VKJ 15 - KOLEM SLEZSKÉ HARTY NA VELKÝ ROUDNÝ A PŘES UHLÍŘSKÝ VRCH ZPĚT DO KRNOVA

Na další z vrcholů letošní Vrchařské koruny Jesenicka mířím přímo z Krnova přes Horní Benešov do Leskovce n.M., kde zajíždím přímo k v.n. Slezská Harta. Nejprve po jejím břehu a poté v její blízkosti pokračuji až na její hráz, kde mě již čeká kamarád z Opavy Petr Mazur, s kterým pak absolvuji zbytek dnešní cesty.

Po silnicích III. třídy vede naše cesta do Roudna, odkud stoupáme na Velký Roudný. Od parkoviště vede trasa již po nezpevněné cestě, vlastně po trávě :). Nejhorší je pak právě trasa po trávě, kdy procento stoupání začíná na 9% a stále stoupá. V druhé polovině pak překračuje 20 % a končí u 26 % :). To se prostě nedalo vyjet a tak musíme pěšky.

Dřevěná rozhledna na Velkém Roudném byla postavena v roce 2007, je vysoká 20 m. a leží ve výšce 780 m. Z rozhledny je výhled na hřeben Hrubého Jeseníku, na Nízký Jeseník, Krnovsko, Opavsko, Beskydy a Oderské vrchy.Z rozhledny pokračujeme po silnici přes Volárnu, Novou Pláň, kde opouštíme prostředí Slezské Harty, do Valšova. Zde si dáváme malou občerstvovací zastávku a pomalu stoupáme po vedlejší silnici přes Moravskoslezský Kočov, za kterým lipovou alejí stoupáme na dnešní druhý vrchol.

Křížová cesta na Uhlířský vrch (672 m.) je 500 m. dlouhá a na jejím konci stojí poutní kostel zasvěcený Panně Marii Pomocné.
Přes Bruntál pak dojíždím zpátky do Krnova, Petra čeká ještě cesta až do Opavy.


Fotogalerie: https://photos.app.goo.gl/...

Trasa:


Video:


360° foto - Panoramatické foto
Slezská Harta u Leskovce n.M.Rozhledna na Velkém RoudnémPohled z rozhledny na velkém RoudnémFoto:
Komentáře

  1. No, kamarád 🤔. Bolševický troll to je, ale Boží mlýny pořád melou. Sorry Peťo musel jsem

    OdpovědětVymazat

Okomentovat