Přeskočit na hlavní obsah

TIP NA VÝLET - S POHÁDKOU KE KRTEČKOVĚ STUDÁNCE

Naučná stezka s pohádkou ke Krtečkově studánce byla vybudována jako společný projekt Lesů ČR s.p. a města Město Albrechtice. Slavnostně byla otevřena 1.5.2016, ale co bylo kdysi nové, začalo vyžadovat péči a v roce 2019 tak proběhla větší oprava. 
Naučná stezka je bohužel jednosměrná, ale provedení je velmi nápadité, v souladu s přírodou a přitom atraktivní pro děti. Na své si zde přijdou nejen malé a velké děti, ale i rodiče.
Tam i zpátky měří trasa cca 3,6 km, ale díky tomu, že jednotlivé stanoviště jsou i kousek od cesty, počítejte spíše něco přes 4 km. Někomu se to může zdát hodně, ale díky atraktivnosti se zde děti zabaví. Kromě toho že se projdou na čerstvém vzduchu, protáhnou na různých přírodních atrakcích, budou také objevovat jednotlivá stanoviště a přiučí se díky informačním tabulím.
Na trase se děti mohou např. svézt na hřbetu jelena Větroplacha, odskočit si za trpaslíky, kteří mají pro návštěvníky připraveny zábavné úkoly a otázky, projít kolem skřítka Měcháčka, strážce mechu, a Hejkala, zaházet šiškou na terč, pohoupat se na houpačce, navštívit tůňku žabího prince, odskočit si na netradiční bludiště na kamenném vršku s vílou Bludičkou a v cíli vidět krtečka hlídající studánku.
ZASTAVENÍ
1. Svačina u Dr. Voštěpa
2. Krmelec jelena větroplacha
3. Trpasličí lesní hrátky
4. Království skřítka Mecháčka
5. Vyhlídka u Hejkala
6. U Křemenáče a Mochomůrky
7. Tůňka žabího prince
8. Na kamenném vršku
9. Ztracený výhled na hrad Burkvíz
10. Krtečkova studánka
11. Zazvonil konec

V roce 2019 zde proběhla větší údržba, Jan Vojkůvka z Linhartov, si zde poradil nejen s očištěním herních prvků a jejich opatření nátěrem, ale řešil i různé technické detaily např. na houpacím jelenovi, srneček dostal nové parůžky a trpaslíci prokoukli díky novým barvičkám. Více...

Nedaleko můžete ještě navštívit zajímavou rozhlednu Hraniční vrch.

JAK SE ZDE DOSTAT
- Od nádraží nebo centra Města Albrechtic cesta stoupá 3,1 km ke kapličce směr Piskořov
- Můžete zaparkovat přímo u kapličky
VZDÁLENOST
- Trasa měří tam i zpátky 3,6 km po rovinaté trase, spíše ale počítejte více, protože jednotlivé stanoviště jsou i vedle cesty a některé i na svahu.
DOBA TRVÁNÍ
- Počítejte 2-3 hodny, kvůli zastávkám u hřišť.
POVRCH TRASY
- Trasa vede po zpevněné cestě rovným terénem, kterou zvládnete na kole, pěšky, s kočárkem (ne ty s menšíma kolečkami). Na některé stanoviště, se ale dostanete jen pěšky.
OTEVÍRACÍ DOBA
- Stezka je volně přístupná
FOTOGALERIE
- https://photos.app.goo.gl/...
MAPA
Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.