Přeskočit na hlavní obsah

ČESKO-SASKÉ ŠVÝCARSKO A OKOLÍ + DRÁŽĎANY

Nový, rozšířený cestopis z Českosaského Švýcarska   2011 
CELKEM
Na kole: 40 + 107,5 + 47 + 138 + 105 + 41 + 172,5 = 651 km
Pěšky: 8,5 + 5 + 3 + 8,5 = 25 km
(Kvalita fotografií, je ovlivněna tehdejšími možnostmi)

1) DĚČÍN - VYSOKÁ LÍPA - DOLSKÝ MLÝN - VYSOKÁ LÍPA
První den patřil cestě do Vysoké Lípy, odkud jsem v dalších dnech podnikal výlety po Českosaském Švýcarsku. V pozdní odpoledne jsem dnes stihl ještě návštěvu Dolského mlýna, známého z filmu Pyšná princezna.
2) VYSOKÁ LÍPA - KONIGSTEIN - BAD SCHANDAU - HOHNSTEIN - KUHLSTALL - VYSOKÁ LÍPA
Druhý den už patřil naplno návštěvě Českosaského Švýcarska, konkrétně jeho německé, Saské, části. Navštívil jsem pevnost Königstein, s nádherným výhledem na kroutící se Labe, vyhlídku Brandt, nazývanou balkon Saského Švýcarska. Dále jsem projel romantickým údolím Kirnitzschtal s tramvajovou linkou vedoucí k Lichtenhainskému vodopádu. Zajel jsem si také ke skalní bráně Kuhstall a údolím jsem se vrátil zpátky do kempu.
3) VYSOKÁ LÍPA - MALÁ PRAVČICKÁ BRÁNA - HRAD ŠAUNŠTEJN - ROZHLEDNA WEIFBERG - JETŘICJOVICKÉ SKÁLY - VYSOKÁ LÍPA
Třetí den jsem na začátku udělal menší zajížďku k malé Pravčické bráně a k bývalému hradu Šauštejn. Poté jsem si odskočil do Německa na rozhlednu Weifberg, odkud jsem se vrátil Křinickým údolím zpět do Česka. V Jetřichovicích jsem opět obul turistické boty a vyrazil na Mariinu skálu, Vylémininu vyhlídku a Rudolfův kámen.
4) VYSOKÁ LÍPA - DRÁŽĎANY - BASTEI - VYSOKÁ LÍPA
Čtvrtý den patřil cestě podél Labe do Drážďan. Na zpáteční cestě jsem se zastavil na snad nejnavštěvovanější turistické atrakcí v Saském Švýcarsku, na skalním útvaru s vyhlídkovými plošinami Bastei, která je vzdálená cca 15 kilometrů od hranic s Českem.

5) VYSOKÁ LÍPA - GRANZPLATTE - TISKÉ STĚNY - RŮŽOVÁ VYHLÍDKA - BELVEDER - VYSOKÁ LÍPA
Na pondělní, pátý den, jsem měl naplánovaný volný den, ale kvůli kazícímu se počasí jsem se rozhodl přeložit ho na následující den. Tento den patřil návštěvě skalního města Tiské stěny a několika labských vyhlídek - Grenzplatte, Růžová vyhlídka, vyhlídková terasa Belveder a Kamenická vyhlídka.
6) VYSOKÁ LÍPA - PRAVČICKÁ BRÁNA - BAD SCHANDAU - VYSOKÁ LÍPA
Poslední, šestý den ve Vysoké Lípě, resp. v Českosaském Švýcarsku, jsem navštívil Pravčickou bránu a pak jsem už jen relaxoval v lázních Toscana Therme v Bad Schandau.
7) VYSOKÁ LÍPA - ÚSTÍ N.L. - LITOMĚŘICE - MĚLNÍK - LYSÁ N.L.
Z Českosaského Švýcarska vedla moje zpáteční cesta do Lysé n.L. Protože v dnešní době (r.2024) už vede tato část cyklotrasy mimo silnice a z velké části také po cyklostezkách, zmíním tu jen společné body ebo zajímavé místa.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .