Přeskočit na hlavní obsah

CESTA PO RAKOUSKÝCH KOPCÍCH 2017 - 1/3: TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN

Na začátku léta 2017 jsme se vydali na trochu kratší výlet Po Salzburských kopcích na okraji Vysokých Taur, v blízkosti Tyrolska a na dohled Korutan.
ITINERÁŘ
1. DEN TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN ⤵
2. Den: Mittersill - Krimml - Gerlospass - přehrada D.S. - Königsleiten a zpět

1. DEN TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN
První den přijíždíme do Taxenbachu až před sedmou hodinou večer, ale přesto se jedeme ještě projet do vedlejšího východního průsmyku od Grossglocknerstrasse.
Stoupání je jen mírné, je teplo a tak pokračujeme ještě dále než jsme plánovali
V první polovině je historické městečko Rauris, zde ale nakonec nezajíždíme a pokračujeme dále údolím.
Počasí je parádní a po necelých 22 km přijíždíme až na parkoviště u hostince Bodenhaus.

Dále vede již placená silnice, která vede cca 4 km z výšky 1236 m. až do výšky 1550 m. na vrchní parkoviště Lenzanger (více zde...).
Zpáteční cestou jsem dostal defekt a tak přijíždíme zpátky až k deváté hodině
INFO
Vzdálenost: 43,2 km
Nastoupáno: 438 m.
FOTO:
- Google foto
- Zonerama foto

MAPA:
- Strava.com
- Cykloserver.cz

FOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.