VILLACHER ALPENSTRASSE

Horská silnice Villacher Alpenstrasse vede z Villach-Möltschach (550 m), kde začíná u skokanských můstků (Villacher Alpen Arena) na Dobratsch (Rosstratte 1732 m)

Hned za mýtnou bránou vede trasa první dva kilometry serpentinami, přitom již v druhé se octnete již na vrcholu věže skokanského můstku. Po 3,4 km lze z parkoviště č.2 (862 m.n.m.) spatřit nádherný pohled na celý Villach a okolní jezera. Dále však lesní porost na delší dobu znemožňuje další výhledy. Po 6 km na parkovišti č.3 ( 965 m.n.m.) lze spatřit zříceninu hradu Finkenstein a Julské Alpy. Pohled z 2. parkoviště


Další parkoviště č.5 (1307 m.n.m.) s výhledem se nachází na 10,3 km a nabízí výhledy Rakousko , Slovinsko a Itálii. 

Po 13 km Vás pak čeká nejlepší místo na výhledy u parkoviště č.6 (1483 m.n.m.). Vyhlídková plošina "Red Wall", která se nachází nad strží, a nabízí dech beroucí panoramatický výhled na Julské Alpy, Karavanky a Karnské Alpy a také do údolí na klikatící se řeku Drávu. 


Také zde můžete navštívit alpskou zahradu se zaměřením na alpskou flóru a rostliny z jiných horských oblastí na světě. Kousek pod cílem na 15,3 km (1650 m.n.m.) na parkovišti č. 8 projedete kolem Aichingerovy chaty. 

Cíl této trasy a konec asfaltové silnice je na parkovišti Rosstratte (1732 m.n.m.) u horské chaty Rosstrattenstüberl, odkud máte výhled takřka na celé Korutany.


Od chaty je i výchozí bod pro pěší túry na vrchol Dobratsch (2167 m.n.m).

Za chatou je závora i značka zákaz vjezdu, při mé návštěvě jsem nevěděl zda dále mohou jen pěší a tak jsem se zeptal místního farmáře zda můžu s kolem dál po šotolinové cestě nahoru a ten mi odpověděl kladně. Na vrchol je to od chaty ještě cca 4 km. Kousek za chatou je sklon kopce místy až 16 % a povrch cesty nic moc. Bohužel moc daleko jsem se nedostal, protože začala bouřit a tak jsem se raději vrátil k chatě u parkoviště. 
Villacher Alpenstrasse má délku 16 km a nastoupáte zde 1170 m., průměrný sklon je 6,8 %

Info: http://www.villacher-alpenstrasse.at
Webkamery: http://dobratsch.it-wms.com

FOTOGALERIE:
https://goo.gl/photos/JFQTJH8TVGSrYCjE7
SEGMENT:


VÝŠKOVÝ PROFIL:


VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=VWGE4P4tae8 - Villach z 2 park
https://www.youtube.com/watch?v=eyE_Ut0f5BQ - vrchol
http://youtu.be/qiB_bCdJgFk - zrychlená cesta (z auta)


PLÁNEK TRASY:

FOTO:


Komentáře