2/5 JEZERO SILVRETTASEE (2030M.) - BARTHOLOMABERG - ST.ANTON AM ARLBERG - ISCHGL

Druhý den zájezdu CK Tihelka - Za krásami Tyrolska a Voralberska jsme navštívili vysokohorskou přehradu Silvretta, která leží na rozvodí mezi Innem a Rýnem, projeli jsme nádherným Montafonským údolím se slavnou Arlberskou silnicí, kterou postavili za vlády Josefa II. Po krátké zastávce na vysokohorském arlberském pasu jsme se navečer vrátili zpátky do Ischglu.

ITINERÁŘ
1) Mondsee - bavorské jezero Chiemsee - Ischgl
► 2) JEZERO SILVRETTASEE (2030 M.) - BARTHOLOMABERG - ST.ANTON AM ARLBERG -  ISCHGL
3) Ischgl - Samnaun (Švýcarsko) a zpět
4) Arlberský tunel - Lunersee - Bludenz (Milka) - Silvrettastraße - Ischgl (+ visutý most Kitzloch)
5) Innsbruck - Mondsee
-----------------------------------------------

CESTOPIS

2/5 JEZERO SILVRETTASEE (2030 M.) - BARTHOLOMABERG - ST.ANTON AM ARLBERG - ISCHGL

Dnešní den jsme se vydali na okružní cestu, na které jsme se jako první zastavili  u vysokohorské přehrady Silvretta See.

Velká vodní nádrž o rozloze 1,31 km² která spojuje Montafon s tyrolským údolím Paznauntal  se nachází těsně pod průsmykem Bielerhöhe (2037 m.), v nadmořské výšce 2030 m.

Na osmi kilometrové procházce kolem nádherného jezera bylo pořád co fotit, sněhové bariéry, vodopády,.... Nad hladinou se zase vzpínali impozantní štíty na rakousko-švýcarské hranici s nejvyšším vrcholem vrchol Piz Buin (3 312 m).

Od vysokohorské přehrady nás čekalo klesání krásným Montafonským údolím, které bylo nejprudší před obcí Partenen s místy až 13% sklonem a hlavně s 32 zatáčkami o 180 stupních.


Montafonským údolím jsme pak pokračovali do Bartholomäbergu, nejstarším osídleném místě údolí, kterému vévodí krásný kostel s historickými varhanami a cenným vyřezávaným oltářem.

Také výhled zde byl parádní.

Na slavné Arlberské silnici, která byla postavena za vlády Josefa II., jsme pak měli poslední dnešní zastávku a to přímo na vrcholu Arlberského průsmyku (1793 m.) v Sankt Christoph am Arlberg, což je malé středisko zimních sportů v údolí Stanzeru v Tyrolsku, které se nachází na hranicích s Vorarlberskem.

Po výborné večeří na hotelu Ischgler Hof, jsme se pak ještě byli projít po večerních ulicích obce Ischgl.
FOTOGRAFIE
- Fotogalerie► PŘEDCHÁZEJÍCÍ DEN

Komentáře