Přeskočit na hlavní obsah

MALÁ FATRA 2015 2/2: HŘEBENOVÁ CESTA - SNILOVSKÉ SEDLO, VRCH CHLEB, VRCH STENY

Druhý den na Malé Fatře se přesunujeme autem k chatě Vrátna, dolní stanice lanovky, odkud po zelené značce stoupáme nejdříve kaňonem po kamenité cestě a poté po svahu k sedlu za Kraviarskym. 

Na rozcestí Chrapáky máme možnost pokračovat na Velký Kriváň, ale kvůli špatnému počasí pokračujeme po hřebeni mezi borovicemi na Snilovské sedlo, vrchní stanici lanovky.

Chvíli se na chatě zdržíme na jídlo a poté pokračujeme již po hřebeni. Mlha moc neustupuje, i když se občas na chvíli roztrhá.

Na vrcholu Chlebu 1646 m. nás ještě stále doprovází mlha...

...ale o chvíli se mění vítr a místo jižního začne foukat vítr severní, který odnese všechnu mlhu pryč.
Najednou se nám začnou otevírat výhledy, které nám byli během tohoto víkendu zapovězeny.


Na severním vrcholu Steny máme pěkný výhled jak na Velký Rozsutec (1609 m.) tak nedaleký vrch Stoh (1608 m.)

Po fotce na severní straně vrchu Steny...

... za Poluďnovým grúňem začínáme sestupovat po sjezdovce k chatě Na Grúni. Sjezdovka je po deštích ale dost podmáčená a tak hodně klouže. 

Po několika pádech přicházíme na chatu, kde si dávám výborné Strapačky.

Po žluté tur. trase s chatou Na Grúni a Velkým Rozsutcem za zády...

 ... scházíme poté k chatě Vrátná

Cestou zpátky se ještě na chvíli zastavujeme u sochy Jánošíka v Terchové

Večer pak usedáme u televize a fandíme našim i vítěznému Saganovy na mistrovství světa v cyklistice.

INFO:
Vzdálenost: 15 km
Nastoupané metry: 1116 m.

FOTO:
- Google foto


MAPA:


Další den před odjezdem se jedeme podívat na novou rozhlednu nad obcí Terchová.

 Ta však je těsně před otevřením a tak se aspoň rozhlížíme do okolí zpod rozhledny.

FOTO:
- Google foto

Cestopis z prvního dne: Jánošíkovy diery, Velký Rozsutec

FOTO

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném