Přeskočit na hlavní obsah

2/5 JEZERO SILVRETTASEE (2030M.) - BARTHOLOMABERG - ST.ANTON AM ARLBERG - ISCHGL

Druhý den zájezdu CK Tihelka - Za krásami Tyrolska a Voralberska jsme navštívili vysokohorskou přehradu Silvretta, která leží na rozvodí mezi Innem a Rýnem, projeli jsme nádherným Montafonským údolím se slavnou Arlberskou silnicí, kterou postavili za vlády Josefa II. Po krátké zastávce na vysokohorském arlberském pasu jsme se navečer vrátili zpátky do Ischglu.

ITINERÁŘ
1) Mondsee - bavorské jezero Chiemsee - Ischgl
► 2) JEZERO SILVRETTASEE (2030 M.) - BARTHOLOMABERG - ST.ANTON AM ARLBERG -  ISCHGL
3) Ischgl - Samnaun (Švýcarsko) a zpět
4) Arlberský tunel - Lunersee - Bludenz (Milka) - Silvrettastraße - Ischgl (+ visutý most Kitzloch)
5) Innsbruck - Mondsee
-----------------------------------------------

CESTOPIS

2/5 JEZERO SILVRETTASEE (2030 M.) - BARTHOLOMABERG - ST.ANTON AM ARLBERG - ISCHGL

Dnešní den jsme se vydali na okružní cestu, na které jsme se jako první zastavili  u vysokohorské přehrady Silvretta See.

Velká vodní nádrž o rozloze 1,31 km² která spojuje Montafon s tyrolským údolím Paznauntal  se nachází těsně pod průsmykem Bielerhöhe (2037 m.), v nadmořské výšce 2030 m.

Na osmi kilometrové procházce kolem nádherného jezera bylo pořád co fotit, sněhové bariéry, vodopády,.... Nad hladinou se zase vzpínali impozantní štíty na rakousko-švýcarské hranici s nejvyšším vrcholem vrchol Piz Buin (3 312 m).

Od vysokohorské přehrady nás čekalo klesání krásným Montafonským údolím, které bylo nejprudší před obcí Partenen s místy až 13% sklonem a hlavně s 32 zatáčkami o 180 stupních.


Montafonským údolím jsme pak pokračovali do Bartholomäbergu, nejstarším osídleném místě údolí, kterému vévodí krásný kostel s historickými varhanami a cenným vyřezávaným oltářem.

Také výhled zde byl parádní.

Na slavné Arlberské silnici, která byla postavena za vlády Josefa II., jsme pak měli poslední dnešní zastávku a to přímo na vrcholu Arlberského průsmyku (1793 m.) v Sankt Christoph am Arlberg, což je malé středisko zimních sportů v údolí Stanzeru v Tyrolsku, které se nachází na hranicích s Vorarlberskem.

Po výborné večeří na hotelu Ischgler Hof, jsme se pak ještě byli projít po večerních ulicích obce Ischgl.
FOTOGRAFIE
- Fotogalerie► PŘEDCHÁZEJÍCÍ DEN

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.