Přeskočit na hlavní obsah

ÚDOLÍM BÍLÉ OPAVY NA PRADĚD V ZIMĚ

Údolím Bílé Opavy je jedna z nejhezčích cest v Jeseníkách, kterou jsem měl možnost navštívil vícekrát, viz např. Naučnou stezkou Bílá Opava.
V zimě kdy je údolí pod sněhem jsem jí ale nešel a tak jsme se s kamarády domluvili a vyrazili.

Auta necháváme kolem desáté hodiny v Karlové Studánce na parkovišti u hotelu Hubertus. V létě jsme sice použili i parkoviště o něco výše, v místě kde se turistická trasa odpojuje od silnice, ale v zimě se zde parkovat nedá.

Na rozcestí modré a žluté turistické trasy vybíráme podle doporučení bezpečnější modrou trasu. Jak jsme se později dozvěděli, i žlutá turistická trasa byla dobře vyšlapaná a schůdná a viděli jsem zde jít i děti.


Horská služba turistickou cestu v zimním období sice nedoporučuje, ale pokud není ledovka a je vyšlapaná cesta ve sněhu, není po modré tur. trase větší problém jít, i když sníh může být hlavně po ránu kluzký. Určitě ale doporučuji nesmeky a trekové hole :). Žlutá je nebezpečnější hlavně kvůli lávkám, které mohou být hodně kluzké.

Místy je cesta trochu nebezpečnější a doporučuji raději nesmeky na boty.
Na rozcestí "Pod Ovčárnou" (1213 m.), kousek za místem kde se opět spojuje žlutá a modrá turistická trasa si dáváme krátkou pauzu.
Další naše kroky, které se stále více a více boří ve sněhu, vedou kolem vleku "Malý Václavák" na Petrovy kameny a na Barborku, kde jsme po cca 6,5 km a dvou hodinách.
Od Barborky se vydáváme směr Praděd, bohužel počasí, se začíná kazit a mraků je čím dál více.
Nahoře je už docela zima a chvílemi se nám také Praděd ztrácí v mracích. 
Na nejvyšším bodu Moravy Pradědu 1492 m.n.m. jsme po 9 km a třech hodinách.

Po obědě se vydáváme na zpáteční cestu, bohužel počasí se moc nezměnilo. O tom, že vedle cest leží hodně sněhu se přesvědčujeme také na vlastní kůži :)
Zpáteční cesta je rychlejší, ale také podél Bílé Opavy pro některé obtížnější. Nakonec zpátky do Karlové Studánky docházíme kolem šesté hodiny už za tmy.
INFO
Vzdálenost: 18,4 km
Čas: 6:07 hod.
Nastoupáno 739 m.

FOTOGALERIE
https://photos.app.goo.gl/Y4DX4zx3DAsiG6SC9
ODKAZY
- https://www.turistika.cz/rady/bila-opava-naucna-stezka-narocnost-obcerstveni/detail

MAPA
https://mapy.cz/s/3m8pn


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Když se snažíme dosáhnout svých sportovních cílů, chceme se cítit odměněni za své úsilí. Odznaky Garmin Connect přinášejí rychlý a snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, získávat body a uznání za své aktivity. Díky bodům můžete soutěžit se svými známými, stoupat v žebříčku a dosahovat vyšších úrovní. Čím více aktivit dokončíte, tím více bodů získáte.  Úrovně odznaků se pohybují od 1 do 10.

ROZDÍLY MEZI: GARMIN FENIX 8 & EPIX 2 PRO & FENIX E. JAKÉ AMOLED HODINKY VYBRAT ?

⌚ Hlavní vlajkovou lodí Garmin je nyní Fenix 8 Amoled, který postupně více a více poráží verze s MIP ( transflektivním)  displejem. Fenix 8 Amoled, není nejlevnější, přesto si najde mnoho příznivců. Pro ty, kteří hledají jinou variantu s Amoled displejem, se pokusím přijít s menším srovnáním.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE, ODPOJUJE SE BLUETOOTH, HODINKY NEJDOU SPÁROVAT

Jedním z největších problému Garmin je, že doplácí na to, že každý výrobce telefonu, někdy i model má jiné nastavení. Např. některé nastavení automaticky uspávají Connect (a jiné aplikace) a tím pak vaše zařízení, např. hodinky nedostávají potřebné informace z telefonu.