Přeskočit na hlavní obsah

LABSKÁ CYKLOTRASA: 1/7: VEČERNÍ PŘÍJEZD DO CUXHAVEN

Tento den patřil celodenní cestě vlakem z Opavy do německého Cuxhaven u Severního moře, kde jsme dorazili před osmou hodinou a prvních pár kilometrů se zapadajícím sluncem a čerstvým mořským vzduchem.


FOTOGALERIE (i s místem pořízení)
- https://photos.app.goo.gl/2WZVurqiiLiK23G98

ITINERÁŘ

- 0/7 Poznatky a shrnutí cesty
Předcházející dny

- 1/7: VEČERNÍ PŘÍJEZD DO CUXHAVEN

Následující dny
- 2/7: Od Ottendorfu za Hamburg
- 3/7: Od Hamburku přes Lauenberg, Boizenburg, Domitz a Lezen 
- 4/7: Od Lanz přes Havelberg a za Tangermünde
- 5/7: Od Tangermünde přes Magdeburg do Dessau
- 6/7: Od Dessau, přes Lutherstadt, Torgau k Riesa
- 7/7: Riesa - Míšeň - Drážďany - DěčínRáno se nechávám zavést autem do Opavy, odkud v neděli v 6.00 vyrážím vlakem do Prahy, kde dorážím v 9:18 hod. Dalším vlakem EC Robert Schumann (bere jen 6 kol) pak pokračuji v 10:33 již s mými spolucestovateli Mirkem a Bohuškou přes Berlin Hbf (zde vlak má 25 min. přestávku) do Hamburgu Hbf, kde jsme v 17:11 hod.. Zde přestupuje v 17:57 hod.na další vlak, kde vystupujeme v 18:06 hod. již na první zastávce Hamburg-Harburk. Posledním dnešním vlakem, kde je spousta místa na kola v 18:24 hod.pak dojíždíme na konečnou zastávku v 19:50 hod. do Cuxhaven

Cuxhaven je německé přístavní město ve spolkové zemi Dolní Sasko ležící u ústí řeky Labe do Severního moře. Má asi 48 000 obyvatel. Symbolem města je tzv. Kugelbake, což je cca 30 metrů vysoká dřevěná stavba postavená kdysi kvůli navigaci lodí a která je i ve znaku města.

Z nádraží hned míříme k vodě k dvoupodlažní dřevěnému vyhlídkovému místu Alte Liebe, odkud je pěkný výhled na Labe, která se zde nedaleko vlévá do Severního moře.

Podél pobřeží pak míříme ke Kubelbake, dominantě města a začátku (konci) Labské cyklotrasy (Elberadweg), která je již několik let nejoblíbenější německé dálková cyklotrasa.


Na konci pobřeží je zákaz vjezdu jízdních kol, tak musíme k tomuto výběžku ještě kousek pěšky.

Kugelbake stojí na nejsevernějším místě Dolního Saska. Geograficky končí v Kugelbake Labe a začíná v Severním moři. Kugelbake je 29,63 m. vysoký, dřevěný navigační bod, který kvůli modernější technologii ztratil svou důležitost.

Od vody na chvíli ještě zamíříme do centra města a pak již po stezce pokračujeme proti větru východním směrem. 
Trochu silnější protivítr nás trochu znervózňuje, protože, právě kvůli větru začínáme cestu v Cuxhaven, protože vetšinou fouká od moře na východ.

Je kolem půl desáté, slunce zapadá a je čas si pomalu najít nějaké místo na nocleh. Nejdříve ale musíme projet přes několik bran kolem stád ovcí, rozhledny Altenbruch,...

Po desáté už naštěstí nacházíme vhodné místo a těšíme se na další den.

INFO:
Vzdálenost: 26,20 km
Nastoupáno: 57 m.
Nadmořská výška: 0 m
Čas: 1:47 hod. (celkový 2:19 hod.), 
Prům. rychlost 14,7 km/hod.

FOTO (i s místem pořízení)
- https://photos.app.goo.gl/2WZVurqiiLiK23G98
VIDEO z celé trasy


TRASA KE STAŽENÍ (.gpx, .tcx,...)
https://www.gpsies.com/map.do?fileId=xlkziapdrlaefruk

TRASARELIVE

Relive 'Labská cyklotrasa (Elberadweg) 2018 - 1. den z Cuxhaven na Ottendorf'

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ELBERADWEG 2018 - LABSKÁ CYKLOTRASA S VĚTREM V ZÁDECH

Plán vydat se na Labskou cyklotrasu vznikl už loni kdy se mě kamarád po mé cestě okolo Balatonu a podél Neziderského jezera  zeptal jestli bych nejel právě tuto cyklotrasu. Nakonec kamarád kvůli zdraví nemohl a tak zůstala ta naše loňská trojka. 

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.