Přeskočit na hlavní obsah

RYCHLEBSKÉ STEZKY NA KONCI ŘÍJNA 2017 (SUPERFLOW, TRAIL WEISSNERA A PODÉL ČERNÉHO POTOKA)

Když se Honza zmínil v pátek zda poslední den babího léta nezajet na Rychlebské stezky, první co mě napadlo bylo, že je to super nápad. O chvíli později ve mě ale začali hlodat myšlenky, jestli vlastně na to mám. Přeci jenom downhill nejezdím, techniku taky nemám nic extra a moje MTB kolo také není na ty tratě ideální.

Nakonec vyhrálo, že jsem o Rychlebských stezkách slyšel jen to nejlepší a chtěl jsem si je vyzkoušet. Kamarád mi navíc poradil že máme jet trail Superflow, kterou lze objet v pohodě i na MTB kole.
V sobotu ráno tak dáváme kola na auto a míříme do 70 km vzdálených Rychleb. Zdejší traily jsou spolu se Singltrekem pod Smrkem nejznámějšími a také nejrozsáhlejšími trailovými centry v České republice. 


Kousek na jih od obce Černá Voda jsme na "Základně" ještě před devátou a tak jsme na parkovišti jedním z prvních nedočkavců. V devět hodin se otvírá Bike Café, kde si Honza pochutnává na koláči a kávě, zato nám s Martinem stačí jen něco k pití. Zaplatíme si ještě dobrovolný měsíční příspěvek 70 Kč, za což dostáváme pásku a můžeme vyrazit.

Po svačině sedáme na kola a celý nedočkaví a s černým humorem vyrážíme vzhůru na Rychlebské kopce. Nejdříve vyrážíme na jižní svahy, kde potkáváme další bajkery, i když vlastně nevím jak si tito sjezdaři mezi sebou říkají.

Cesta zatím stoupá zatím většinou po lesních cestách a je vidět, že sjezdaři přeci jenom ty stoupání moc rádi nemají. Pár jich předjíždíme, ale po chvíli nás zase předjíždí jiní, ale jak se díváme tak ti jedou na elektrokolech :).
Po cca 3,8 km přijíždíme na rozcestí u takové skalky, kde se také nachází Mariin pramen, i když podle fotky to vypadá spíše na Honzův :).

Od Mariina pramene začíná trail Dr.Weissnera, jediný zdejší stoupající trail. Místy je tento trail pro mě technicky obtížnější, ale jinak dřevěné lávky, trocha kamení mi nevadí a užívám si.

Za trailem Dr.Weissnera cesta ještě stoupá až k odbočce k trailu Wales. Po 5,5 km a 400 výškových metrech zde končí stoupání od základny a po hřebeni trasa dále pokračuje jednak k trailům pod Sokolím vrchem a hlavně k našemu dnešnímu cíli, trailu Superflow.

U dřevěné brány, která Vás uvede do tohoto fantastického trailu ještě zastavujeme a snižujeme si sedlo (kdo si ho nesníží, pochopí brzo). Po nezbytném focení pak může dnešní parádní jízda začít :)

Superflow byl postaven ve spolupráci s Rowanem Sorrellem z firmy Back on Track, který je autorem těch nejlepších trailů a byl postaven přímo pro horská kola. Trasa se kroutí jak had, jsou zde klopené zatáčky, terénní vlny, takže se zde dá i trochu zaskákat, ale taky jen tak projet. Jízda je zde plynulá a kamenů zde mnoho nenajdete.

Na webu Rychlebských stezek, je napsáno, že trať Vám zabere 2 hodiny, nám však trvala 2,5 hodiny, ale bylo to dáno i tím, že jsme fotili, natáčeli... Čistý čas jsme měli 1,5 hodiny.

Na Základně si dáváme polévku a protože by byla škoda už odjet dáváme si ještě pohodový trail s minimálním převýšením podél Černého potoka do Vidnavy. Tento trail spíše připomíná lesní cestičky, které známe i z našich lesů, byť ne v takovém měřítku.

Ve Vidnavě se dlouho nezdržujeme a míříme zpět, tentokrát jinou cestou

Jižní trasa od "Základny" měřila s s 4 km zajížďkou do Vidnavy cca 24 km.

Na Základně se ještě pobavíme o dnešních dojmech a jak jsme udělali dobře, že jsme tu dneska vyrazili a poté již míříme zpět do Krnova.

INFO:
Vzdálenost: 43 km
Nastoupané metry: 840 m.

FOTO:
https://photos.app.goo.gl/CxpWE4Q2QUToxCf52

ODKAZY:
- www.rychlebskestezky.cz
- www.facebook.com/Rychlebske-stezky...

MAPA:
- Cykloserver
- GPSies.com
- Relieve

www.rychlebskestezky.cz/images/...
VIDEO:


FOTO:


Více fotek https://photos.app.goo.gl/CxpWE4Q2QUToxCf52

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.