Přeskočit na hlavní obsah

CHORVATSKO 2017 - PŘÍJEZD DO POREČE

Druhou zářijovou neděli se po třech letech opět vydáváme do Chorvatska. Tentokrát místo MTB  bereme sebou silniční kola a jako základnu si vybíráme pěkné město Poreč na západním pobřeží Istrijského poloostrova. 

Původně římská kolonie se postupem času proměnila v rušné turistické letovisko, kde nejvíce jsou vidět němečtí turisté. V 8000 tis. město se pyšní nejvíce Eufraziovou bazalikou, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
1. - 2. DEN: PO POREČI
3. DEN: Výjezd na Vojak (1396 m.) a přes Bozet a Vižinadu zpět do Poreče
4. DEN: Přes Motovun, Makovci, Vižinadu zpět do Poreči
5. DEN: Po Poreči

----------------------------------

1. DEN
K rodinnému domku, kde máme zajištěné ubytování přes Booking.com přijíždíme v pondělní poledne. Po deštivé cestě nás přivítá paní domácí, od které se dozvídáme, že i zde v Poreči teď tři dny pršelo.

Po vybalení se jdeme podívat k cca 300 metrů vzdálenému moři, kde samozřejmě nikdo není, ale voda je teplá. Ještě se chvíli procházíme, ale po chvíli se už vracíme zpátky k našemu ubytování.

FOTO - https://photos.app.goo.gl/7yheGtEM5vdpolXG2

2. DEN
Druhý den se necítím optimálně a tak kluci vyrážejí na projížďku beze mě. Jdu se teda podívat k moři a podívat se do samotné Poreče. 
Moře je dneska nějak rozbouřené, ale počasí je oproti pondělku lepší a tak si dávám v Poreči i první zmrzlinu.

Po zmrzlině jdu do centra a k Bazilice sv. Eufrazie, která je ústřední budova Biskupského komplexu v Poreči.

Na večer je pěkný západ slunce, což naznačuje, že zítřejší den vypadá nadějně :)

FOTO - https://photos.app.goo.gl/Prb3PMiov5nANMtc2
TRASA www.strava.com/activities/1180851579

3. DEN
Ve středu jsem už fit, počasí je také luxusní a nás čeká výjezd na Vojak (1396 m.)..... 
O dalším dnu více ZDE... (ještě nenapsáno)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .