5/5 INNSBRUCK A MONDSEE

Poslední den jsme cestou domů navštívili obce Innsbruck a Mondsee na stejnojmenném ostrově. Tím byl program našeho zájezdu vyčerpán a nás čekala již večerní cesta domů.

ITINERÁŘ
► 5) ODJEZD Z ISCHGL A PŘES INNSBRUCK A MONDSEE DOMŮ
--------------------------------------------------------------------------
CESTOPIS

5/5 ODJEZD Z ISCHGL A PŘES INNSBRUCK A MONDSEE DOMŮ


Ráno si balíme kufry a vydáváme se z našeho čtyřhvězdičkového hotelu Ischgler Hof na cestu domů.

Před jedenáctou hodinou jsme již na naší první zastávce na cestě domů v Innsbrucku, které je hlavní město rakouské spolkové republiky Tyrolsko a zároveň páté největší město Rakouska. Leží v bezprostředním podhůří Alp v údolí řeky Inn a lze tak považovat za bránu do Alp.Ve městě se nachází mnoho zajímavých památek, které se nachází především ve středu města. Symbolem města je Zlatá střecha. Jde o gotický arkýř císaře Maxmiliána I. z 15. století. Střecha je pokryta 2 657 pozlacenými taškami. V budově dnes sídlí muzeum, které se věnuje především osobě Maxmiliána I. a příběhu budovy. 


K významným památkám patří také Cisařský palác nebo Hofkirke, gotický kostel, též přezdívaný kostel černochů, kvůli 28 bronzovým sochám postav v životní velikosti.Najdete zde také malebné zákoutí, restaurace a kavárny kde si lze příjemně posedět.
V Innsbrucku jsme také nakoukli do pár obchodů, kde se zdejší sortiment nedá bohužel srovnat s naším.


A jako poslední zastávka nás čeká obec Mondsee v rakouském regionu Salzkammergut na severním konci stejnojmenného jezera Mondsee, asi 20 km východně od Salzburgu. 


V obci se nachází bývalý benediktinský klášter, založený roku 748, s velkým barokně přestavěným kostelem

Po návštěvě centra se vydáváme již relaxovat k jezeru, kde také schladíme naše nožky :). Voda je sice studenější než u Bodamského jezera, ale příjemně osvěží.


Jezero Mondsee je dlouhé 16,4 km a široké 2,3 km a je jedním z jezer Solné komory (Salzkammergut)

A to je už vlastně konec naší dovoleně s CK Tihelka Za krásami Tyrolska a Voralberska. Zájezd může velmi doporučit, navštívili jsme několik krásných míst a díky skvělé průvodkyni jsme se toho také hodně dozvěděli. Místa v autobuse bylo také dost, takže plná spokojenost :)

► FOTOGALERIE
- Fotogalerie

► PŘEDCHOZÍ DNY

Komentáře