STRAVA AKTUALIZOVALA SVOJI GLOBAL HEATMAP


Oblíbená sportovní aplikace Strava.com po delší době aktualizovala svou Heatmapu (teplotní mapu) která ukazuje, kde lidé nejvíce jezdili na kole, běhali, plavali, lyžovali, ...


Nová mapa používá šestkrát více dat než ta původní z roku 2015. Využívá více jak miliard aktivit z 31 různých sportů od více než 10 milionů sportovců o vzdálenosti 27 miliard kilometrů a dobou trvání 200 000 let.

Generální ředitel společnosti Strava James Quarles říká: "nejsou to jen běžci a cyklisté, ale i lyžaři, turisté, kiteboardisté ​​a dokonce i horolezci na Everestu, kdo jsou započítáni do více než 1 miliardy nahrávek z komunity Strava."Na nové interaktivní mapě si můžete tak zobrazit populární cyklistické, běžecké, plavecké ale i zimní trasy. Čím jasnější je stopa na mapě tím je trasa oblíbenější (používanější)

Uživatelé Strava Premium si mohou vytvořit osobní heatmapu a vizualizovat své aktivity v průběhu času.

Strava Metro pomocí Heatmapy využívá údaje z nahraných aktivit pro informace a plánování pěší a cyklistické infrastruktury ve více než 70 městech po celém světě.

Heatmapu můžete použít i při plánování Vaší trasy,viz: https://petmikeska.blogspot.cz/...

Zde je ukázka Heatmapy pro běh, kolo a zimní sporty. Jak je vidět bohužel i na mapě pro běh a kolo se pletou aktivity se zimních sportů (sjezdovka vlevo nahoře). Je to dáno tím, že lidé si aktivitu neopraví např. z běhu či kola na lyže.

Heatmapa - Běh

Heatmapa - Kolo

Heatmapa - Zima

Komentáře