Přeskočit na hlavní obsah

VALTICE, ALTLICHTENWARTH, BŘECLAV

🚲Poslední den návštěvy jižní Moravy patřil krátkému výjezdu do Rakouska. Projeli jsme kolem hraniční stezky bosou nohou, rybníka Landschaftsteich Katzelsdorf, k válečnému památníku s rozhlednou (Aussichtswarte mit Kriegerdenkmal). Zpátky do Valtic jsme se vrátili přes lovecký zámek Pohansko a Dianin chrám (Rendez-vous). Při cestě domů jsme se ještě zastavili za Valticemi na Spěvákově Farmě.
Jižní Morava 2023
1) Kyjovsko
2) VALTICE, ALTLICHTENWARTH, BŘECLAV ⤵

2) VALTICE, ALTLICHTENWARTH, BŘECLAV ⤵
Hned z Valtic jsme začali stoupat k rakouským hranicím, kde jsme si kousek zajeli nad město Schrattenberg. Nachází se zde Stezka bosou nohou (Barfußweg). Okružní trasa o délce necelých 5 km vede z rakouské obce Schrattenberg směrem k Valticím, resp. ke Kolonádě na nejvyšším bodě Lednicko - valtického areálu.
Návštěvníci se zde mohou projít bosí po kůře, šiškách, písku, kamenech...
My jsme se chvíli zastavili jen na začátku této stezky, u prvního stanoviště s odpočívadlem a pár atrakcemi.
Cestou jsme omylem kousek odbočili z naší trasy, kde jsme objevili Kapli svatého Huberta (Hubertuskapelle).
U městečka Katzelsdorf se na chvíli zastavujeme u rybníka Landschaftsteich Katzelsdorf, kde právě několik lidí vytahuje své udice na ryby. Jinak rybník slouží i ke koupání. Dnešní den, jak ty předešlé je hodně horký. Již o půl jedenácté zde teploměr ukazuje venkovní teplotu 27,6°C a vody 27°C.
Na nejjižnější části naší dnešní cesty po Rakousku, přijíždíme k obci Altlichtenwart. Na kopci Hutsaulberg byl v roce 1923 postaven válečný památník s rozhlednou (Aussichtswarte mit Kriegerdenkmal). Pod ní se nachází válečná kaple, kde našli místo posledního odpočinku padlí vojáci z obou světových válek.
Ve výšce 274 metrů nad mořem je to nápadný bod v krajině, který nabízí široký panoramatický výhled na více než 50 měst. Je odtud vidět celý severovýchodní Weinviertel, jižní Morava a východní Slovensko.
Z Rakouska se vracíme do Česka přes empírový lovecký zámek Pohansko, který který zde nechali postavit Lichtenštejnové v letech 1810 – 1812, k loveckým účelům.
Na chvíli se schováváme ve stínu parku. Po poledni ukazuje teploměr na slunci 41°C.
Podél řeky Dyje pokračujeme směr Břeclav. Tu nakonec objíždíme po její západní straně.
¨
V Poštorné u Břeclavi máme krátkou zastávku u jednoho z hlavních architektonických magnetů města, kostela Navštívení Panny Marie, postavený v letech 1895 – 1898.
Lednicko-valtickým areálem se dostáváme ke konci naší trasy k Dianinu chrámu (též Rendez-vous či Rendezvous), který nechal v roce 1812 postavit Jan I. z Lichtenštejna. Zámeček dostal podobu římského vítězného oblouku. Dominantou interiérů je hlavní sál o rozměrech 7×16 metrů, vyzdobený bohatým štukováním.
Den končíme zpátky ve Valticích nákupem vína ve vinařské stodole CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s.
Cestou zpátky do Krnova se ještě zastavujeme za Valticemi na nákup farmářských výrobků v Spěvákově Farmě.
INFO
Vzdálenost: 54,90
Nastoupané metry: 399 m.
FOTOGALERIE
- Fotky Album
TRASA
- www.strava.com/activities/9461591502
MAPA
VIDEO SHORTS - cesta v krátkém videu (10 sek.).

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.