Přeskočit na hlavní obsah

VKJ 15 - KOLEM SLEZSKÉ HARTY NA VELKÝ ROUDNÝ A PŘES UHLÍŘSKÝ VRCH ZPĚT DO KRNOVA

Na další z vrcholů letošní Vrchařské koruny Jesenicka mířím přímo z Krnova přes Horní Benešov do Leskovce n.M., kde zajíždím přímo k v.n. Slezská Harta. Nejprve po jejím břehu a poté v její blízkosti pokračuji až na její hráz, kde mě již čeká kamarád z Opavy Petr Mazur, s kterým pak absolvuji zbytek dnešní cesty.

Po silnicích III. třídy vede naše cesta do Roudna, odkud stoupáme na Velký Roudný. Od parkoviště vede trasa již po nezpevněné cestě, vlastně po trávě :). Nejhorší je pak právě trasa po trávě, kdy procento stoupání začíná na 9% a stále stoupá. V druhé polovině pak překračuje 20 % a končí u 26 % :). To se prostě nedalo vyjet a tak musíme pěšky.

Dřevěná rozhledna na Velkém Roudném byla postavena v roce 2007, je vysoká 20 m. a leží ve výšce 780 m. Z rozhledny je výhled na hřeben Hrubého Jeseníku, na Nízký Jeseník, Krnovsko, Opavsko, Beskydy a Oderské vrchy.Z rozhledny pokračujeme po silnici přes Volárnu, Novou Pláň, kde opouštíme prostředí Slezské Harty, do Valšova. Zde si dáváme malou občerstvovací zastávku a pomalu stoupáme po vedlejší silnici přes Moravskoslezský Kočov, za kterým lipovou alejí stoupáme na dnešní druhý vrchol.

Křížová cesta na Uhlířský vrch (672 m.) je 500 m. dlouhá a na jejím konci stojí poutní kostel zasvěcený Panně Marii Pomocné.
Přes Bruntál pak dojíždím zpátky do Krnova, Petra čeká ještě cesta až do Opavy.


Fotogalerie: https://photos.app.goo.gl/...

Trasa:


Video:


360° foto - Panoramatické foto
Slezská Harta u Leskovce n.M.Rozhledna na Velkém RoudnémPohled z rozhledny na velkém RoudnémFoto:
Komentáře

  1. No, kamarád 🤔. Bolševický troll to je, ale Boží mlýny pořád melou. Sorry Peťo musel jsem

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.