NA BARANIA KOPA A ZA ZÁPADEM SLUNCE NAD PRADĚDEM 2016

Tak jak vyjížďka před dvěma roky i toto focení západu slunce za Pradědem vzniklo náhodně. Dívám se na starší fotky a najednou si všímám pěkných fotek se západem slunce. Mrknu na datum a vidím, že byli pořízené takřka přesně ve stejnou dobu před dvěma lety.

Počasí přeje jako před dvěma roky, proto beru kolo a vyjíždím na Barania kopa, kopec nad Krnovem, který už leží kousek za hranicemi v Polsku.

Barania kopa (411,3 m.) či Czeska Górka, česky Obecní kopec, německy Gemeinde Berg.
Barania kopa leží v pohoří Zlatohorská vrchovina, polsky Góry Opawskie. Kopec patřil do roku 1959 městu Krnovu. V osmdesátých letech a v první polovině devadesátých let, zde byl třista metrů dlouhý lyžařský vlek (na vrcholu lze ještě spatřit zbytek rampy).
Za dobré viditelnosti spatříte panoráma Jeseníku (Praděd, Petrovy kameny, Velký kotel), Beskydy (Lysá hora, Smrk) a na jižní směr vyčnívající vrchol Velkého Roudného poblíž vodní nádrže Slezská Harta. Na kopci můžete také občas spatřit letecké modelářeNa Barania kopa jsem před šestou hodinou. Udělám pár fotek a čekám na zapadající slunce. Kolem čtvrt na sedm začíná slunce zapadat a já začínám fotit.

Po chvíli beru kolo a přemisťuji se o kousek dál, právě tam, kde jsem dělal fotky před těmi dvěma roky.

O tři čtvrtě na sedm pak končím focení a už za stále větší tmy jedu zpět domů.
MAPA:

FOTO
Komentáře