Přeskočit na hlavní obsah

CB 2016 1/3: Z HAVÍŘOVA PŘES ČESKÝ TĚŠÍN, TŘINEC, JABLUNKOV A ČADCU DO OŠČADNICE

Koncem července vyrážím s přáteli z Cyklobandy na víkendové setkání ve slovenské Oščadnici, která se nachází kousek za Čadcou.

----------------------
V brzké páteční ráno vyrážím vlakem do stanice Havířov-Suchá, kde se setkávám se Zdeňkem a Milanem a společně vyrážíme na Slovensko.

Na začátku jedeme většinou v blízkosti železniční tratě na Český Těšín, místy po asfaltu, místy po štěrkové cestě.

V Chotěbuzi projíždíme kolem vstupní brány archeologické lokality, která je jednou z nejvýznamnějších pravěkých a raně středověkých památek Těšínského Slezska. 
Rozsáhlý archeopark se rozprostírá na místě starodávného slovanského hradiště a je rekonstrukcí slovanského sídliště a to z období od poloviny 8. století až do 11. století.

O pár metrů dále se nachází Rybí dům, kde najdete obří akvária, výstavu i prodejnu ryb a nesmí chybět ani rybí restaurace s nabídkou čerstvých ryb.

Zajíždíme se ještě podívat k rybníčku u domu a poté již pokračujeme po cyklotrase č.10 do Českého Těšína.

V Českém Těšíne zajíždíme k řece Olši, podél které pokračujeme po cyklostezce až za město před brány Třince.

Bohužel do Třince a následně i pře něj vede cyklotrasa č.10 po silnici s větším provozem.

Na konci Třince mě čeká menší překvapení, schody na most přes řeku Olši, což s naloženým kolem není moc příjemné. 

Naštěstí na druhé straně už žádné nejsou a my o něco dále po cyklotrase pokračujeme podél železniční tratě, kterou oddělují protihlukové bariéry.

Na Jablunkov pak nás cyklotrasa č.10 přivádí po staré silnici, hned vedle té nové.

V Jablunkově si udělám jen dvě fotky a pokračujeme po vedlejších cestách směr Mosty u Jablunkova.

Na cestě nás ale zastaví déšť a tak jsme přinuceni strávit chvíli na autobusové zastávce.

Poté co už déšť zeslábl můžeme pokračovat do Mostu u Jablunkova, kde máme v plánu menší zastávku. Rozhodujeme se podle meteoradaru zda pokračovat, nebo ještě počkat a nakonec to riskneme a pokračujeme na Čadcu.

Na Slovensko přijíždíme trochu oklikou přes menší přechod u obce Milošová, kde nás ale opět dostihne déšť. 

Na chvíli se zastavujeme, ale jen co déšť zeslábne pokračujeme do Čadce.
Zde opět déšť zesílí a tak musíme opět chvíli čekat.

Z Čadce vyjíždíme trochu komplikovaněji, protože jsou zde dopravní úpravy, ale nakonec nás Milan zdárně vyvede a my o chvíli přijíždíme k naší základně do penzionu a restaurace Drevorubač na okraji obce Oščadnica.

Po ubytování a setkání s dalšími Cyklobandity jsme ukončili den večerním posezením a opekáním špekáčků.

INFO:
Vzdálenost: 72,8 km
Nastoupáno: 633 m. (898  podle Cykloserver.cz)

FOTOGALERIE:
- Google foto
- Zonerama fotoMAPA:
www.strava.com/activities/657328255
- www.cykloserver.cz/f/09c3209214FOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.