Přeskočit na hlavní obsah

HROUZOVKA RUN 2018

Na konci září jsem si letos splnil můj cíl 8000 km na kole a mohl jsem si tak po delší době opět nazout běžecké boty. Žádné pravidelné tréninky to ale nebyli a to také z důvodu několika turistických výletů (Lysá hora, okolí Rejvízu, Zlatohorský treking, Jeseníky).

Poslední úterý před startem Hrouzovky jsem si byl vyzkoušet 15 km, ale čas 1:25 hod. do mě moc optimismu nenahnal, utěšoval jsem se ale časy ostatních tréninků, kde jsem byl o trošku rychlejší jak loni. Také jsem letos stihl do Hrouzovky devět tréninků, což bylo o tři více jak loni :)

V den závodu, stejně jak loni, počasí přálo, trasa byla suchá a já stejně nervózní jak před rokem:)

Na startu jsem si vštěpoval že se musím držet nějaké skupinky běžců, kteří mě potáhnou k lepšímu času, protože když běžím sám, neumím odhadnout správné tempo, neumím se zmáčknout a jsem tak pomalejší.


Po startu jsem se nejdřív držel mého výborného loňského vodiče, ale po chvíli se mi zdálo jeho tempo pomalé a já se tak hnal více dopředu. Dopředu teda úplně ne, protože většina mi utekla hned po startu :)


Na prvním horizontu jsem si ale už oťukal pár běžců s kterými bych mohl běžet a začal se jich držet. Bohužel ke konci prvního seběhu k Hájnickým rybníkům mi někteří poodskočili, protože jsem nevěděl jestli bych to tempo udržel a nehnal se tak za nimi.


V další části následovalo menší stoupání směr Býkov. Když jsem viděl, že ti moji dva soupeři jsou přibližně pořád ode mě stejně (cca 50-100 m.), nadával jsem si, že jsem se jich neudržel. Ke konci stoupání ale jeden z této dvojice odcouval ke mě a pokračovali jsme spolu až na okraj Býkova, kde následoval prudší výběh podél lesa. Zde jsem se mu vzdálil a trochu i přiblížil i běžci přede mnou.
Trasa se zde otáčela a tak následoval nejdříve prudší seběh, kde jsem to risknul a napálil to co to dalo. Nakonec dík tomu seběhu jsem doběhl posledního z mých vytipovaných vodičů :)


Trasa dále lehce klesala a můj spoluběžec to vzal docela rychle, sám bych určitě tak rychle neběžel. Chvílemi jsem si říkal ať už je kopec, ať si odpočinu. Od Hájnických rybníků pak následoval poslední kopec, v kterém jsem několikrát kolaboval :). Stále v mojí hlavě rotovala myšlenka že zastavím, ale nakonec se mi podařilo silou vůle vytrvat. Do cíle pak už naštěstí vedla cesta z kopce, což mě zachránilo, protože ve mě opravdu nic nezbylo.


Oficiální čas 1:15:05 pak byl pro mě opravdu milým překvapením. První půlku jsem běžel prakticky svým tempem, ale v té druhé bych sám tak rychlý opravdu nebyl a vděčím tak za čas mému vodiči :)

Ještě pro vrtali, kteří si všimli, že tam mám dvě zastávky. Ta první je, že jsem zakopl o kořen a natáhl jsem se :), ta druhá je, když spadl ten můj spoluběžec, tak jsem na něho počkal. Fotku letos mi letos nikdo neudělal :) a tak jsem ti tu jednu půjčil z FB


Ještě bych se měl zmínit, že tento závod pořádal Klub orientačních sportů TJ Lokomotiva Krnov ve spolupráci s SVČ Krnov.Celkově 25 místo (muži 23. místo z 34. míst, s ženami 25. místo z 51. míst)

Edit: Po týdnu jsem se dozvěděl, že jsem byl napsán do špatné kategorie D (nad 60 let). Správně jsem měl být v kategorii C (50 -60 let).
Ale výsledek je stejný i v kategorii C bych byl na třetím místě :)

INFO
Web: https://koskrnov.cz/zavody/hrouzovka-2018/
Výsledky: https://koskrnov.files.wordpress.com/2018/11/...

TRASA:
www.strava.com/activities/1956157165
- https://connect.garmin.com/modern/activity/3151010548Graf : Výškový profil / Tempo běhu / Srdeční tep

Tempo po kilometru a srovnání s minulým rokem

GRAFYGraf nadmořské výšky vs grafy: relativní ekonomika běhu (je založena na počtu srdečních úderu k uběhnuté vzdálenosti) a aktuálních energetických výdajů.
Graf tepové frekvence vs RPI - index výkonu běhuJe to vzorec založený na tempu, srdeční frekvenci a vzdálenosti, která se automaticky vypočítává při běhu, první hodnoty se zobrazí po 10 minutách spuštěníHodnoty by měly být mezi 30-70 na konci běhu a jsou velmi dobrým indikátorem pro porovnání výkonu mezi různými běhy. 

Grafy HRSS - Tréninkové zatížení na základě vaší činnosti srdce. HRSS závisí na délce a intenzitě cvičení. HRSS je založen na rovnici exponenciálního měřítka.Podle Stravistixu je HRSS přesnější než Training Impulse (TRIMP)

Graf běžecké efektivity. Vyšší rychlost / rychlejší tempo společně s nižší tepovou frekvencí znamená nižší hodnotu BpKM (tepy za km) a právě nižší hodnota značí lepší efektivitu.

StatistikaKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ELBERADWEG 2018 - LABSKÁ CYKLOTRASA S VĚTREM V ZÁDECH

Plán vydat se na Labskou cyklotrasu vznikl už loni kdy se mě kamarád po mé cestě okolo Balatonu a podél Neziderského jezera  zeptal jestli bych nejel právě tuto cyklotrasu. Nakonec kamarád kvůli zdraví nemohl a tak zůstala ta naše loňská trojka. 

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.