NA NOVOU ROZHLEDNU V HOLČOVICÍCH

I když je den před Silvestrem trochu mrazivý (4 °C), na slunci je příjemně. V šesti lidech se vydáváme přes Ježnický les do Hošťálkovy, odkud pokračujeme do kopce skoro až na konec Starých Purkartic. Zde opouštíme silnici a po již hodně zvětralé staré asfaltové cestě míříme na Dlouhou Ves.

 Na horizontu pak poprvé spatřujeme náš dnešní cíl, rozhlednu u Holčovic. Po sjezdu do Dlouhé Vsi pokračujeme přes Jelení, kde prudce odbočujeme směr Horní Holčovice. Po místy trochu horší asfaltové silnici projíždíme kolem obory "Pod Jelením vrchem" kde jsou vidět ovce, prasata či jeleni. Poté nás již přivítá pro mě překvapivě pěkná obec Horní Holčovice. Najdete zde také zvoničku, která je kulturní památkou. Posledních úsek jedeme již po poli do prudšího kopce. 
Po návštěvě rozhledny "Na skalce", z které je pěkný pohled nejen na Jeseníky i s jeho dominantou Pradědem, pokračujeme zpátky do Horních Holčovic, ale už jinou cestou. Nahoře jsme totiž objevili kamenitou cestu, která snad bude vyasfaltována. Prudší sjezd je poté do Holčovic místy po kamenité cestě, místy dost rozbité. Z Holčovic již mírně z kopce míříme do Města Albrechtic, odkud pak po cyklotrase č.55 (Slezské magistrále) zpátky do Krnova.

Rozhledna "Na skalce" leží v nadmořské výšce cca 758 m. (podle mé GPS). Název dostala podle skalního podloží, které se nachází pod rozhlednou. Rozhledna leží na jižním, nezalesněném svahu Moravského kopce. Rozhledna je kopií již neexistující vyhlídky, která až do roku 1946 stála na nejvyšší hoře Jizerských hor – Smrku.

FOTOGALERIE: https://goo.gl/photos/KzCkHfrCPeUo6HGY9

VIDEO z cesty k rozhledně a zpátky:


Video z rozhledny:FOTO:


Foto 360° - PhotoSphere - rozhledna

Komentáře