Přeskočit na hlavní obsah

CYKLOTRASA ROŽNOVSKOU BEČVOU

První den víkendového putování po cyklostezkách Bečva začínáme v Hranicích na Moravě, kdy nás čeká nejdříve cesta podél Rožnovské Bečvy.
Řeka Bečva, největší levostranný přítok řeky Moravy má dva prameny a tudíž dvě větve Rožnovskou (Dolní Bečva) a Vsetínskou Bečvu (Horní Bečva). Obě se spojují ve Valašském Meziříčí a už jako řeka Bečva se vlévá do řeky Moravy mezi městy Troubky a Tovačov.

Z vlakového nádraží se vydávám s mým tradičním parťákem Petrem Mazúrem podél říčky Velička (přítoku Bečvy). Po levé straně míjíme zámek a synagogu a již po cyklotrase Bečva (ale také cykl.5 a Greenway K-M-W)  stoupáme přes Teplice nad Bečvou.
Za Teplicemi n.B. se cesta zlomí a čeká nás prudší sjezd bohužel již po kamenité cestě, která je spíše pro MTB kola než pro cykloturisty s naloženými koly.
Ve Skaličce je špatně umístěné značení a my tak pokračujeme doprava po cyklotrase č.5 a Greenway K-M-W. (Doleva pokračuje cyklotrasa č. 5A a cyklotrasa Bečva po které jsme se vraceli následující den ze Vsetínské Bečvy.)
Cesta dále 3 km stoupá po prázdných silnicích přes Zámrsky na Nemětice. 
Po stoupání ze Skaličky do Nemětic dále sjíždíme do Hustopeče nad Bečvou, kde se vracíme na cyklostezku Bečva. V obci projíždíme kolem kostela a zámku, kde se nachází i muzeum. 
Za Hustopečemi n.B. pak opouštíme cyklotrasu č.5 a Greenway K-M-W a po cyklotrase Bečva a cykl. 6262 kolem Hustopečských rybníků se vracíme blíže k řece Bečva.
Před Valašským Meziříčím najíždíme na cyklostezku, po které až s malými výjimkami budeme pokračovat až za Dolní Bečvu. Nová cyklostezka tu ještě není dobře značena, ale díky kamarádovi Láďovi, který nás přijel první den doprovodit a který to tu dobře zná projíždíme zde bez problémů.
Na kraji Valašského Meziříčí přijíždíme po cyklostezce k soutoku, kde se Rožnovská Bečva vlévá do Vsetínské Bečvy a pokračuje již jen jako Bečva. 
Od soutoku se pak stáčíme na východ a podél Rožnovské Bečvy pokračujeme přes město, kde se ještě zastavujeme v centru. Zde si děláme krátkou pauzu na jídlo i na pár fotek pěkného zámku Žerotínů.
Za městem pokračujeme dále po cyklostezce (cykl. Bečva a cykl.6260) v blízkosti Bečvy do Rožnova pod Radhoštěm kde projíždíme kolem Valašského muzea v přírodě a podél řeky dál za město. 
Původně jsem uvažoval navštívit Jurkovičovu rozhledu, ale počasí dnes výhledům nepřeje a tak pokračujeme dále kolem Valašského golfového hřiště do Dolní Bečvy. 
Po cyklostezce jsme tak prakticky jeli z Valašského Meziříčí přes Rožnov p.R. až mezi Dolní a Prostřední Bečvu. 

Po bočních cestách dojíždíme za chvíli do Prostřední Bečvy k hotelu Zavadilka
Za hotelem cyklotrasa Bečva a č.6260 pokračuje po cyklostezce, která vede vedle silnice, až za obec Horní Bečva.
Za obcí Horní Bečva, před v.n. Horní Bečva cyklotrasa končí.
Nekončí zde ale naše cesta. Pokud jsme z Rožnova p.R. lehce stoupali, nyní nás čekalo na 8 km 310 m. převýšení a průměrným 4% sklonem na Bumbálku, hranici se Slovenskem.
Na Bumbálce už bylo celkem mlhavo a tak se tu dlouho nezdržujeme a sjíždíme do Makovského sedla. 
V Makově odbočujeme a kolem památníku partyzánů ve Slovenském národním povstání sjíždíme do obce Leskové.
Před obcí Lesková začíná cyklotrasa vsetínskou Bečvou. 
Ta nás čeká, ale až další den. Dnes se ještě ubytováváme v naší chatce v areálu Lesková. 
A protože v nedalekém hotelu Galík je svatba vydáváme se na večeři do Penzionu, restaurace, minipivovaru Pod Pralesem. 
Info: Návštěvnici cyklotrasy Rožnovské Bečvy jezdí tuto trasu nejvíce obráceně, tedy od Horní Bečvy, aby měli cestu z kopce, přes Valašské Meziříčí do Tovačova.
Mě se nejvíce líbil úsek po cyklostezce z Valašského Meziříčí za Rožnov pod Radhoštěm. Za prostřední Bečvou u hotelu Zavadilka už vede trasa v blízkosti silnice a už mě zde nic nezaujalo. Co mě trochu zklamalo je značení trasy, kdy na některých místech chybělo. Čekal bych, že zde uvidím i více symbolů cyklostezky Bečva, ty jsou vidět jen v blízkosti větších měst.
INFO:
Vzdálenost: 81,80 km
Nastoupané metry: 918 m.
TRASA
www.strava.com/activities/396438869

2. den: Cyklostezka podél Vsetínské Bečvy

A jak to viděl můj spolucestující Petr si můžete přečíst zde: http://opavskecyklostranky.blogspot.cz/...
Oficiální web: www.cyklostezkabecva.com
FOTOGALERIE:
- Google foto
- Zonerama
VIDEO:

MAPA:
ww.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=191020

FOTO:
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.