Přeskočit na hlavní obsah

NA NOVOU ROZHLEDNU V HOLČOVICÍCH

I když je den před Silvestrem trochu mrazivý (4 °C), na slunci je příjemně. V šesti lidech se vydáváme přes Ježnický les do Hošťálkovy, odkud pokračujeme do kopce skoro až na konec Starých Purkartic. Zde opouštíme silnici a po již hodně zvětralé staré asfaltové cestě míříme na Dlouhou Ves.

 Na horizontu pak poprvé spatřujeme náš dnešní cíl, rozhlednu u Holčovic. Po sjezdu do Dlouhé Vsi pokračujeme přes Jelení, kde prudce odbočujeme směr Horní Holčovice. Po místy trochu horší asfaltové silnici projíždíme kolem obory "Pod Jelením vrchem" kde jsou vidět ovce, prasata či jeleni. Poté nás již přivítá pro mě překvapivě pěkná obec Horní Holčovice. Najdete zde také zvoničku, která je kulturní památkou. Posledních úsek jedeme již po poli do prudšího kopce. 
Po návštěvě rozhledny "Na skalce", z které je pěkný pohled nejen na Jeseníky i s jeho dominantou Pradědem, pokračujeme zpátky do Horních Holčovic, ale už jinou cestou. Nahoře jsme totiž objevili kamenitou cestu, která snad bude vyasfaltována. Prudší sjezd je poté do Holčovic místy po kamenité cestě, místy dost rozbité. Z Holčovic již mírně z kopce míříme do Města Albrechtic, odkud pak po cyklotrase č.55 (Slezské magistrále) zpátky do Krnova.

Rozhledna "Na skalce" leží v nadmořské výšce cca 758 m. (podle mé GPS). Název dostala podle skalního podloží, které se nachází pod rozhlednou. Rozhledna leží na jižním, nezalesněném svahu Moravského kopce. Rozhledna je kopií již neexistující vyhlídky, která až do roku 1946 stála na nejvyšší hoře Jizerských hor – Smrku.

FOTOGALERIE: https://goo.gl/photos/KzCkHfrCPeUo6HGY9

VIDEO z cesty k rozhledně a zpátky:


Video z rozhledny:FOTO:


Foto 360° - PhotoSphere - rozhledna

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.