Přeskočit na hlavní obsah

CESTA PO RAKOUSKÝCH KOPCÍCH 2017 - 1/3: TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN

Na začátku léta 2017 jsme se vydali na trochu kratší výlet Po Salzburských kopcích na okraji Vysokých Taur, v blízkosti Tyrolska a na dohled Korutan.
ITINERÁŘ
1. DEN TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN ⤵
2. Den: Mittersill - Krimml - Gerlospass - přehrada D.S. - Königsleiten a zpět

1. DEN TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN
První den přijíždíme do Taxenbachu až před sedmou hodinou večer, ale přesto se jedeme ještě projet do vedlejšího východního průsmyku od Grossglocknerstrasse.
Stoupání je jen mírné, je teplo a tak pokračujeme ještě dále než jsme plánovali
V první polovině je historické městečko Rauris, zde ale nakonec nezajíždíme a pokračujeme dále údolím.
Počasí je parádní a po necelých 22 km přijíždíme až na parkoviště u hostince Bodenhaus.

Dále vede již placená silnice, která vede cca 4 km z výšky 1236 m. až do výšky 1550 m. na vrchní parkoviště Lenzanger (více zde...).
Zpáteční cestou jsem dostal defekt a tak přijíždíme zpátky až k deváté hodině
INFO
Vzdálenost: 43,2 km
Nastoupáno: 438 m.
FOTO:
- Google foto
- Zonerama foto

MAPA:
- Strava.com
- Cykloserver.cz

FOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .