Přeskočit na hlavní obsah

PŘES VELKÝ KOTEL NAD OVČÁRNU, PO HŘEBENI K JELENÍ STUDÁNCE A ZPĚT DO KARLOVA

Tentokrát jsme museli z různých důvodů odsunout naši turistickou vycházku odsunout ze soboty na neděli, což se ale nakonec ukázalo jako šťastný tah. Počasí nebylo o víkendu zrovna moc přívětivé, bylo zataženo, poprchávalo, ale zrovna v neděli byla inverze a na horách tak bylo nádherné podzimní počasí.
Ráno vyjíždíme z umračeného Krnova, za Bruntálem dokonce projíždíme v mlze. Naše obavy se začínají rozvolňovat až v Karlově, kde parkujeme až skoro na jeho konci u kopce zvaného "Olomoučák".
Z Parkoviště pokračujeme podél říčky Moravice a po modré turistické trase NS Velká kotlina.
První krátkou zastávku máme u studánky pod Velkou Kotlinou...
...a o chvíli pak už začínáme zdolávat Velkou kotlinu.
Další menší pauzu pak máme u přístřešku ve Velkém kotli, odkud je pěkný výhled na hřeben
O něco dál pak procházíme kolem dalšího odpočívadla.
U rozcestí "Nad Velkým kotlem" se napojujeme na žlutou turistickou trasu a stoupáme dále k rozcestníku "Nad Ovčárnou". Za námi jde krásně vidět dnešní  inverze a před námi vysílač na Pradědu a Čertovy kameny.
Počasí a výhledy jsou zde parádní a oproti obcím pod námi je to opravdu velký rozdíl. Dnes jsme měli opravdu štěstí a doma nám to pak všichni záviděli :)
Kousek za rozcestím "Nad Ovčárnou" už vede trasa zvolna z kopce po hřebeni "Světem horských luk" směrem na Skřítek. Na začátku se ještě párkrát ohlídneme zpátky na Praděd....
.. fotíme také inverzi...
... a nebo také pěknou oblohu lemující čáry po letadlech.
A protože na cestě není žádné občerstvení, dojde u "Jelení studánky" na svačiny
Pár metrů za "Jelení studánkou odbočujeme z hřebenu a začínáme klesat kolem borůvčí, bývalého vleku.
Na Alfrédce děláme poslední pauzu a vracíme se po zelené turistické trase do Karlova.
Po 22 km jsme zpátky v Karlově a hledáme nějakou restauraci, kde by se dalo najíst. Tu nacházíme v chatě Kazmarka, kde jsme s jídlem spokojeni a můžeme tak ukončit dnešní povedený den.
INFO:
Vzdálenost: 22 km
Nastoupané metry: 803 m.
Čas: 6:38 hod / čistý 4:52 hod.
FOTOGALERIE
https://photos.app.goo.gl/TqXdoVuu8GP5mbbm8
TRASA
www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/...
- www.strava.com/...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.