NA KOLE DO HORNÍCH HOLČOVIC K ROZHLEDNĚ "NA SKALCE"

Rozhledna "Na skalce" stojí nad obcí Horní Holčovice od loňského listopadu a po mé loňské návštěvě rozhledny se na ní vydávám i letos.


Z Krnova nejdříve jedu po Staré Ježnické a poté přes Ježnícký les po tzv. staré tankové cestě na Húrku (tzv. Tři kaštany). Po sjezdu do Hošťálkovy stoupám po klidné asfaltové cestě do Starých Purkartic, kde zatáčím a pokračuji po rozbité cestě na Dlouhou Ves. Na vrcholu stoupání před sjezdem do obce je pěkný pohled na protější stráň s rozhlednou. Po sjezdu do Dlouhé Vsi pokračuji opět po cestě do Jelení, odkud stoupám do Horních Holčovic.
Před vjezdem do obce mě vítají tři postavy z balíků slámy, v samotné obci ještě fotím starou dřevěnou zvoničku a pokračuji podél obory.
Bohužel mám smůlu, tentokrát zubry, jeleny a další zvířata nevidím. Za posledním domkem v obci odbočuji doprava a poté hned doleva. Po chvíli najíždím již na kamenitou cestu. Kamení je ale dost hrubé a nejede se po něm moc dobře.


Rozhledna se nachází na jižním nezalesněném svahu v nadmořské výšce výšce cca.752 m.n.m. Je zde výhled na vrcholky Jesenických hor, Beskyd, Nízkých Tater, a také na polskou nížinu. Dřevěná rozhledna je vysoká 20 metrů a byla postavena na základě dnes již neexistující rozhledny, která stála do roku 1946 na nejvyšší hoře Jizerských hor – Smrku. Rozhledna stojí na skalním podloží proto také dostala název "Na Skalce".


Po návštěvě rozhledny sjíždím na cestu a pokračuji dále na západ. Po chvíli vjíždím do lesa a klesám do Sokolího Dolu. Po asfaltové cestě projíždím příjemným prostředím této chatové osady do obce Spálené u Holčovic. Z Holčovic mě čeká poslední dnešní stoupání do České Vsi, kde opouštím silnici a po chvíli vjíždím na vrstevnicovou lesní cestu, z které na pár místech lze vidět na Město Albrechtice. Za odpočívadlem "U boroviček" (538 m.n.m.) mě čekal sjezd do Vraclávku a poté cesta po silnici přes Hošťálkovy do Krásných Louček. Po cyklotrase č.55, Slezské magistrále pak přijíždím zpátky do Krnova.

Cesta z roku 2013: http://petmikeska.blogspot.cz/...l

FOTOGALERIE:
https://plus.google.com/photos/...


VIDEO:


MAPA


MAPA NA CYKLOSERVER.CZ
(Kliknutím na mapu se Vám zobrazí celá on-line mapa)
MAPA S VYZNAČENÝM POVRCHEM TRASY
Modrá - asfalt, 
fialová - horší asfalt, hnědá - štěrk, nezpevněný povrch, černá - kamenitá


PHOTOSPHEARE - 360 ° SNÍMKY


Komentáře