Přeskočit na hlavní obsah

CESTA PO RAKOUSKÝCH KOPCÍCH 2017 - 1/3: TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN

Na začátku léta 2017 jsme se vydali na trochu kratší výlet Po Salzburských kopcích na okraji Vysokých Taur, v blízkosti Tyrolska a na dohled Korutan.

ITINERÁŘ

1. DEN TAXENBACH - PARKPLATZ GOLDWASCHEN

-----------------------------------------------------------------------

První den přijíždíme do Taxenbachu až před sedmou hodinou večer, ale přesto se jedeme ještě projet do vedlejšího východního průsmyku od Grossglocknerstrasse.

Stoupání je jen mírné, je teplo a tak pokračujeme ještě dále než jsme plánovaliV první polovině je historické městečko Rauris, zde ale nakonec nezajíždíme a pokračujeme dále údolím.


Počasí je parádní a po necelých 22 km přijíždíme až na parkoviště u hostince Bodenhaus.

Dále vede již placená silnice, která vede cca 4 km z výšky 1236 m. až do výšky 1550 m. na vrchní parkoviště Lenzanger (více zde...).

Zpáteční cestou jsem dostal defekt a tak přijíždíme zpátky až k deváté hodině

INFO
Vzdálenost: 43,2 km
Nastoupáno: 438 m.

FOTO:
- Google foto
- Zonerama fotoMAPA:
- Strava.com
- Cykloserver.czFOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.