zdi
Z hradeb je pěkný pohled na jezero. Poloha mezi Luzernským jezerem a horami (Pilatus a Rigi) je obzvláště malebná a urychlila rozvoj Lucernu coby turistického města a rané bašty cestovního ruchu.
Zeď Museggi a devět věží Museggi tvořily součást městského opevnění a dnes se návštěvníci, mohou projít po mnoha částech hradeb. Věž Lugisland, v nejstarší částí zdi, pochází, podle vědců, z roku 1367.
Z Luzernu pokračujeme směr Brigue. A zatímco jedno auto vede navigace kolem jezírek západním směrem, naše druhé auto posílá východním směrem na Furkapass. Po chvíli to vypadá, že uvízneme v koleně aut mířící na Lugano/Milano. Naštěstí za chvíli nás zachrání odbočka na Furkapass (pohled zpátky do údolí).
Na švýcarské národní topografické mapě je uvedena výška průsmyku 2429 m n. m., ale na ceduli na místě (Passhöhe) je stále uvedeno 2436 m n. m. stejně jako na staré Siegfriedově mapě.
Průsmyk Furkapass je jedním z nejkrásnějších alpských průsmyků a také druhý nejvýše položený průsmyk ve Švýcarsku.
Škoda, že tu neprojíždíme na kolech, cesta se tu nádherně klikatí.
Navečer přijíždíme do kempu Alphubel v obci Täsch, nedaleko města Zermatt.
TRASA
» Rýnské vodopády: www.strava.com/activities/75704256

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.