Přeskočit na hlavní obsah

SRAZ CYKLOBANDY 2/3: DIVOKÁ ORLICE - ZEMSKÁ BRÁNA - KAMIEŇCZYK - MLADKOV A ZPĚT DO TĚCHONÍNA

Po sedmi letech jsme opět s Cyklobandou zavítali do Orlických hor. Oproti roku 2010, kdy jsme projezdili centrální část (cestopis), jsme letos zavítali do její jižní části.
1. den: Ze Zábřehu přes Lanškroun, Jablonné n.O. do jižní části Orlických hor
2. den: DIVOKÁ ORLICE - ZEMSKÁ BRÁNA - KAMIEŇCZYK - MLADKOV A ZPĚT DO TĚCHOTÍNA
3. den: Těchonín - Suchý vrch - Štíty - Zábřeh

-----------------------------------------------
Původní odjezd v 9. hodin se kvůli nečekaným technickým problémům Zdenka odsunul o 45 minut, přitom jsme byli domluveni na 11. hodinu na prohlídku přehrady Pastviny.

Nakonec s 45 minutovým zpožděním vyjíždíme přes údolí řeky Tiché Orlice, za kterou nás čeká 2,6 km stoupání přes obec Sobkovice s kostelem sv.Prokopa.

Průměrné 7% stoupání dává zabrat, ale nejtěžších je posledních 600 metrů z průměrným 10% sklonem až za kostelem v Sobkovicích. V některých částech má stoupání i 14%. Z horizontu za obcí je pak pěkný výhled na přírodní park Suchý vrch-Buková hora s viditelným vysílačem a rozhlednou na Suchém vrchu (995 m.)

Z Faltusova kopce sjíždíme po cyklotrase č. 4074 přes Bořitov a o něco dále ale už z cyklotrasy uhýbáme a po nezpevněných cestách sjíždíme kolem chalup do obce Údolí, odkud je to již kousek k přehradě Pastviny.

Vodní nádrž Pastviny leží v jedné z nejkrásnějších lokalit Orlických hor. Vodní nádrž se rozprostírá na ploše 110 ha. a její délka je cca 7 km. V létě slouží přehrada ke koupání s travnatými i písčitými plážemi, projížďce na lodičkách či šlapadlech. Přehrada je rovněž oblíbeným rybářským revírem.

V 11. hodin přejíždíme po 193 m. dlouhé a 43 m. vysoké kamenné hrázi právě včas k exkurzi elektrárny.

Po exkurzi šlapeme dále na sever podél v.n. Pastviny na Kláštěrec nad Ohří.

Za Kláštercem n.O. opouštíme vodní nádrž a podél řeky Divoká Orlice pokračujeme po nezpevněné modré turistické trase. 
Projíždíme přes přírodní rezervaci Zemská brána kolem pěchotního srubu Na potoku...

podél Pašerácké lávky...

 až k Orlické chatě U Rampušáka, kde si děláme krátkou pauzu na polévku...

Zemskou bránu pak opouštíme přes jednu z jejich dominant kamenný most.

Za Zemskou bránou náš čeká dnešní nejdelší, takřka 6 km stoupání přes České Petrovice až ke Kašparově chatě na Adamu (752 m.) (Chata se nachází cca 100 m. od silnice)

Od chaty je pěkná vyhlídka na masiv Králického Sněžníku

Po výjezdu musí následovat sjezd a my tak po chvíli sjezdu po české straně odbočujeme do Polska kde dále z kopce sjíždíme po teprve nedávné vyasfaltované silnici do obce Kamieňczyk

Důvod naší návštěvy je prostý, rybářská farma Żubr (Godspodarstvo rybne).
Dáváme se výborného a hlavně čerstvého pstruha (15 Zl / 110 Kč) s bramborami (5 Zl / 35 Kč) a někteří i se zeleninou (35 Kč)

Po návratu z Polska, s krátkou zastávkou na farmě Lichkovský dvůr, v blízkosti říčky Tichá Orlice, pokračujeme do Mladkova, kde máme zastávku na občerstvení.

Z Mladkova to máme již jen kousek zpátky do Těchonína, kde večer přijde na řadu zábava i opékání párků.

INFO
Vzdálenost: 56 km
Nastoupáno: 989 m.

FOTO
- Google foto
- Zonerama foto

VIDEO


► 3. den: Těchonín - Suchý vrch - Štíty - Zábřeh

MAPA
- Strava.com
- Garmin Connect
- Cykloserver
- Endomondo360° FOTO


FOTO


Více fotek: https://goo.gl/photos/vCh6GSzSrWYsiKMF6

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: NASTAVENÍ ČASU SPÁNKU, MĚŘENÍ SPÁNKU, DÝCHÁNÍ, PULZNÍ OXYMETRIE

Od roku 2018 Garmin neustále vylepšuje měření spánku, tím že využívá pro jeho sledování stále více funkcí. Pokročilé sledování spánku se skórem spánku (Advanced Sleep Monitoring) sleduje spoustu metrik, které vám pomohou monitorovat a zlepšit váš spánek. Doby a fáze spánku jsou rozpoznávány na základě kombinace údajů o srdečním tepu, variabilitě srdečního tepu a tělesných pohybech. Cenná data pro analýzu a zlepšování spolehlivosti měření poskytují údaj o věku zadaný v profilu uživatele a detekovaná osobní fyziologická data.