Přeskočit na hlavní obsah

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO: 1) DEN: DOLSKÝ MLÝN

První den patřil cestě do Vysoké Lípy, odkud jsem v dalších dnech podnikal výlety po Českosaském Švýcarsku. V pozdní odpoledne jsem dnes stihl ještě návštěvu Dolského mlýna, známého z filmu Pyšná princezna.
Nový, rozšířený cestopis z Českosaského Švýcarska   2011 
(Kvalita fotografií, je ovlivněna tehdejšími možnostmi)
ITINERÁŘ 
1) DĚČÍN - VYSOKÁ LÍPA - DOLSKÝ MLÝN - VYSOKÁ LÍPA ⤵
2) VYSOKÁ LÍPA - KONIGSTEIN - BAD SCHANDAU - HOHNSTEIN - KUHLSTALL - VYSOKÁ LÍPA 
Ještě nenapsáno:
6) VYSOKÁ LÍPA - PRAVČICKÁ BRÁNA - BAD SCHANDAU - VYSOKÁ LÍPA
7) VYSOKÁ LÍPA - ÚSTÍ N.L. - LITOMĚŘICE - MĚLNÍK - LYSÁ N.L.


1) DĚČÍN - VYSOKÁ LÍPA - DOLSKÝ MLÝN - VYSOKÁ LÍPA
Ve čtvrtek 21.4. se z Krnova vydávám vlakem, abych po 7 hodinách s 2 přestupy dorazil v 14:00 hod. do Děčína, odkud mě ještě čekala cesta z nádraží do kempu ve Vysoké Lípě. 
V Děčíně se vydávám k zámku, ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice.
K zámku vede přístupová cesta, zvaná „Dlouhá jízda. Je ojedinělou barokní stavbou svého druhu v Čechách, která je dlouhá neuvěřitelných 292 metrů a 10 metrů široká. Cesta je po stranách lemovaná zdmi, někde až 7,5 metru vysokými. Bohužel je zámek uzavřený a já tak pokračuji v mé cestě do kempu ve Vysoké Lípě.
Cesta do Hřenska naštěstí není moc frekventovaná, takže cesta probíhá bez problémů. V Hřensku odbočuji na Vysokou Lípu, kde se kemp Mosquito stane mým domovem na 6 dní.
Do kempu přijíždím v 16:00 hod a protože mám čas, vydávám se ještě k Dolskému mlýnu.
Mlýn je známý z pohádky Pyšná princezna, bohužel z něho zbyly už jenom obvodové zdi.
INFO
Vzdálenost: 40 km
Nastoupáno: 578 m.
FOTOGALERIE

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.