Přeskočit na hlavní obsah

ČESKÝ KRUMLOV

Poslední den naší cesty po Švýcarsku, jsme se při návratu zastavili v Českém Krumlově.
  ↣ RAKOUSKO - ŠVÝCARSKO - ITÁLIE 📆11.-18. srpna 2013
ITINERÁŘ

8 den:  NÁVRAT PŘES ČESKÝ KRUMLOV
Ráno se probouzíme kolem šesté hodiny. Na odpočívadle ještě není žádný ruch, ale mi se rychle balíme a pokračujeme do Českého Krumlova, který je jedním z nejkrásnějších a nejmalebnějších měst v České republice. Přijíždíme zde po osmé hodině a tak zde není ani mnoho turistů. 

Nejdříve procházíme kolem Plášťového mostu, který je součástí státního hradu a zámku Český Krumlov. Staletí starý most, s několika oblouky přes vodní příkop hradu, nabízí také pohledy na hrad a staré město. Dostat se lze bez vstupného.
Město vyniká svým zachovalým středověkým centrem. Procházíme přes malebné uličky s historickými domy, náměstí s renesanční radnicí a kolem mnoho dalších památek.
Přes řeku poté vzhlížíme k jedné z dominant města, kostelu sv. Víta, s freskami a oltářem ze 17. století. Štíhlá novogoticky upravená věž, pozdně gotického chrámu, dotváří spolu se zámeckou věží charakteristickou siluetu města. Kostel by měl být volně přístupný.
V místech, kde řeka Vltava nejvíce svírá město, vkráčíme za muzeem do Seminární zahrady. Maličká, ale krásná zahrada, kde je několik laviček a hlavně populární panoramatická vyhlídka. Nabízí nádherný pohled nejen na zámecký komplex, ale i na zadní dvorky domků na Parkáně, kostel sv. Jošta, Pivovarské zahrady, či střechy klášterního komplexu.
Státní hrad a zámek Český Krumlov je hlavní dominantou města. Ale také architektonický skvost, jemuž co do velikosti u nás konkuruje pouze Pražský hrad. Při jeho objevování si rozhodně nenechejte ujít možnost prohlédnout si impozantní zlatý kočár z počátku 17. století či jedinečnou výzdobu Maškarního sálu. Určitě byste měli také nahlédnout do unikátního barokního divadla a vystoupat 162 schodů zámecké věže. Příjemným završením prohlídky zámeckého areálu může být procházka v zámecké zahradě, v nádherném prostředí s kaskádovitou fontánou, francouzskými záhony a rokokovým letohrádkem Bellarie.
Od vyhlídky pokračujeme na náměstí s malebnými štíty měšťanských domů.
Od náměstí pak už pomalu opouštíme město spleťí křivolakých středověkých uliček.
Město opouštíme přes Budějovickou bránu. Jedná se o jedinou dochovanou krumlovskou bránu postavenou v letech 1598 - 1602. Zbývajících 8 bran bylo zbořeno v 19 století.
Po obhlídce města pokračujeme přes Brno do Olomouce. Poté po již známých cestách a po 3847 km dojíždíme domů.
FOTOGALERIE
MAPA
Fotopříběh Švýcarsko 2013

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Když se snažíme dosáhnout svých sportovních cílů, chceme se cítit odměněni za své úsilí. Odznaky Garmin Connect přinášejí rychlý a snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, získávat body a uznání za své aktivity. Díky bodům můžete soutěžit se svými známými, stoupat v žebříčku a dosahovat vyšších úrovní. Čím více aktivit dokončíte, tím více bodů získáte.  Úrovně odznaků se pohybují od 1 do 10.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE, ODPOJUJE SE BLUETOOTH, HODINKY NEJDOU SPÁROVAT

Jedním z největších problému Garmin je, že doplácí na to, že každý výrobce telefonu, někdy i model má jiné nastavení. Např. některé nastavení automaticky uspávají Connect (a jiné aplikace) a tím pak vaše zařízení, např. hodinky nedostávají potřebné informace z telefonu.

GARMIN FENIX 8 - TIPY 2 (FUNKCE, NASTAVENÍ)

👉 Další tipy na zajímavější funkce a možnosti nastavení. Najdete tu např. jak během aktivity opustit datovou obrazovku, změnit sport, povolit dotykové ovládání jen pro mapu. Nastavit aby se hodinky probouzeli jen dotykem (např. když v práci více roztahujete rukama), nastavení zkratek, představení svítilny včetně nouzového vysílání SOS nebo čtyř vrstev mapy (např. srážky), které se skrývají v doplňku Počasí.