Přeskočit na hlavní obsah

SRAZ CYKLOBANDY V NÁMĚŠTI NA HANÉ

Sraz Cyklobandy byl naplánován na 28.-30.4.2017, ale počasí těsně přes srazem nám udělalo pár vrásek, naštěstí se ale všechno v dobré obrátilo.

Původně jsem měl se vydat na sraz kolmo se Zdeňkem a Milanem, ale počasí mi udělalo škrty v plánu a stejně jsem měl v práci honičku a tak mi to přišlo i vhod.
Ještě k tomu počasí..., když jsem se ve čtvrtek probudil a viděl bílou pokrývku, říkal jsem si, že to za chvíli roztaje, ale když páteční ráno bylo ještě daleko horší a to se ještě situace zhoršovala, už jsem se trochu bál. Páteční kalamita na Krnovsku, Bruntálsku, způsobila,že několik cest bylo uzavřených. Naštěstí odpoledne už cesty byli celkem sjízdné a sníh zůstal mimo cesty.

Páteční odpoledne sedám na vlak a vyrážím přes Bruntál, který je ještě pod sněhovou pokrývkou, ale později už sníh mizí a v Olomouci po něm není už ani stopa. Navečer pak přijíždím do Náměště n.H., kde už spolu se všemi účastníky srazu si jdeme sednout do pivovaru Jadrníček (Facebook), který nabízí nepasterizovaná a nefiltrovaná piva.
Sobotní den patří společné vyjížďce po okolí, na kterou se vydáváme o půl deváté. Nejdříve pomalu stoupáme po cyklotrase č.6025 kolem vysílače Skalka (356  m.). Za obcí Loučka opouštíme cyklotrasu a lesní cestou projíždíme kolem svaté vody u Choliny a později u sochy Panny Marie Lurdské. Na kraji obce Cholina fotíme pěkný kostel Nanebevzetí Panny Marie z počátku 14. století.
Na konci obce Haňovice se zastavujeme u nových obřích skleníků, kde se pěstují cherry rajčata moderní metodou, tzv. hydroponie, což je pěstování plodin bez půdy, při kterém získávají pěstované plodiny pro svůj vývoj potřebné látky z živných roztoků (článek, web družstva)
V Chudobíně projíždíme kolem pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje, v Sobáčově kolem dřevěné zvonice a za Mladečským mlýnem pokračujeme přes dálnici do Litovelského Pomoraví.
Na další části naší cesty nás pak čeká průjezd kolem zámku v Nových Zámkách (soc. služby), pohled na Obelisk za řekou, chrám přátelství - Templ a cesta zpátky na Litovel.
Ještě před Litovlí zajíždíme na kraví farmu do Doubravského Dvora (Facebook) který nabízí nejen vynikající zmrzlinu z kravína, ale i další výborné mléčné výrobky.
V Litovli prohlédneme náměstí a zastavíme na oběd v restauraci u Marka, kde si dáváme nejvíce vepřové či kuřecí v bramboráku a porce jsou tu opravdu velké.
Z Litovle pokračujeme Litovelským Pomoravím po cyklotrase č.51 lesem či po hrázi, v Hynkově kolem starého mlýna a zvonice a poté po blátivější cestě na Horku nad Moravou.
Před Horkou nad Moravou zajíždíme do ekocentra Sluňákov kde se nachází nízkoenergetický dům přírody, rajská zahrada (tzv. archa), lesní chrám, sluneční hora,...(více...)
V Horce se ještě zajíždíme občerstvit do Pivovárku Melichárek (Facebook), kde si můžete dát i něco malého ke snědku. 
Další naše cesta vede k pevnosti Fort XVII - Křelov který je jednou z nejzachovalejších součástí císařského systému opevnění města Olomouce, vystavěný mezi lety 1850 a 1854.

Ve Slatinicích načerpáme vodu u pramene sv.Václava a pokračujeme na Velký Kosíř
Lesní asfaltová cesta na Velký Kosíř (442 m.) dá zabrat, ale nakonec jsme nahoře. Této hoře se také říká "Hanácký Mont Blanc" a jako jedna z mála vystupuje z hanáckých nížin. Z vrcholu 25 m. vysoké rozhledny je skoro celá Morava jako na dlani.  Bohužel kvůli závadám a probíhající reklamaci je rozhledna do odvolání uzavřená :( a proto pokračujeme dál na druhou stranu do Lhoty pod Kosířem.

Na hodinkách mám už po šesté hodině a proto už spěcháme domů. 

V Drahanovicích ještě fotíme Černou věž, která je pozůstatkem gotické tvrze ze 13. až 14. století a je ojedinělou památkou stavební činnosti nižší šlechty na střední Moravě.

Navečer chceme ještě zajít do pivovaru, ale je plno (samí mladí lidé) a tak tento úspěšný sraz ukončujeme na ubytovně. Pořadatelé odvedli skvělou práci, viděli jsme hodně nových věcích... 

INFO:
Vzdálenost: 85,3 km
Nastoupáno: 851 m.

FOTOGALERIE:
- Google foto
- ZoneramaMAPA:
- cykloserver.cz

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.